O O) CD 12 ZEELAND Tolhoek moet 20 tellen goedmaken Bruse Boys krijgt twee spelers terug KNVB overweegt 'generaal pardon' Oud-voetbalprof Edwin Gorter bestiert in Middelburg een nieuw fenomeen: footgolf. Hij moest op en rond de golfbaan De Zeeuwsche eerst wat scepsis overwinnen. ,,Die voetballers komen hier slidings maken en schreeuwen." Maar die vrees is ongegrond gebleken. FOOTGOLF MIDDELBURG Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke moet vandaag een list bedenken om de Ruta del Sol te winnen. De renner van Jumbo-Visma fi nishte gisteren in de voorlaatste etappe in de buik van het peloton, net als klassementslei der Luis Angel Lopez. Daardoor bleef het ver schil tussen de twee in het klassement 20 tel- len.De vierde etappe werd gisteren in de mas sasprint gewonnen door good old Andre Grei- pel uit Duitsland. Tolhoek eindigde als 26ste, Lopez werd 19de. Tolhoek moet het gat van daag overbruggen in de afsluitende, heuvel achtige rit van slechts 107 kilometer. Kort voor de finish ligt er een col van de derde categorie in het parkoers. Na een bescheiden afdaling volgt de finish in Pulpi. Michel Maaskant, de nieuwe trainer van Bruse Boys, voegt voor het nieuwe seizoen twee oude bekenden toe aan de eerste selectie van de zaterdag-tweedeklasser. Marc Bij de Vaate keert na twee seizoenen bij MZC'11 terug. Ook Rudi van der Bijl maakt vanaf deze zomer weer deel uit van de eerste selectie. Vier sei zoenen geleden moest Van der Bijl vanwege een slepende voetblessure een stap terug doen en speelde hij zijn wedstrijden in het tweede elftal. Nu hij hersteld is van die blessure stelt hij zich weer beschikbaar. Bij Bruse Boys ver trekken ook vier spelers: Johan Vroeginde- weij, Julian Nieuwland (Dosko), Mark Bleiji en Jarno van Nieuwenhuize (SKNWK). De KNVB werkt aan een generaal pardon voor de straffen 'uitsluiting' en 'functieontzegging' in het amateurvoetbal. Iedere speler/begelei der zou in dat geval in het nieuwe seizoen met een schone lei kunnen beginnen. Voetbalclub Grol uit Groenlo vroeg de KNVB een landelijk pardon af te kondigen voor alle nog lopende schorsingen. „Zodat er een 'herstart met het voetbalhart' komt na de lange coronaperiode", aldus de Achterhoekse vereniging. In juni komt er duidelijkheid over deze kwestie. Wielrennen Boere emoedelijk lopen ze bij Golfbaan De Zeeuwsche in Middelburg door el kaar heen: golfers en voetgolfers. Maar het kostte de nodige tijd en moeite om de onder linge scepsis te overwin nen. Footgolf. Zelfde re gels, grotere bal, onder leiding van oud-prof Edwin Gorter. Hij neemt ons mee voor een rondje. Voorzichtig stuurt Gorter zijn golf karretje over de paden en tussen de heuveltjes door in de richting van de Footgolf-banen, gelegen achterin op de zogeheten Par-3 baan. Inmiddels weet de 57-jarige oud-voetballer van onder meer Roda JC en Vitesse precies waar hij wel en niet mag rijden. ,,We komen absoluut niet op de green. Die is heilig.'' Hij rijdt verder. Bij iedere golfende voorbijganger vliegt zijn duim enthousiast de lucht in. ,,Ik zet alleen even de vlaggen neer voor de Footgolf, dan ben ik weer weg.'' Dat enthousiasme wordt niet door iedereen gedeeld, weet hij inmiddels. ,,Zeker in het begin, was er behoorlijk wat weerstand dat we dit hier gingen doen. Pure beeldvorming, gewoon on wetendheid. Die voetballers komen hier slidings maken en schreeuwen, zeggen ze dan. Van een leren bal is nog nooit iets kapotgegaan hoor.'' Hole-in-one Halverwege kan hij het niet laten om alvast een kleine demonstratie te ge ven. Hij stapt uit, legt zijn bal op de grond. ,,Kijk'', zegt hij terwijl hij zijn standbeen naast de bal zet. ,,Echt ie dereen kan het. Je gaat gewoon recht achter de bal staan en voor de mensen die het nog nooit hebben gedaan, zeg ik altijd dat ze moeten punteren'', do- Voor de mensen die het nog nooit hebben gedaan, zeg ik dat ze moeten punteren JS y>;. ceert Gorter terwijl hij de bal een me ter of 25 de baan op puntert. ,,Zie je hoe ver 'ie dan al komt? En recht vooruit. De mensen die risico nemen, schieten hem het water in.'' Ook bij baan vier, waar hij naar ei gen zeggen een beetje verliefd op is, moet nog even worden stilgestaan. En dat is niet voor niks. ,,Van de week, waren hier een paar Belgen bezig, schiet er eentje een hole-in-one. De eerste ooit, dat zul je ook niet zo snel meer zien.'' Als alle vlaggen hun hole hebben gevonden en het karretje weer netjes is geparkeerd, gaat hij op het terras met uitzicht over de complete golf baan verder met zijn verhaal. Hij ge niet zichtbaar nog steeds van de loca tie waar hij op vrijdag en in het week end met zijn geliefde balsport bezig mag zijn. ,,Dit is qua ligging toch top?'' Het roept de vraag op, hoe hij hier als niet-Zeeuw terecht is gekomen. ,,Ik werd twee maanden geleden gebeld door Toine Berkelmans, de eigenaar. Hij heeft meerdere banen, waaronder eentje in Dongen, waar ik zelf ook golf. Hij vroeg of ik het zag zitten om hier te beginnen met Footgolf. Of ik dat wat vond.'' Voor Gorter een absolute 'no-brainer'. ,,Ik speel golf, maar voet bal blijft natuurlijk het leukste.'' Risico nemen En dus liep hij eens mee tijdens offici ële wedstrijden. Zijn mond viel open. ,,Dat niveau was niet normaal en ook zo serieus. Weet je, ik ben een oud voetballer en stond best wel bekend om een aardige trap, maar ik schaamde mij kapot.'' Terug thuis werd hij er niet vrolijker op. ,,Ik had twee jaar geen bal aangeraakt, dus er zat wel wat roest op. Ik kwam thuis, mijn vrouw vroeg: hoe was het? Een drama.'' Toch liet hij zich daardoor niet uit het veld slaan, waardoor er nu op negen officiële banen gespeeld kan worden. En dat is echt voor iedereen, heeft Gorter wel ondervonden in de korte tijd dat ze bezig zijn. ,,Het is zo laag drempelig, iedereen kan het in prin cipe. Je ziet families, opa's en oma's, fa natieke voetballers. Het leuke is, de be ste voetballer wint niet. Die gaat risico nemen. Die denkt: dit kan makkelijk in één keer, of dit doe ik wel met een buitenkantje.'' En mede door de glooiing in de baan, is hij nog lastig zat, vertelt Gor ter. ,,We hebben niet heel lange banen, maar wel veel heuveltjes. Het is puur de baan lezen. Ze moeten ook wel te doen zijn natuurlijk.'' Het er zijn, is al een belevenis op zich, heeft hij ge merkt. ,,Gewoon om hier rond te lo pen, het ligt er ook fantastisch bij.'' Hij trekt een parallel met zijn eigen voet balcarrière. ,,Het voordeel van dit spel letje is in heel mijn leven het nadeel zaterdag 22 mei 2021 Antwan Tolhoek (midden) volgt in het spoor van het Movistar-duo Hector Carre- tero en de niet zichtbare Luis Angel Lopez. FOTO COR VOS WIELRENNEN Rudi van der Bijl (paars shirt) valt stijlvol in een duel met GPC Vlissingen. foto ruben OREEL VOETBAL VOETBAL GO S Thijs de Lange (foto) uit Kat- tendijke conso lideerde giste ren zijn positie in de top 10 van de Alpes Isère Tour in Frank rijk. In de derde etappe kwam hij in het pelo ton binnen in dezelfde tijd als de winnaar, maar doordat een aantal ren ners bonusse conden scoorde, zakte De Lange naar de negende plaats. Het feest bij zijn Metec-ploeg was er niet minder om: ploeggenoot Sjoerd Bax pakte namelijk de dagzege. 13. De uit Terneu- zen afkomstige Tom Boere moet vanmid dag (13.30 uur) winnen met SV Meppen om degradatie uit de Derde Bun- desliga te voor komen. Tegen stander is het al uitgespeelde MSV Duisburg. Pikant genoeg is een vorige club van Boere, KFC Uerdin- gen, de concur rent van Mep pen. Van een leren bal Daniel Wissel Middelburg - Edwin Gorter Edwin Gorter ziet het wel gebeuren dat er in Middelburg wedstrijden voor footgolfers ontstaat. FOTO LEX DE MEESTER O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44