OZCAN AKYOL Chatgesprekken van Nabil B. zijn teruggevonden I ANYTIME; ANYWHERE a Freestyle 6 Libre 0*3£0 Column Dat was een merkwaardig bericht, eerder deze week; een toekomstig kabinet van VVD, CDA, D66, PvdA en misschien GroenLinks schijnt een realistische optie te zijn. Waarom opvallend? De progressieve par tijen hebben in maart duidelijk verloren, ondanks alle kansen die ze hadden om zich te profileren op dossiers als klimaat, bestuurscul tuur en sociale ongelijkheid, pre cies datgene wat bij de conserva tieven iets minder of geen aan dacht had. Aan de andere kant: de opgewekt heid waarmee Sigrid Kaag (D66) mededeelde dat ze voor de zomer een nieuwe regering verwacht, ver ried ook wel dat zij in pole position zit. Onze demissionaire premier wil ten koste van alles zijn plek in het Torentje behouden en we we ten uit het verleden dat hij zelden halsstarrig aan ideeën of gedachten blijft hangen zolang die in de weg zitten om een samenwerking met andere partijen aan te gaan. En zo kan er dus zomaar een centrum links kabinet ontstaan, aange stuurd door een minister-president met allerlei opinies die zijn inge- fluisterd door partijen die hem in het zadel houden én zijn politieke carrière verlengen. Maar waar staat links eigenlijk voor? Dat is in hoofdlijnen wel bekend. We hebben de politieke campagnes immers vers in het ge heugen en de oppositie nam na de verkiezingen in heftigheid alleen maar toe. Toch hebben de kiezers laten merken dat zij helemaal niet zitten te wachten op het huidige verhaal van progres sieve leiders. De achilleshiel van 'links' is dat het, als zelfbenoemde culturele voor hoede van Neder land, veel men- sen vooral van zich ver- vreemdt door accenten te leggen op onderwerpen die op dit mo ment minder urgent spelen in de samenleving. Denk aan musea die opeens moeten exposeren hoe fout we vroeger waren, of het aan jagen van allerlei genderdiscus- sies, óf een diversiteitsquotum bij de gemeente van de hoofdstad waardoor witte mensen geweigerd zullen worden voor een baan. Ik zeg niet dat dit onbelangrijke onderwerpen zijn. Wat wel opvalt, is dat progressieve partijen alleen nog op deze punten kunnen op vallen, en de verkiezingsuitslag bewees al dat niet iedereen in Ne derland deze thema's speerpunten vindt. Mocht dat centrumlinkse verbond er echt komen, dan wordt het interessant om te zien wat voor overheid we krijgen. Ik ver moed eentje die het contact met de burger verder verliest. Onze premier wil ten koste van alles zijn plek behouden Om de smartphone van kroonge tuige Nabil B. is afgelopen jaren veel te doen geweest. Nabil B. en zijn advocaten hebben tot aan de Hoge Raad geprocedeerd om te voorkomen dat de inhoud van de telefoon aan het dossier zou wor den toegevoegd. Inmiddels blijkt, uit nieuwe proces-verbalen die onlangs aan het strafdossier zijn toegevoegd dat Nabil met zijn smartphone veelal contact had met zijn vrien din en met een van zijn broers en een van zijn zussen. Uit de ver stuurde berichten blijkt dat Nabil in het najaar van 2017 twijfelde of hij door zou gaan met het kroon getuigetraject. 'Het is dubbel. Aan de ene kant wil ik heel graag stop pen. Andere kant lastig.' Ook lijkt het erop dat hij zich onder druk gezet voelde door jus titie om een deal te tekenen. 'OM laat mij serverberichten zien die geen zuivere koffie zijn. Zodat ik sneller ja zeg.' Wat uit de nieuwe stukken ook blijkt is dat de kroongetuige in een besloten zit ting bij de rechtbank heeft aange geven dat de inhoud van de tele foon pas beschikbaar mag komen als hem 'iets zou overkomen'. De kroongetuige heeft verder actief op Facebook gezocht naar personen over wie hij belastende i Nabil twijfelde in 2017 of hij door zou gaan met het traject verklaringen heeft afgelegd. Het gaat dan om personen die een sa fehouse ter beschikking hebben gesteld na de moord op Ranko Scekic. Ook zocht hij het Face- bookprofiel van een corrupte Utrechtse hoofdagent die volgens de kroongetuige informatie aan hem verkocht. Het Marengo-proces gaat woensdag verder met de inhou delijke behandeling. Hoofdver dachte Ridouan Taghi zal dan weer aanwezig zijn in de bevei ligde rechtbank De Bunker. GLUCOSE METEN ZONDER VINGERPRIKKEN. life, to the fullest? Abbott Kijk op www.nietmeerprikken.nl/sensor voor productinformatie of scan de QR code met je telefoon. zaterdag 22 mei 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Links De advocaten van de verdach ten in het Marengo-proces krijgen inzage in de smart- phone van Nabil B. Ook is dui delijk geworden dat de politie de door de kroongetuige op zettelijk verwijderde chatge- sprekken, toch heeft kunnen terughalen. Yelle Tieleman Amsterdam iÉ/Sl 7 »3 Vi >M Kly&lucow O'] YOU CAN DOIT De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 meter. Freestyle, Libre, en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Abbott 2021. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gebruik van lancetten overbodig. Gesimuleerde gegevens ter illustratie. Dit is geen echte patiënt of gegevens. Afbeeldingen ter illustratie, dit is geen echte patiënt of professionele zorgverlener. Abbott B.V. Wegalaan 9, 2132 JD Hoofddorp. ADC-37592

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6