7 Erics familie, omdat dat Latino's waren. Op een gegeven moment brak dat." Brak uw huwelijk ook? ,,Ja, ik ben weggegaan. Op dat moment be greep ik hem niet, maar later wel. Families zijn zo hecht daar. En ze hadden zo veel meegemaakt, hij moest voor hen zorgen. Hij was loyaal. Maar ik kon mijn kinderen niet in racisme laten opgroeien. Ik kies altijd de zwakste. We hebben hem nooit meer ge zien. Ik schreef nog wel met zijn zus. Maar ergens in de jaren 90 stopte dat. Eric was overleden." ,,Met drie kinderen, zonder hun vader. Ze misten hem, natuurlijk, maar ze kwamen hier in luxe. Op goede scholen. Ik werd ge vraagd om Paardoes op te zetten en dankzij mijn lieve oom Hans Delfos, die me al vaker uit de brand had geholpen, kon ik het huis naast de manege kopen. En ik werd weer verliefd. Op een Dominicaan. Een fantasti sche man die hier werkte als pijpfitter. Ze- Paspoort Joyce Delfos zorg en paarden- houderij. Ze zette ponyclubs op, gaf scholing aan kinde ren in Guatemala en verkocht Midden- Amerikaanse kle ding in Nederland. ven jaar jonger dan ik, maar zo tof met mijn jongens. We hebben samen nog twee kin deren gekregen. We werkten, de Antilli aanse buurvrouw paste op. We hadden het geweldig samen. Tot dat ene telefoontje. Of ik Nassin wilde komen identificeren. Hij was verongelukt." ,,Ik had het gevoel dat mijn hele leven door Voor Arduin, tegen woordig 's Heeren Loo zette ze ma nege en kinderboer derij Paardoes op in Vlissingen. mijn handen gleed. Het was zo'n klap, voor ons allemaal. Ik kon het gewoon niet gelo ven. Maar ik dacht ook: als ik ga zitten hui len, dan stort alles in. Ik heb mezelf geen ruimte gegeven om te rouwen om zijn dood. Mijn oudste zoon, nog altijd onze don, zorgde voor mij. Ik heb echt zulke fijne kinderen. We waren echt één. Je moet je kinderen niet verstoten, je moet altijd de deur openhouden. Je hebt ze zelf op de we reld gezet. PrMt dan toch, zeg wat goed is en wat nietMet mijn ouders is het nooit goed gekomen, nee." ,,Arduin heeft me heel goed opgevangen. Ze hebben me altijd veel vrijheid gegeven. Ik heb ervan kunnen maken wat ik wilde. Een stadspark waar iedereen welkom is, men sen, dieren, met welke beperking dan ook. De Wijkdag waar iedereen komt. Het loopt als een trein. De cliënten die hier komen, willen nooit meer weg. Dat komt omdat ik ze niet als een kind behandel. Ik vind ze niet zielig, ik zeg gewoon: jullie hebben het hart stikke goed hier." ,,En nu ga ik weg. Dat is moeilijk, ook voor mij. Ik hoop maar dat ze zuinig zijn op dit bedrijf. Mijn huis is verkocht. Ik durf het haast niet te zeggen, maar ik woon nu op de boulevard. Een klein appartementje welis waar, maar toch. Het voelt zo gek. Soms schaam ik me een beetje. Terwijl, eigenlijk ben ik er heel gelukkig. En ik zal altijd blij ven opkomen voor degenen die dat zelf niet kunnen. Altijd." GO ZATERDAG 22 MEI 2021 Joyce Delfos woonde lange tijd bij de Maya-indianen in Guatemala. ,,Ik had nog nooit zulke lieve, gelukkige mensen gezien." foto ruben oreel En toen was u wéér terug in Vlissingen. Joyce Delfos werd geboren op 25 ja nuari 1955 in Den Haag. Ze deed mulo en land- en tuin bouwschool en volgde diverse oplei dingen binnen de Toen was u voor de tweede keer uw man kwijt. Delfos is weduwe. Ze heeft vijf kinde- ren (Alfonso, Mar- celo, Erik, Nassin, Miguel en Jael) en zeven kleinkinderen. Dochter Jael zet haar moeders werk voort bij manege Paardoes. Met u kwam het wel goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59