Korte Reke 9 I zaterdag 22 mei 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Valeska Nastaly, foto Sandra Schimmelpennink Hans Blom (56) uit Zierikzee Klusjesman Locatie: Korte Reke, Renesse Tijdstip: 11.50 uur II Ik ben de muur aan het voorbereiden voor een leistenenmozaïek langs de onderrand. Dat doe ik straks samen met de bewoner. Ik heb mijn eigen tim mer- en klusbedrijf. Sinds 1 maart weer, want ik kon het niet meer. In mei 2013, op tweede pinksterdag, kwam ik met de mo tor terug uit Polen. Iemand achter mij was in slaap gevallen en raakte mijn bakje. Toen werd ik zo van mijn motor gewipt. Ik had alleen mijn hand gebroken, maar ik had er ook geen gevoel meer in." ,,Ik heb lang moeten revalideren en ben daarom twee studies gaan doen: muziek- en geluidstechniek en audiovisuele tech niek. Al het geluid dat je op tv en in films hoort is allemaal achteraf opgenomen. Die kant wil ik ook op, maar met corona ligt al les stil en is er niets in te verdienen. Van de meeste huis-, tuin- en keukendingen die je hebt, kun je het mooiste geluid maken. Als je een stengel selderij knakt kun je het doffe geluid nabootsen van een bot dat breekt." Bluesfestival ,,Elk tweede weekend van mei vier ik mijn verjaardag bij het bluesfestival in Kwaden- damme, vier dagen lang, al 28 jaar. Beetje biertjes tappen en helpen. Nu al twee keer dus niet." ,,Ik heb vlekken op mijn huid, dat heeft een naam, maar ik weet het even niet meer (vitiligo, red). Dat is in 2012 begonnen, nu lijkt het gestopt. Het klinkt misschien gek, maar het is mijn eigen schuld. Als je het wel beschouwd, zijn je lichaam en geest één. Alles is energie, ook je gedachten. Angst of boosheid gaat altijd naar één plek in je lichaam, dat hoopt zich op. Daarom voel je bijvoorbeeld altijd op dezelfde plek rugpijn. Ik kreeg dit." GO VAN DE STRAAT Ik had geen gevoel meer in mijn hand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41