II II 4 Chantal Janzen schittert tijdens finale songfestival in ontwerp uit Goes Zo'n honderdtachtig miljoen men sen zien vanavond het ontwerp van Laport. Zó veel ogen die op zj jurk gericht zijn. ,,Dat is heel tof', vindt Laport. ,,Het is zo'n grote en in drukwekkende show. Het is een grote eer om daar onderdeel van te zijn. Die wens had ik al toen bekend werd dat Nederland het songfesti val gewonnen had. Ik dacht: het lijkt me heel mooi om daarvoor een ontwerp te maken. Want zoiets ge beurt maar één keer in de dertig jaar." Dat het een gouden jurk moest worden voor Chantal Janzen, wist Laport al snel. ,,Het songfestival Het is mooi om iets van jezelf in zo'n jurk te leggen gaat over glitters en hysterie. Als presentator moet j e iets aan hebben dat tegenwicht biedt aan alle glim mers en opwaaiende slepen van de deelnemers." Een gouden stof is heel moeilijk te vinden, ontdekte Laport. ,,Ik heb daarom zelf een stof getekend, en het materiaal is ont wikkeld door een Zwitsers bedrijf. Het is een geplisseerde jurk. Dat is een vouwtechniek, die kenmer kend is voor heel veel kleding die ik ontwerp. Het is mooi om iets van jezelf in zo'n jurk te leggen." Beetje spanning Tijdens alle shows zit Laport in het publiek in Ahoy in Rotterdam. ,,Ik hoef niets meer te doen. Ik kan ge woon heerlijk zitten. Ik ben ge wend om er tot het laatste moment bij te zijn, maar dat gaat met zo'n grote productie niet. Een team van stylisten past de jurk aan bij Chan- tal." Een beetje spanning heeft La- port wel. ,,Ik hoop natuurlijk dat het een knaljurk is, en dat iedereen en thousiast reageert." Janzen zelf is in elk geval heel enthousiast, zo laat ze weten via Instagram. 'You made a goddess dress, in my opinion', schrijft ze. Laport ontwierp niet alleen de jurk van Chantal Janzen, maar ook de outfits van Nikkie de Jager en Edsilia Rombley die ze tijdens de eerste halve finale van het songfes tival droegen. Hij werkte anderhalf jaar aan de kledingstukken. ,,In de In de jurk van Nikkie zit750 uur werk. Het is een beetje uit de hand gelopen jurk van Nikkie zit 750 uur werk. Het is een beetje uit de hand gelo pen. Hij bestond uit allemaal losse pailletten. We hadden op een gege ven moment tweeënhalve kilome ter koord. We hebben dagen, nee weken zelfs, zitten stikken. Ik had zoiets nog nooit van mijn leven ge daan. Ik vond het uitdagend om iets nieuws te maken. En ik vond het heel leuk om iets voor haar te ma ken, omdat ik haar heel erg waar- deer als artiest." Edsilia Rombley droeg in de eerste halve finale een glimmende donkerblauwe top met broek. ,,Ik wilde haar een stoerder silhouet geven. Dat was ook haar ei gen wens. Het past bij haar." zaterdag 22 mei 2021 Gouden 'knaljurk' van David Laport: 'Het is een grote eer' Presentatrice Chantal Janzen schittert vanavond in een gou den 'knaljurk' tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival. Haar glamouroutfit is ontworpen door couturier David Laport uit Goes. ,,Het songfestival gaat over glitters en hysterie." Cornelleke Blok Rotterdam - David Laport - David Laport Ontwerper David Laport. Foto boven: Chantal in gouden jurk. FOTO'S BRUNOPRESS EN CHRIS PHILIPPO Chantal Janzen past de gouden jurk onder toeziend oog van ont werper David Laport (links). foto studio david laport Edsilia Rombley en Nikkie de Jager droegen tijdens de eerste halve finale van het songfestival jurken van David Laport uit Goes. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36