Staakt-het-vuren y 'Covid-sterren' op bunkers Zeeuwen proosten in clip van Marco Borsato 2 WENDY WAGENMAKERS Column DE STELLING Vandaag: Max Verstappen wordt wereldkampioen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Twee verdachten in hennepzaak Verwarde man biecht brand op daar de middelen voor." De ge meente heeft daar gisteren nog ac tie op ondernomen. De bekladdin gen zijn inmiddels verdwenen. De politie is een onderzoek ge start. Getuigen die iets gezien of ge hoord hebben, wordt gevraagd zich te melden. Op Instagram schrijven De bunkers zijn niet in beheer bij Stichting Bunkerbehoud, maar Cor Heijkoop van die stichting voelde zich genoodzaakt actie te onderne men toen hij meerdere meldingen over de bekladdingen kreeg. ,,Het zijn bunkers die eigendom zijn van verschillende boeren. Op één van de bunkers staat al langere tijd een tekening van een grote eend.'' ,,We hadden bedacht om die er maar op te laten zitten, maar deze graffiti is van een andere orde. Dat moet zo snel mogelijk weg. Daarom heb ik het bij de gemeente Veere gemeld. Zij zijn verantwoordelijk voor het buitengebied en hebben agenten: 'Dat je het niet eens bent met keuzes die de politiek maken kan en daar is op zich niets mis mee. Maar om op deze manier je standpunt duidelijk te willen ma kenGewoon misselijkmakend, bah!!!' Met zijn bedrijf Set Vexy heeft hij al verschillende videoclips voor de bekende zanger gemaakt. Onlangs werden ze gevraagd voor het nieuwste nummer Hef Je Glas, waar ook Rolf Sanchez en John Ewbank in meezingen. ,,Het moest op rede lijk korte termijn", vertelt Janse. ,,We wonen zelf in 's-Heer Arends- kerke. We hebben hier veel contac ten, in de clip komen daarom veel vrienden en familie terug. Die kun je makkelijk en snel strikken." Hef Je Glas is een vrolijk en hoop vol nummer. Het gaat over het ver langen om de coronatijd achter ons te laten en weer volop te proosten op het leven, vertelt Jansen. De clip is daarom een aaneenschakeling van proostende Nederlanders ge worden. ,,Het mocht van de platen maatschappij wel de 15 miljoen mensen-vibe hebben." Ook de zan gers komen terug in video. ,,Dat wilden ze zelf graag. John is er voor teruggekomen uit Ibiza en Rolf heeft z'n vakantie er voor verzet." Om het saamhorigheidsgevoel te benadrukken, hebben de artiesten heel gewone rollen gekregen. Bor- sato is vuilnisman, Sanchez rijdt door Amsterdam als fietskoerier en Ewbank speelt Uberchauffeur. ,,Onderweg komen ze allerlei ge wone mensen, zoals een stewar dess, tegen. Die mensen gaan van Marco naar Rolf en van Rolf naar John. Zo geef je die proost door, dat is het basisidee van de clip." Voor de shots van 'gewone men sen' heeft Set Vexy vooral in Zee land gefilmd. ,,We hebben ook een dag in Amsterdam en Rotterdam gedraaid. Maar voordat j e daar men sen voor de camera krijgt ben je We hebben hier veel contacten, in de clip komen veel vrienden en familie terug langer bezig om ze te overtuigen. Hier zeg je gewoon: We gaan een video voor Marco maken, vind je het leuk om een shotje te maken." Dat vrijwel iedereen 'ja' zei, is te rug te zien in het eindresultaat dat dit weekend online ging. Het is wel opletten geblazen, want sommige Zeeuwen komen maar één seconde in beeld. ,,We hebben drie dagen in Zeeland gedraaid. Ook al zijn de shots superkort, je bent per locatie sowieso meer dan een half uur be zig." Hoe kort ze ook te zien zijn, de mensen die hebben meegewerkt, zijn trots. ,,Iedereen is heel enthou siast over het resultaat. De clip wordt al heel veel gedeeld op inter net." Ik snap het gewoon niet. Ik zag een baby die moeder, zijn vader, zijn broer en zijn oog verloor van een baby die zijn moeder, zijn vader, zijn broer en zijn oog ver loor. Ik hoorde een meisje radeloos schreeuwen dat ze het allemaal niet meer weet. Dat ze dokter wil worden, maar dat haar huis in puin ligt. Een meisje met Mickey Mouse-oren, dood. regering voor 735 miljoen dollar aan wapens heeft verkocht aan Is raël. En even later dat president Bi- den zijn steun uitsprak voor het staakt-het-vuren. worden mensen rijk van. Als an dere mensen hun kind kwijtraken, hun vader, hun moeder. Zijn die levens dan niks waard? Waarom zijn we niet gewoon allemaal aar dig voor elkaar? Is het zo naïef om zo te denken, ben ik dan zo kinds? raket-emoji's twittert en even ge makkelijk overschakelt op het Eu rovisie Songfestival. Israël die eerst Gaza bombardeert en vervolgens veertig vrachtwagens met voedsel en medicijnen naar de Palestijnen stuurt. Hamas die dat konvooi be schiet met mortieren. Dus dit was het dan weer? Vijftien dagen bommen en raketten over en weer, en dan afspreken om maar weer te stoppen? Zijn die 244 mensen dan voor niks aan flarden geschoten? ingewikkelder liggen. Ik geloof graag dat ik de complexiteit van het Midden-Oosten nooit zal kun nen doorgronden, maar ik snap het gewoon niet. Na de Tweede Wereldoorlog hadden we toch al lemaal gezegd dat we dit nooit meer wilden? Was Joegoslavië niet erg genoeg? Zijn we Syrië nu al weer vergeten? peuter die levend uit het puin wordt gehaald, ik zag beelden van een afgeschoten kindervoetje bij een stapel brokstukken. Ik zag een vader vluchten met twee dochters op zijn schou ders, wan hopig rennend over straat. Ik zag een foto dinsdag 25 mei 2021 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Ik merk in mijn portemonnee goed dat bood schappen duur der zijn 3227 reacties VAAK SEEN SEZiCHTSUIT&RUKKlNS MEER NA INTENSIEVE &OTOX&EHAN&ELINS ER ZIJN WEL AANPASSINSEN MAAR HET IS NIET PRETT1® BORSSELE De politie heeft zaterdag twee verdachten aange houden voor mogelijke betrokkenheid bij een hennepkwekerij in een woning aan de West straat in Borssele. Agen ten troffen er 135 planten aan. De politie voerde on derzoek uit na een ano nieme melding over een mogelijke hennepkweke rij. Die bleek te kloppen. Kort daarna werden twee verdachten aangehouden die eerder bij de woning waren. Het gaat om een 33-jarige man uit Etten- Leur en een 37-jarige man uit Oost-Souburg. Zij zitten vast voor nader on derzoek. VLISSINGEN De politie heeft gister ochtend een man aange houden op verdenking van brandstichting in een woning op de hoek van de Hobeinstraat en Ho- beinsteeg in Vlissingen. De brand woedde in de meterkast, niemand raakte gewond. Gister ochtend belde een ver warde man uit Vlissingen naar de politie. Bij zijn huis vertelde hij de politie dat hij de brand had ge sticht. Ook bedreigde hij een andere man met een hamer. De politie heeft hem direct aangehouden. Hij is naar een cellen complex gebracht en wordt vandaag verhoord. VROUWENPOLDER Politie vangt twee illegale vissers De politie heeft gisteren twee illegale vissers aangehouden bij Storm vloedkering. Zij werden ingerekend bij een zoek tocht van hulpdiensten naar een persoon in het water. Rond drie uur in de mid dag kregen de hulpdien sten een melding dat mogelijk iemand van de Stormvloedkering bij Vrouwenpolder was ge sprongen. Meerdere hulpdiensten, inclusief politie-eenheden en een ambulance en de KNRM zochten op het water. De zoektocht werd uit eindelijk gestaakt rond 15.40 uur. Op vier bunkers gelegen aan de Duinweg in Koudekerke zijn te keningen van davidsterren met daarin het woord covid opgedo ken. De politie spreekt er op In- stagram haar afschuw over uit. De gemeente Veere heeft de be kladdingen, na een tip van onder meer Stichting Bunkerbehoud, gisteren verwijderd. Wendy de Jong Koudekerke De oesterputten van Yerseke en kasteel Arendslot zul je wel her kennen. En misschien zie je zelfs je favoriete kaasverkoop ster, je kapster, de barvrouw of dominee terug. De nieuwste vi deoclip van Marco Borsato zit bomvol bekende en minder be kende Zeeuwen. En dat is geen toeval. Producer Roald Jansen: ,,We zijn trotse Zeeuwen, we vin den het leuk om dingen van de provincie te laten zien." Joeri Wisse 's-Heer Arendskerke -Roald Jansen, producer Daarna las ik dat de Amerikaanse Wapenhandel - ja, dat was het. Er De regering van Israël die 1618 Het zal allemaal wel een stuk Ik zag beelden van een groezelige FOTO POLITIE WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2