Emotioneel afscheid: 'Ik schiet zo snel in de snik tegenwoordig, ik Na de plaatsing voor Europees voetbal zal nieuwe trainer in recordtempo een 4 Bij Feyenoord zal na de zomer veel anders zijn, maar de clubkas blijft voorlopig vrijwel leeg. Toch moet de ploeg over twee maanden klaar zijn voor de eerste confrontatie in Europa. Coach Arne Slot zal hopen op slagvaardigheid. De opvolger van Bas van Noortwijk in de Kuip luistert naar de naam Frank Boer. De gloednieuwe team manager kan de komende tijd meteen laten zien wat hij in huis heeft als planner, want er staat Feyenoord wel iets te wachten. De club was dolblij dat zondag middag de tweede voorronde van de Conference League werd be reikt, maar in zekere zin begint het nu allemaal pas echt. Arne Slot trapt in het week einde van 19 en 20 juni af bij Fey- enoord en de opvolger van Dick Advocaat vraagt om een uitge kiend oefenprogramma op weg naar 22 juli. Op die datum, kort na de finale van het EK, gaat het voor Slot in dienst van Feyenoord al meteen om de knikkers in het voorportaal van het nieuwe Euro pese toernooi. In samenspraak met de nieuwe Belgische fysieke trainer Ruben Peeters, wegge haald bij Racing Genk, moet Slot zijn team snel in topconditie zien te krijgen. Het is een utopie dat technisch directeur Frank Arnesen, met zijn nagenoeg lege portemonnee, over twee maanden de selectie al op volle oorlogssterkte heeft. Door de winst tegen FC Utrecht is er wel haast geboden voor Arnesen, die in zijn vaderland Denemar ken speurt naar een ervaren en bovenal betaalbare tweede keeper Er speelt altijd iets en je krijgt er lastig een vinger achter. Er was zelfs onvrede toen we nooit verloren achter Justin Bijlow, als vervanger voor de naar Amerika verkassende Nick Marsman. Met Guus Til is er al een beoogd basisspeler op huurbasis naar de Kuip gehaald en de al eerder vast gelegde technicus Francesco Anto- nucci komt van Volendam naar Feyenoord. Slot zal verder reke ning houden met een vertrek van Steven Berghuis en hij kan onmo gelijk verrast zijn als ook Marcos Senesi straks de stap naar La Liga of de Serie A kan en wil maken. De nieuwe trainer schijnt het verder prima te vinden als Nicolai J0rgen- sen vertrekt: diens vrijgekomen megasalaris zal mogelijkheden ADVOCAAT Geen spijt dinsdag 25 mei 2021 Slots klus is er nog wat pittiger op geworden J Feyenoord FC Utrecht Arne Slot heeft nog heel wat puzzel- werk te doen voor hij over een maand begint als trainer bij Feyenoord. foto epa Mikos Gouka De Kuip - Dick Advocaat (73) De play-off-finale tegen FC Utrecht was ook het afscheid van Dick Advo caat als trainer. De Hage naar huilde tranen met tuiten, maar bezweert dat er deze keer geen terug keer volgt. ,,Het is mooi geweest.'' Mikos Gouka Rotterdam Toen Dick Advocaat giste ren wakker werd, was zijn agenda leeg. Dat gevoel knaagde in het verleden weleens aan de 73-jarige trainer, maar nu is hij naar eigen zeggen 'echt met pensioen'. Al schuift hij al snel weer aan bij VI Oranje, dat tijdens het komende EK dagelijks op Veronica te zien zal zijn. „Maar dat is maar vier keer'', zegt Advo caat. ,,Ze wilden wel zes keer, maar dat doe ik niet.'' Daar in de tv-studio zal hij het wel droog weten te houden. En dat is maar goed ook volgens Advo caat. Want zijn laatste wed strijd tegen FC Utrecht werd tot zijn ergernis een tranendal. Hij huilde al na de openingstreffer van Luis Sinisterra, maar ook toen de aanhang 'Dicky, bedankt' zong, na de 2-0 van Bryan Linssen, op weg naar de tunnel na het laatste fluit signaal en tijdens de inter views. Advocaat baalde van zichzelf. ,,Ik schiet zo snel in de snik tegenwoordig, ik kan er niets aan doen.'' De tranen van Advocaat waren er niet omdat dit laatste seizoen niet heeft gebracht wat de Hagenaar had gehoopt. En ook niet omdat hij alweer spijt heeft van zijn opmerkingen dat hij een punt zet achter zijn lange en imposante loop baan. Eerder zei hij vaak wel dat het moment was aangebroken, maar voelde het van binnen toch ge woon anders. Het was waarom hij opeens weer te rugkeerde als trainer, eerst bij Sparta en later bij FC Utrecht. ,,Maar nu is het echt mooi geweest.'' Als Feyenoord straks op 22 juli knokt voor een plek in de groepsfase van de Con ference League, zal Advo caat voor de buis zitten. ,,Met het gevoel dat het hier toch wel lekker is afgeslo- ten. Plek 5 was te laag voor Feyenoord, maar in de play offs stonden we er weer. Wat er moet gebeuren om deze club weer omhoog te tillen? Iedereen weet wat daarvoor moet gebeuren. Daar hoef je geen helder ziende voor te zijn.'' Maar wel vermogend. Fey- enoord moet kwaliteit naar de Kuip halen en dat kost geld. Tot die tijd is het een kwestie van de mouwen op stropen en heel compact

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36