Poster cadeau! w Shop.DonaldDuck.nl MEDIA CULTUUR 17 getrainde Dotan (,,Ik sport zes keer per week, voel me mentaal ook beter wanneer ik fysiek sterk ben.") zich zelf in een cel onder controle te hou den. Symbolisch: zijn hoofd vol ne gatieve stemmen werd zijn eigen gevangenis, zegt hij. Verwijzend naar de pijnlijke ont hulling van zijn gebruik van nepac- counts om sociale media te beïnvloe den: „Ik heb fouten gemaakt, echt stomme dingen gedaan. Sorry gezegd. En heb wakker gelegen. Ik heb niet voor niets zeven jaar over mijn album gedaan. Ik dacht: misschien sta ik wel nooit meer op een podium. De song vertelt dat je pas ver der kunt wanneer je jezelf vergeeft. Dat is een bevrijding. Het idee dat je niet alleen baalt wanneer je achterom kijkt. Ik ben ook dankbaar. Want door die fouten kon ik groeien en sta ik nu waar ik sta. Ik ben su pergelukkig. Als muzikant en mens. Grant steunt me in alles wat ik doe, hij gaat vaak mee op tournee, hij is trots op mij en ik op hem. Het is mooi om hem in mijn leven te hebben, hij voelt als familie." Om zijn andere familie in Israël - we vroegen hem naar zijn moeder Patty Har- penau maar daar praat hij niet over - is hij vaak ongerust. „Mijn broertje zit in het le Want dat is wat ieder mens wil: vrede en veiligheid voor zijn geliefden. Over poli tiek doe ik geen uitspraken, zo complex en bovendien weet ik er te weinig van. Het was fijn om pas mijn vader, mijn beste maat, eindelijk over te hebben. Hij kwam een weekje tulpen kijken en we hebben samen muziek gemaakt. Hij gaat sinds een paar jaar naar een gitaarklasje, speelt mijn liedjes en stuurt dan video's. Heel tof." Platina Dotan is hongerig en kan niet wachten tot hij eindelijk fysiek naar de landen kan die hem omarmen: in Rusland werd Numb onlangs platina. Het is bijzonder dat in een tijd dat de pandemie hem het toeren be lette, zijn muziek wel internationaal op reis ging, vindt hij. ,,Maar corona maakte mij ook dankbaar: ik besef hoe leuk optre den is. En ook dat het dus niet vanzelfspre kend is dat het altijd kan. Ik heb die inter actie het afgelopen jaar enorm gemist. Vond dat moeilijker dan ik dacht. Ik denk dat ik straks emotioneel word wanneer ik de zaal inkijk en publiek zie. Die energie die dan vrijkomt is zo bijzonder." ADVERTENTIE 313 313 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 313 - 31 Koop in de winkel of bestel op EVEN LEKKER DONALD DUCKEN dinsdag 25 mei 2021 GO lk heb fouten gemaakt echt stomme dingen gedaan Dotan zegt de interactie met zijn fans enorm te missen: ,,Ik denk dat ik straks emotioneel word wanneer ik de zaal inkijk en publiek zie.'' foto paul bergen ger. Ik maak me grote zorgen om de hef tige, verdrietige situatie en check meer dere keren per dag of iedereen oké is. De rally van Mesa Kepesa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17