ZEELAND 13 zaterdag 22 mei 2021 hBhSIp? Edwin Gorter doet zelf ook regelmatig een rondje. Het gaat steeds beter. ,,Ik speel nu 'par', dat is 31 schoten over negen banen. Het record staat op 57, vijf onder 'par', over achttien holes. foto lex de meester geweest. Ik heb bijna 500 wedstrijden profvoetbal gespeeld, maar moest al tijd opboksen tegen spelers die beter waren. We hebben zeventien miljoen bondscoaches, iedereen kan voetbal len. Wat ik daarmee bedoel, bij Foot- golf maakt het allemaal niet zoveel uit hoe goed je kunt voetballen." Een balletje kunnen trappen is wat hem betreft dan ook echt niet de be langrijkste kwaliteit om die bal in zo min mogelijk pogingen bij de vlag te krijgen. „Geduld en niet te veel risico nemen, daar gaat het echt om.'' Hij ziet het elke keer weer gebeuren, als hij bij een nieuwe groep begint met zijn uit leg. ,,We beginnen altijd met de regels. Niet op de green, de bunker netjes aanharken en geen aanloopjes ne men.'' Maar vaak gaat het bij hole 1 al mis, vertelt hij terwijl een kleine glimlach niet te onderdrukken valt. ,,De eerste vlag staat op 87 meter. Hoe ver schiet een gemiddelde keeper, een meter of 55? Dan zeg ik vaak: probeer het nou niet in één keer. Meestal krijgen we dan een discussie. Denken ze dat ze het makkelijk kunnen halen, dan word je gestraft.'' Sowieso ziet hij een terugkerend fe nomeen bij voetballers. ,,Ze doen in Ik ben een oud prof en stond best wel bekend om een aardige trap, maar ik schaamde mij kapot - Edwin Gorter eerste instantie een beetje lacherig, valt allemaal wel mee dat Footgolf. Daar komen ze snel van terug.'' En hij kan het inmiddels weten, want hij verzorgt ook clinics. ,,Voor mensen die helemaal geen voetbalervaring heb ben. Hoe zet je je standbeen neer? Dat is, net als bij golf, je belangrijkste been.'' Greenkeeper Waar hij zich in eerste instantie nog verbaasde over het serieuze karakter van de sport, merkt hij nu ook in Zee land al hoe populair het is. ,,Door co rona hebben clubs het al lastig. Foot- golf is, net als padel, aan een enorme opmars bezig. Het voelt toch minder als een verplichting en je kunt nie mand anders dan jezelf de schuld ge ven als het niet goed gaat.'' ,,Sommige golfbanen kom je door de etiquette echt niet op. Maar het beeld dat voetballers alles kapotma ken, ligt wel achter ons. Onze green keeper was eerst ook bang dat ze zijn green zouden slopen. Met iedereen voer ik een open discussie, dan zien ze allemaal dat er niks kan gebeuren. Ze schieten echt geen vlaggen kapot.'' Maar spelers weghalen bij voetbal clubs is natuurlijk het laatste wat hij als voetballiefhebber wil. ,,Het moet juist een toevoeging zijn. Eerst een wedstrijdje spelen en 's middags een rondje op de baan doen. Dat kan toch?'' Hij ziet alleen maar voordelen. PASPOORT Naam: Edwin Gorter. Geboren: 6 juli 1963. Geboorteplaats: Den Haag. Positie: middenvelder. Clubs: 1980-1984 DS'79 1984-1986 Roda JC 1986-1991 Lugano (Zwi) 1991-1994 Caen (Fra) 1994 Lommel (Bel) 1994-1995 FC Utrecht 1995-1996 Vitesse 1996-1998 NAC Breda 1998-1999 NE Revolutions (VS) 1999 Miami Fusion Statistieken: 486 wedstrijden, 142 doelpunten. ,,Je hoeft ook geen afgetraind lichaam te hebben voor dit, dat scheelt. Als je ergens in een vierde elftal speelt, kan je tijdens een wedstrijd voor en achter scheenbeschermers aan doen. Hier raak je niet geblesseerd hoor.'' Lid worden Hoewel hij in de buurt woont van Breda, komt hij wekelijks met alle ple zier richting de kust. Hij ziet dit pas als het begin. ,,Het idee is dat mensen hier straks ook echt lid kunnen worden. Dat we één avond in de week met een mannetje of 30 bezig zijn, clubkampi oenschappen spelen en ook meedoen aan wedstrijden.'' Waar het stopt, is ook voor hem een lastige vraag om te beantwoorden. ,,Het wordt overal gespeeld. Als we hier straks 60 spelers per dag rond hebben lopen, is dat heel normaal denk ik.'' Ook bij hem kriebelt het spelletje nog altijd, hij kan het ook niet laten om zelf af en toe een rondje te doen. En daar zit verbetering in. ,,Ik speel nu 'par', dat is 31 schoten over ne gen banen. Het record hier staat op 57, vijf onder 'par', over achttien holes. Twee keer hetzelfde rondje. Ik daag ie dereen uit om dat te komen verbete ren.'' De eerste aanvallers van dat record staan alweer op hem te wachten en dus verdwijnt hij in zijn golfkarretje, langzaam achter de heuvels. Op weg naar een tweede hole-in-one. is nog nooit iets kapotgegaan „•ï./.i.-'S.v,:;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45