Mag Koeman blijven bij Barga? 2 Hoe hard dreunt de klap van Max Verstappen richting Lewis Hamilton na? Met die vraag gaat het nu al smakelijke seizoen in de Formule 1 verder, nu de twee na de zege van de Limburger in Monaco stuivertje hebben gewisseld aan kop van het wereldkampioenschap. knüLf. y. H COLUMN HUGO BORST Ligt Koeman er al uit? Iemand iets gehoord? 'Had toch lekker bij het Nederlands elftal gebleven, man.' Dat zouden we tegen Ro nald Koeman kunnen zeggen mocht hij een dezer dagen ontslagen worden als trainer van Barcelona. Maar hij was niet te stoppen, vorig jaar. Als een bronstig edelhert stond Koeman te trappelen in het Gooi. Burlende beesten hou je niet tegen. Hij kon al tweemaal eerder naar zijn droomclub, het was er niet van gekomen. Nu moest en zou-ie. We begrepen het allemaal wel, we gunden het Koe man ook allemaal. Al vonden we het wel zonde. Want er kwam een EK aan, en daarna een WK. En hij ging zo lekker met de jongens van Oranje. Even checken op 101. Koeman al weg? Het kan bijna niet anders dan dat de nieuwe voor zitter Koeman wegstuurt. Hoe Joan Laporta Koe man de laatste weken laat bungelen, hem met rot tige uitspraken in de media in het ongewisse laat. Wat een machismo. Wat een machtsvertoon. Bah. In maart werd-ie door de leden zoals verwacht tot voorzitter van Barcelona ge kozen, Laporta. Opnieuw trouwens. Tussen 2003 en 2010 was-ie het ook al. Toen hij recent werd gekozen droeg MÏSSChïen Laporta bij zijn presentatie een mondkapje met daarop had hij nummer 14. Want Cruijff en moeten hij waren vrienden. Vroeger was Laporta Cruijffs advo- weigeren caat. En daarna dus voorzit- SnarA7 weg ter. Op Cruijffs voorspraak ouc» wcy werd Rijkaard ook trainer. te Sturen Wat Cruijff zei, volgde La- porta op. Laporta dweepte met Johan, en dus nog. Dus in dat opzicht zou je denken dat Koeman mag blijven. En? Wat staat er op de sites? Er zijn mensen die zeggen dat Koeman vorig jaar te gretig was. Hij had moeten wachten. Ja, hallo. Bar^a was met 8-2 geslacht door Bayern München. Als dat geen goed moment was om in te stappen. Wat? Moet-ie vertrekken? Is het 'out in the open?' O, nog niet bekend. Misschien had Koeman in augustus moeten wei geren om Sudrez weg te sturen. 'Wat nou te duur? Als je die straatvechter naar de concurrent laat gaan, vraag je om moeilijkheden. Die jongen zint op wraak.' Ik hoor het Koeman zeggen. Zou hij niet geadviseerd hebben om Sudrez dan maar naar de Premier League te laten vertrekken? 'Atlético? Nee, nooit!' Wat duurt het lang. Er staat nog nergens iets? Ronald heeft het prima gedaan in Barcelona. De eerste maanden was Messi niet vooruit te branden. Toen kwamen Messi's verdiensten naar buiten. Toen bleek Bar^a failliet. Ga d'r maar aan staan. Langzamerhand ging zijn ploeg draaien. Jeugd spelers kwamen door. Hij haalde Atlético in. Nou ja, bijna. Al met al, goed crisismanagement in eco nomisch moeilijke tijden. Hij verdient het door te gaan. Als we contact met Cruijff konden krijgen, antwoordde die vanuit de hemel: 'Tuurlijk moet Koeman blijven.' Moeten we Koemans zaakwaarnemer niet even bellen? Rob Jansen, die weet vast meer. Zeg. Het schijnt dat Jordi Cruijff technisch direc teur wordt. Weer een Cruijff. Hoe denkt die eigen lijk over Koeman? Goed toch? Die gaat toch niet te gen zijn vader zaliger in? Max Verstappen was zondag na 78 intense rondjes scheren langs mu ren en vangrails koud uit zijn auto, of hij schakelde alweer door. Hoe blij hij was met het winnen van de beroemdste Formule i-race? ,,Heel blij. Ik keek deze grand prix als klein jongetje, ik ben trots. Maar ik denk ook alweer vooruit. Het sei zoen is nog lang.'' Zo werkt het in zijn hoofd, adrenaline en euforie maakten direct plaats voor reali teitszin. Het wereldkampioenschap aanvoeren na vijf races is voor Ver stappen geen bal waard als hij in december tweede staat. Maar toch. De dreun die hij met zijn team Red Bull Racing in Monaco uitdeelde, was stevig. Lewis Hamilton en Mercedes ken den een gitzwart raceweekeinde. Valtteri Bottas viel uit toen een wielmoer te vast bleek te zitten, Hamilton kwam na een slechte kwalificatie en een verkeerd geti mede pitstop niet verder dan plek 7. Had de Brit na vier spannende races - waarin hij met Verstappen streed om elke meter - eindelijk een eerste gaatje geslagen van veertien pun ten, na anderhalf uur racen door de smalle straten van het prinsdom kwam hij er ineens vier tekort ten opzichte van de Nederlander. Zo kreeg de Formule 1 een nieuwe leider in de strijd om de wereldtitel. Voor Verstappen zal dat weinig veranderen. Hij had in Monaco na een moeizame eer ste trainingsdag 'de auto die hij wilde', het voelde 'alsof hij vloog'. Maar het trage, bochtige circuit is zo'n atypische plek op de racekalender dat dat verder weinig zegt over de acht tien races die er voorlopig nog op het programma staan. ,,Op normale cir cuits blijft Mercedes het te kloppen team'', denkt Verstappen. De vraag is wel hoe Mercedes en Hamilton deze tik om de oren ver werken. Een offday zit er altijd een keer tussen, ze ker in Monaco voelt 'Sir Lewis' zich nooit prettig. Maar waar Verstappen in de drie races die hij dit seizoen niet won wel keurig tweede werd, deed de zevende plek van Hamilton serieus pijn. Hamil ton zei zijn team niet openlijk te willen afvallen, maar deed dat zowel zaterdag als zon dag wel. Er waren dingen niet gedaan die hadden moeten gebeuren, tac tische keuzes pakten verkeerd uit, het team had lessen te leren, zei hij. De stevige nabespre king zal tot in de vroege uurtjes hebben ge duurd. Misschien is er na die zeven constructeurs- titels op rij enige ge makzucht ingeslopen, ontbreekt de scherpte even. En was dit precies de dinsdag 25 mei 2021 T tl'' i - - Rik Spekenbrink Monaco Lewis Hamil ton had een weekend om snel te verge ten. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34