Woeste weerwolven en een torenhoge vampirella Niet duur, wel duurzaam Deze bewakingscamera knijpt een oogje dicht ^2 d 25 HEBBEDINGEN TECH 3x goed 3' 'Je verbrandt sneller bij het water, omdat daar minder bomen en gebouwen zijn' een betere en con stante bescherming", zegt Mosterd. En verder: smeren, smeren, smeren. Ja! Maar het is een misverstand om te denken dat dit met de reflec tie van het water te maken heeft. ,,Er zijn bij het water simpelweg minder obstakels, zoals bomen en gebouwen, die zon en hemel afdekken'', legt De Gruijl uit. Een spray is mak kelijk in gebruik, toch adviseren des kundigen crème. In de praktijk wordt een crème dikker opgebracht en dat is beter. Op internet vind je aller lei snelbruintips, zoals je huid insmeren met olijfolie ofjodium. Ook worden allerlei oliën een natuurlijke bescher ming toegedicht, zoals frambozen zaadolie. Daarover zijn deskundigen het unaniem eens: niet aan begin nen. Absoluut. Uv-straling komt niet al leen direct van de zon. Op een zon nige dag komt meer dan de helft van uit de blauwe hemel. ,,Als je niet een groot deel van de hemel afdekt, kun je onder een parasol verbranden." Die zijn goed voor in de winter en herfst, maar in de lente en zomer beschermt een dagcrème met zonne factor onvoldoende. „Gebruik dan liever zonnebrandcrème als dag crème'', adviseert Mosterd. De combinatie van citrusextracten en zonlicht kan leiden tot een marga rita rash: uitslag, brandplekken en blaren. ,,Het is een toxische reactie als gevolg van de combinatie van fruitzuren en uv'', weet Mosterd. „Barkeepers wordt daarom geadvi seerd handschoenen te dragen.'' Als je verbrandt, kleurt de huid rood omdat er meer bloed door de kleine bloedvaten stroomt. De bloedvaten worden dan ook wijder. ,,Het is eigenlijk een ontstekingsreactie", zegt De Gruijl. „Koelen, zoals lauw douchen, is een lapmiddel.'' Daarna insmeren met bodylotion, hand- of dagcrème - liefst zonder parfum - helpt de huid herstellen. Aftersun kan menthol-achtige oliën bevatten die de huid juist kunnen irriteren.'' Zonnebrand die in Eu ropa wordt verkocht, is bijna altijd goed. Buiten Europa kan de crème zonnefilters bevatten die in verband wor den gebracht met het beschadigen van koraal. KORTOM Welke zonne brand kan ik het best kopen? Crème met een minimale bescher mingsfactor van 30 die tegen zowel uv-A als uv-B beschermt. Mosterd: ,,Kies een crème die je pret tig vindt smeren. Dan is de kans het grootst dat je het veel gebruikt.'' In een test van de Consumentenbond van zonnebrand met SPF 30 delen Kruidvat Solait Sunmilk, Trekpleis ter Sunmilk en Dr. Jetske Ultee Sun- cover de eerste plaats. Wie allergisch is voor parfum, moet letten op de ingrediënten. 3* KOKEN ©eten GO ZATERDAG 22 MEI 2021 Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. VRAAG 11 Verbrand je bij het water sneller? VRAAG 12 Is crème beter dan spray? VRAAG 13 Word je van olijfolie sneller bruin? VRAAG 14 Kun je in de schaduw verbranden? FRANK DE GRUIJL VRAAG 15 Is dagcrème met zonnefactor (SPF) verstandig? VRAAG 16 Is zon en limoen een gevaarlijke combinatie? VRAAG 17 Wat moet ik doen als ik ben verbrand? VRAAG 18 Koop ik zonne brand in Nederland of in m'n vakantieland? Kruidvat, ca. €8 voor 200 ml. 11 m Trekpleis ter, ca. €8 voor 200 ml. 3: 3* XÏ Z Dr Jetske Ultee, ca. €16 voor 250 ml. Even maar met de billen bloot: de vorige Resident Evil - deel 7 - was behalve een overtuigen de comeback zó angstaan jagend, dat ik het einde nooit haalde. Ook Resident Evil Village heeft weer voldoende voer voor slapeloze nachten en genoeg schrikmomenten voor een hartverzakking of twee, maar de balans tussen zenuwslopende spanning, rust momenten en spectaculaire actiescènes maken het net wat beter verteerbaar voor de angsthazen onder ons. Naast de traditionele puzzels wordt er ook een bonte stoet aan bui tenissige monsters opgevoerd, waaronder woeste weerwolven en een torenhoge vampirella die eigenlijk een veel grotere rol had verdiend. Het feit dat de bizarre vijanden ditmaal wat maffer en daarom minder eng uitvielen, komt goed uit voor wie dit keer wel de af titeling wil bereiken. En dat wil je, want alleen dan speel je die vette 'Mercenarie'-spelmodus vrij, waarin je een strijd levert tegen gedrochten én de klok. Resident Evil Village voor PlayStation, Xbox en pc, €60 Geld smijten we liever niet over de balk en eten niet in de afval bak. Voedselverspilling tegengaan is behalve goed voor het milieu ook goed voor de por temonnee, want gemid deld gooit een Neder lander elk jaar tussen de 100 en 150 euro aan voedsel weg. Met de app Half Lemons kun je dat bedrag naar beneden schroeven. De app zelf kost geen stuiver, maar bespaart een flinke duit doordat hij re cepten voorschotelt op basis peuzel je toch die halve citroen, dat ene teentje knoflook of die prei die nu echt over de houd baarheidsdatum dreigt te gaan alsnog op. De app werkt als een omgekeerd kookboek: je voert hem eerst met info over wat er nog in huis, in de koel- en kruidenkast is, pas dan kies je een recept. Met meer dan elfduizend recepten (vooralsnog enkel in het Engels) zit er altijd iets bij waar je graag je tanden in zet. van wat je al in huis hebt. Zo Half Lemons, gratis voor iOS 0De Arlo Essential Indoor Camera is een bewa kingscamera als heel veel andere, op twee dingen na. Zo hoef je geen aparte hub aan te schaffen, maar kun je hem rechtstreeks aan de wifi hangen en dan op de smartphone naar de doorgestuurde beelden kijken. De andere opval lende feature is het zogenaamde privacy shield. Dat is vergelijkbaar met webcams waarop je fysiek de lens kunt afsluiten, zodat je écht zeker weet dat je niet stiekem in de gaten wordt gehouden door een hacker of gluurder. Bij deze camera activeer je die optie via de app, waarna er duide lijk hoorbaar en zichtbaar een plastic schild voor het cameraoog wordt geschoven. Dat proces is ook simpelweg te automatiseren. Dan gaat de camera 'op slot' wanneer je thuiskomt, en gaat het oog weer open op het moment dat je de deur achter je dichttrekt. Arlo Essential Indoor Camera, €130 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 77