kan er niks aan doen' Edgar Barreto is de 'oudste broer' van jonge NEC-selectie 5 nieuw Feyenoord moeten smeden Steijn: 'Grootste teleurstelling in mijn carrière' ZIJ GAAN EUROPA IN bieden om spelers te huren of transfervrij naar Rotterdam te lokken. Bovendien mist Lutsha- rel Geertruida een fors deel van de voorbereiding omdat hij dan nog herstellende is van een knie operatie. Jeugdspelers En wie dacht dat na het vertrek van Dick Advocaat ineens jeugd spelers fluitend de kleedkamer van 1908 binnen mogen wande len om een plekje uit te zoeken, vergist zich. Ook Slot zal er een streng selectiebeleid op nahou den. Zo zag Achraf El Boucha- taoui tot voor kort zijn naam niet eens voorkomen op de lijst met namen die een clubkostuum voor komend seizoen mocht ko men passen. Inmiddels mag de verdedigende middenvelder dat wel, maar dat doet hij dus in de wetenschap dat hij Slot en diens assistent Marino Pusic nog flink moet overtuigen. Datzelfde geldt trouwens voor Marouan Azar- kan, die was verhuurd aan NAC. Voor Jordy Wehrmann (22 jaar, is verhuurd aan FC Luzern), Ra mon Hendriks (19, was verhuurd aan NAC) en Denzel Hall (20, komt terug van kruisbandbles sure) gloren er op voorhand wel kansen onder Slot. De trainer zal beseffen dat deze spelers het ver schil nog niet zullen maken. Maar hij zal toch moeten speuren naar een manier om de verdwe nen productiviteit van Steven Berghuis op te vangen. De aan voerder zal hoe dan ook niet di rect aansluiten omdat hij naar het EK gaat en de kans lijkt ook groot dat hij tegen die tijd bij een andere werkgever zit. Autopoort Slot zal ook zelf moeten wennen aan zijn nieuwe club. Hij zag eer der deze maand op televisie dat de autopoort er bijna uit werd geduwd door boze aanhangers van de club. En zondag, nota bene op de middag dat Feyen- oord de play-offs won, zette de politie het waterkanon nog in om supporters te verdrijven. Toen Advocaat recent in Ber- gentheim op bezoek was bij Slot, vertelde hij zijn opvolger dat Fey enoord één van de moeilijkste clubs is geweest in de lange 41 jaar waarin hij als trainer werkte. ,,Er speelt altijd iets en je krijgt er heel lastig een vinger achter'', zei Advocaat. ,,En er is altijd kritiek. Zelfs toen we nooit verloren was er onvrede. Maar ik sprak Leo Beenhakker. Die heeft het ook meegemaakt. En eigenlijk alle trainers.'' Slot hoorde het aan en zal het straks ook ongetwijfeld allemaal gaan herkennen. Maar zolang de middelen beperkt zijn in de Kuip, is zoiets oplossen nog iets heel anders. Edgar Barreto stond zondag in een rustige hoek van het Rat Verlegh Stadion. Lachend keek hij hoe zijn jonge teamgenoten opgewonden van camera naar camera stuiterden. Door het dolle heen vertelden ze aan iedereen dat het een gekken huis was, promotie naar de eredivi sie. Barreto genoot ervan. In tegen stelling tot de 36-jarige Paraguay- aan kennen veel van zijn ploegge noten de eredivisie niet. Zoals de beloftevolle backs Bart van Rooij en Souffian El Karouani of doelpun tenmaker Cas Odenthal. Allemaal debuteerden ze de afgelopen jaren bij NEC in het betaalde voetbal. En NEC was sinds de zomer van 2017 eerste-divisieclub geweest. Het was een ander NEC dan Bar- reto kende. En juist daarom kwam hij terug. Zijn transfer, afgelopen zomer, was waarschijnlijk de meest opvallende in de Keuken Kampi oen Divisie. Barreto verruilde Sampdoria voor de club waar hij tussen 2003 en 2007 al onder con tract stond. Toen werd hij met NEC twee keer tiende in de eredivisie. Nu die club een niveau lager maar wat aanmodderde, wilde hij terug. ,,Het was mijn eerste ploeg in Eu ropa", zegt Barreto. ,,Ik had hier een geweldige tijd, en mijn familie ook. Nu ik 36 ben, wil ik plezier maken. En ik wilde deze club en de mensen eromheen graag helpen. Niemand had verwacht dat we zouden pro moveren, maar ik zag meteen een hoog niveau in de spelersgroep. Ik zag Bart, Souffian, Jordy (Bruijn, red.) en was onder de indruk." En dat waren zij ook van hem. De jonge spelers van NEC klopten graag bij Barreto aan om voor ad vies. ,,Ze waren er blij mee dat ze met mij konden praten. Ik heb ze kunnen helpen met de dingen die beter kunnen, ook op mentaal ge bied. Voor die jongens ben ik een NAC beetje hun oudste broer." Trainer Rogier Meijer erkende het belang van Barreto. ,,Edgar is al tijd rustig", zei hij. ,,Hij denkt twee stappen vooruit, ziet het spel en neemt een leidersrol op zich. Hij is geen overdreven prater, maar geeft de jongens zoveel vertrouwen. Zij voelen zich rustiger in het veld door hem. Ik heb geen betere speler ge zien dan Edgar." En hij is nog erg fit. ,,Hij kan nog wel een jaartje mee", gafMeijer aan. ,,Als je ziet hoe hij traint, fenome naal. Hij is altijd gedreven." Er be staat dan ook geen twijfel over wat de 60-voudig international van Pa raguay volgend jaar gaat doen. ,,De eredivisie gaat mij volgend seizoen zeker zien", zei hij stellig. ,,Ik heb er nog zin in en voel me nog goed. Wat mijn geheim is? Ik werk hard, leef ervoor, ben altijd zo goed mo gelijk bezig geweest met elke trai ning. Je moet een prof zijn, elke dag gebruiken om beter te worden. Dat heb ik ook geprobeerd over te bren gen op de jonge jongens." Met succes. Zijn ploeg is tegen alle verwachtingen in gepromo veerd naar de eredivisie. ,,Ik ben erg blij dat ik ben teruggekomen", con cludeerde hij. dinsdag 25 mei 2021 GO VERDELING TICKETS Ajax Champions League Groepsfase: vanaf 14/15 september PSV Champions League Tweede voorronde: 20/21 en 27/28juli AZ Europa League Play-offs: 19 en 26 augustus Vitesse Conference League Derde voorronde: 5 en 12 augustus Feyenoord Conference League Tweede voorronde: 22 en 29 juli Als Manchester United morgen de Europa League wint, stroomt PSV pas in in de derde voorronde. spelen, denkt Advocaat. En ook niet onbelangrijk: de spelers moeten die manier van denken omarmen in plaats van afwijzen. In de documentaire die Dis ney in augustus zal uitzen den zal vast blijken dat er in dat opzicht niet altijd eens gezindheid was in de Kuip. ,,Ach, die documentaire", zegt Advocaat. „Soms dacht ik dat het niet om Feyenoord ging, maar om Dick Advo caat. Altijd hing die micro- foon boven mijn hoofd. Daar werd ik soms gek van.'' Zo trok hij tegen Utrecht nog een snoer uit een micro foon. Een beetje symbolisch, want zo zal het de trainer vergaan als hij is gestopt. ,,De stilte, daar zie ik niet te genop. Nee, echt niet.'' Terwijl Feyenoord de winst op Utrecht viert, snelt schei dend trainer Dick Advocaat geëmotioneerd naar de ca tacomben. FOTO PIM RAS Na de winst op NAC vierden de spelers van NEC de promotie naar de eredivisie. foto pro shots NEC keert komend seizoen terug in de eredivisie. Dat doet het mede omdat middenvelder Edgar Barreto de jonge ploeg dit seizoen bij de hand heeft geno men. De 36-jarige Paraguayaan genoot van zijn terugkeer in Nij megen. En hij is nog niet klaar. Marijn Abbenhuijs Nijmegen Tegenover de vreugde bij NEC stond de zware teleur stelling bij NAC. Trainer Mau rice Steijn sprak van een nachtmerrie. ,,Ik had er alle vertrouwen in dat we van NEC zouden winnen", zei hij na de met 1-2 verloren finale van de nacompetitie. ,,Er was zoveel zelfvertrouwen in de ploeg. We waren er klaar voor om te promoveren. Maar één mo ment van onachtzaamheid aan het einde van het duel heeft het in duigen laten val len. En dat terwijl we in zo'n ambiance speelden. Dat we verloren, is voor mij de groot ste teleurstelling in mijn car rière als coach."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37