s? Boterham met tevredenheid Kerncentrale maand uit bedrijf voor onderhoud Auto kapot 2 ICHELLE GRUWELMOORD MAAKT DRIE Commentaar Terwijl het grootste deel van de economie zich langzaam maar zeker herstelt van de coronacrisis, wordt het leven van de gewone burger duurder. Hij zal dieper in de porte monnee moeten tasten voor de dagelijkse boodschappen. Wie de winkelwagen heeft gevuld, merkt aan de kassa dat het bon netje onder de streep tegenvalt. Boodschappen zijn tot 9 pro cent duurder geworden, blijkt uit een prijsvergelijking van on derzoeksbureau GfK. Vlees, salades en brood, maar ook alco hol en diervoeding zijn fors in prijs gestegen. Niet alleen in de supermarkt, ook op andere terreinen levert Jan met de Pet flink in. Weliswaar zijn de lonen dit jaar met ge middeld 2,4 procent gestegen, de inflatie van 2 procent slokt dat goeddeels op. Andere ontwikkelingen zorgen ervoor dat de burger per saldo besteedbaar inkomen inlevert. De gemeente lijke belastingen overstijgen de inflatiecorrectie. Ook parkeer tarieven, met name aan de kust, schieten omhoog. En wie aan de pomp de auto vol gooit, merkt dat de benzineprijs een re cordhoogte van meer dan 1,90 euro per liter heeft bereikt. De beperkte bewegingsvrijheid in een pandemie is al niet leuk, als ook je koopkracht nog eens achteruit holt, wordt het leven zwaar. Met name voor de laagste inkomens. Het zou een gotspe zijn als in een welvarend land als Nederland nog meer mensen een beroep moeten doen op de voedselbank. Het nieuwe kabinet moet daar alert op zijn. Het mag laagstbetaal den geen boterham met tevredenheid in de maag splitsen. Het zou een gotspe zijn als nog meer mensen een beroep moeten doen op de voedselbank Vanwege de pandemie werd de on- derhoudsstop vorig jaar verkort van vijf naar drie weken. Dit keer duurt de stop een maand, waarin ook uit gesteld onderhoudswerk wordt verricht. Dat gaat onder meer om het vervangen van instrumentatie op de regelzaal, de elektromotor van een van de twee hoofdkoelmid- delpompen en ook twee bocht- ALMANAK De kat halfdood, de man dood ziek, in huis alles kapot en toen die verslaggeefster van de ene klus naar de andere racete, hield haar auto er ook nog eens mee op. Midden in Middelburg, het ding deed helemaal niks meer. De ANWB kwam niet. Het lid maatschap stond immers op stukken in stoomleidingen na de hogedrukturbine. Tijdens een onderhoudsstop wordt altijd een kwart van de 121 splijtstofstaven gewisseld. Verder zal EPZ 1700 klussen uitvoeren. Onder meer zullen nu periodieke testen worden uitgevoerd die aan tonen dat installaties naar behoren functioneren. Verder doet EPZ in- Een kwart van de 121 splijtstofstaven in het reactorvat wordt gewisseld specties die alleen mogelijk zijn als het reactorvat is geopend, zoals controle van de splijtstofelemen ten. naam van haar man. Dus wat dan? Radeloos belde ze haar ga ragehouder in Vlissingen en gaf een opsomming van alle knip perende dashboardlampjes. Hein Cieraad bleek niet te be roerd om even te komen. Hij had het euvel nog snel gevon den ook: de diesel was op. Tunnel nacht dicht voor onderhoud Geen kwade opzet bij brand bedrijf MIDDELBURG Meedingen naar verkeersplein Woensdag is de eerste rechtszaak tegen S. H. (45) uit Aardenburg. Ze wordt verdacht van de moord op de 29- jarige Oostburgse Ichelle van de Velde. Deze krant keert terug naar de cruciale locaties in de moordzaak, de vindplaats van het stoffelijk overschot, de woning van de verdachte en de woonplaats van Ichelle. ,,Het heeft veel indruk gemaakt." Buurtschap Sluissche Veer is een huis of tien groot. Er gebeurt nooit iets. De bewoners van deze hechte gemeenschap kunnen de sleutel ongestoord in het slot van de voor deur laten zitten. In het naastgele gen uitwateringskanaal dat van Sluis naar Retranchement gaat, dobberen eenden met hun jonge kroost. De struiken staan in bloei. Het is een vredig plaatje in een vre dig plaatsje. Op 16 februari was er van die rust niets te merken. De politie speurde in het kanaal naar het stoffelijk overschot van de 29-jarige Ichelle van de Velde uit Oostburg, die al twee maanden werd vermist. Met boten, sonarapparatuur en zoek- honden ging de politie te werk. Na uren zoeken werden inderdaad li chaamsdelen gevonden. In de da gen die volgden, haalde de politie nog meer delen boven water. Op zaterdag 27 februari voor het laatst. Alarmbellen Herman Cornelis woont samen met vrouw Louki Groosman in Sluissche Veer, aan het kanaal. Hij zag die dinsdag dat de politie de on verharde weg langs het water af zette. Het deed geen alarmbellen bij hem afgaan. ,,Ik dacht aan een snelheidscontrole. Dat gebeurt hier wel vaker, met zo'n lasergun. De politie leidt de auto's dan af naar de weg langs het kanaal. We hadden onze familie al gewaarschuwd: 'pas op, ze staan er weer'." Pas toen zijn buurman kwam vertellen dat ook een helikopter in de lucht hing, wist Herman dat er meer aan de hand was. ,,Later hoorden we dat de politie Ichelle zocht. Ze zijn uitein delijk drie keer komen zoeken. Het heeft allemaal veel indruk op ons gemaakt, zeker omdat het zo'n lu- Iressn gubere moord is." Op de onver harde weg langs het kanaal rijdt bijna nooit iemand. Of het moet ie mand zijn die er parkeert en de hond gaat uitlaten of een flink stuk gaat wandelen. ,,We lopen er zelf ook geregeld", zegt Herman. ,,Je moet toch aan de tienduizend pas sen per dag komen." Zijn vrouw Louki was altijd al argwanend wan neer ze een lege auto bij het kanaal zag staan, maar is nu nog meer op haar hoede. ,,Ik hield het altijd al in de gaten. Een lege auto is toch iets zaterdag 22 mei 2021 De kerncentrale in Borssele is sinds gisteren uit bedrijf voor de jaarlijkse splijtstofwisseling. Dat is in een pandemie een uitda ging, omdat er dan altijd honder den extra mensen op het terrein werken. Exploitant EPZ doet daarom geregeld sneltesten om het eigen en het extern perso neel gezond te houden. Frank Balkenende Borssele Tip? redactie@pzc.nl ELLEWOUTSDIJK De Westerscheldetunnel is weer toe aan de jaar lijkse onderhoud- en in spectie beurt. Daarom is de tunnel van dinsdag 1 juni 20.30 uur tot woens dag 2 juni 04.00 uur in beide richtingen afgeslo ten. Tijdens deze avond en nacht worden ook werk zaamheden verricht op het Tolplein en de weg naar de tunnel. De tunnel wordt één keer per jaar een nacht afge sloten voor onderhoud, inspectie en een calami teiten- en evacuatietest. Het verkeer wordt omge leid via Antwerpen. De route wordt met gele bor den aangegeven. KAPELLE De brandweer en de poli tie gaan er niet vanuit dat kwade opzet de oorzaak is van de grote brand bij het fruitteeltbedrijf De Jager in Kapelle in de nacht van woensdag op donderdag. Daarom wordt er geen nader on derzoek gedaan. De oor zaak is waarschijnlijk heel moeilijk vast te stellen, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zeeland. ,,Bij het blussen en deels slopen van de gebouwen is de boel let terlijk op z'n kop gezet. Dat maakt het onderzoek heel lastig." Veertien basisscholen in Zeeland dingen mee naar een ANWB Ver keersplein. Op een zo'n plein leren kinderen in een veilige omgeving omgaan met verschil lende verkeerssitua ties. Sinds gisteren kan ie dereen op de site van de ANWB een stem uit brengen op de basis school die volgens hen een verkeersplein ver dient. Per provincie wint één basisschool. Stemmen is mogelijk tot donderdag 10 juni. In totaal doen 333 scholen in Nederland mee aan de verkiezing. 'Ik kijk nog Eldridge Pentury en Bob Maes Oostburg Herman Cornelis en Louki Groosman wonen in Sluis sche Veer naast het kanaal waar Ichelle gevonden is. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE tx De weg langs het kanaal tus sen Sluis en Retranchement waar Ichelle gevonden is. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34