Nog veel vragen over extra opslag radio-actief afval Werk aan Sloeweg start later en duurt korter Gevoel van eigenwaarde Aanvalluh! 2 SCHELDEMONDVMBO-LEERLINGEN Commentaar KLOOSTERZANDE Peuter gewond bij aanrijding Bestuurder jeep in sloot even zoek In Vlissingen-Oost staat het enige bedrijf in Nederland dat radioactief afval mag verzamelen, verwerken en opslaan: Covra. Het wil een extra ruimte bouwen voor de verwerking en opslag van laag- en middelradio- actief afval van onder andere de ALMANAK Thuiswerken heeft zo zijn voordelen, merkte de Goese- naar. Bijvoorbeeld om een be storming van zijn huis af te slaan. Want als hij vlak na een video vergadering in de keuken komt, lopen er mieren. Waar hij ook kijkt. Op de vloer, op het keu- kernreactor in Petten en ziekenhui zen. Voordat de nucleaire waakhond ANVS daarvoor een vergunning geeft, moet Covra motiveren waarom uitbreiding nodig is en wat de risico's voor de omgeving zijn. Onafhankelijke deskundigen heb ben de ANVS nu geadviseerd over wat in dat rapport van Covra moet staan. Overstromingen Uit dat advies blijkt dat Covra op veel vragen antwoord moet geven. Zoals wat er gebeurt met de opslag tijdens overstromingen en aardbe vingen. En wat de effecten zijn van straling en hoe groot de uitstoot is van radioactieve stoffen naar lucht, water en bodem. kenblad. Overal. De aanval komt vanuit de kruipruimte. Snel strooit hij korrels die voor buiten bedoeld zijn. Het helpt. Na een paar uur is er geen mier meer te zien. Tevreden appt hij zijn vrouw. 'Aanval afgeslagen. Je kunt vei lig thuiskomen'. De asfalteringswerkzaamheden aan de Sloeweg in Vlissingen be ginnen niet vandaag, maar pas maandag 14 juni. Het werk is ook twee weken eerder klaar dan ge dacht, al op vrijdag 2 juli. In overleg met de aannemer wordt er vaart gemaakt bij het groot onderhoud aan de weg. Het verwij deren van de deklaag en het op nieuw asfalteren van de rijbaan van de Sloebrug tot aan de kruising met de Koudekerkseweg en de Ger- brandystraat gebeurt niet in delen, maar in één keer. De belangrijkste toegangsweg tot Vlissingen, tevens stroomweg naar de kust, moet te veel verkeer verwerken voor omlei dingswegen. Daarom wordt van maandagavond tot zaterdagmorgen tussen 19.00 en 6.00 uur aan de Sloeweg gewerkt. Naast nieuw 'geluidsreducerend' asfalt op de Sloeweg en de Weyevlietweg wordt ook gewerkt aan een veiligere verkeersafwikke ling. Zo komen er aangepaste, dui delijkere wegmarkeringen en een verhoogde middengeleider ter hoogte van de twee tankstations. Ook komt er een verkeersplateau ter hoogte van de kruising Sloe- weg-Weyevlietweg, een plek waar de laatste jaren veel ongelukken ge beuren. Handrem vergeten: auto rolt de zee in Steeds vaker krijgen vmbo-leerlingen na hun examen de kans om meteen door te leren. Zo zijn ze extra geoefend en kunnen ze het volgend schooljaar een hoger diploma halen. Een prima ontwikkeling, waardoor ambitieuze leerlingen kunnen laten zien dat ze meer in huis hebben. Het voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs (vmbo) duurt vier jaar en kent vier leerwegen. Ze verschillen van el kaar in niveau en omvang van theoretisch en beroepsgericht onderwijs. De gedachte is dat er voor elke leerling een pas sende opleiding is. Dat is mooi. Want de één werkt liever met de handen, de ander met het hoofd. En de één leert nu een maal makkelijker dan de ander. Daarentegen kunnen ambiti euze leerlingen ertegenaan lopen dat hun vmbo-basis of vmbo- kaderopleiding niet voldoende is om te beginnen aan de ge wenste vervolgopleiding. Een andere (lees: hogere) leerweg kiezen, is voor hen niet altijd even simpel, omdat ze nog een extra steuntje in de rug nodig hebben. Hoe mooi is het dan dat die leerlingen tot de zomervakantie kunnen doorleren, zoals op het Scheldemond College in Vlis singen. De school kijkt of een leerling gemotiveerd genoeg is, het gewenste niveau aankan en of er nog extra les nodig is. Uitstekend dat leerlingen die kans krijgen. Want weten dat je hogerop kunt en je daarin niet alleen staat, geeft iemand een groter gevoel van eigenwaarde. En het is een extra stimulans om door te leren en je ambitie waar te maken. UHet is goed dat vmbo'ers vaker de kans krijgen om meteen na hun examen verder te leren dinsdag 25 mei 2021 Een peuter is zaterdag middag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in de Tulp straat in Kloosterzande. Ze raakte bij het onge val zwaargewond en moest met een trauma helikopter naar het zie kenhuis vervoerd wor den. De toedracht is nog niet duidelijk. De 73-ja- rige automobiliste uit Kloosterzande is ge hoord. De politie ver moedt dat er sprake is van een tragisch onge val. Om verder na te gaan wat er precies is gebeurd zoekt de politie nog naar getuigen van het voorval. SEROOSKERKE Een jeep kwam gistermid dag in de sloot terecht op de paralelweg van de N57 tussen Serooskerke en Vrouwenpolder. De be stuurder was spoorloos, maar werd later door de politie achterhaald. De melding kwam binnen rond 17.45. Er werd uitge gaan van een ongeluk, dus werd er ook een am bulanceteam opgeroepen. Eenmaal aangekomen bij de auto, bleek er niemand aanwezig. De politie wist de vermoe delijke bestuurder in de omgeving te lokaliseren. Een bergingsbedrijf heeft de auto uit de sloot geta keld. Opslag van meer radio-actief afval in Nieuwdorp betekent on getwijfeld meer transporten. Maar hoeveel dan? En waar komt het afval vandaan, om hoeveel gaat het en wat zijn de risico's? Vragen waarop ant woord moet komen voordat een vergunning kan worden gege ven. Jeffrey Kutterink Nieuwdorp Tip? redactie@pzc.nl René Hoonhorst Vlissingen SCHARENDIJKE Een voertuig is zondag middag rond 12.35 uur in het water beland bij de Brouwersdam in Scharen- dijke. De bestuurder was de handrem vergeten. De auto stond geparkeerd en rolde vanzelf het water in. Brandweer en politie werden ingeschakeld om te helpen, maar agenten konden al snel vaststellen dat er geen personen meer in het voertuig zaten. Daarmee was er geen noodzaak meer voor de brandweerlieden om een zoekactie te verrich ten. Wel kon de brand weer helpen het voertuig uit het water te takelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22