Goese jurk schittert op songfestival 50 miljoen euro om1550particuliere woningen te vernieuwen Examens 2021 Broeder Dieleman brengt samen met zijn held single uit Footgolf raakt al aardig ingeburgerd Vwo Nederlands op het Calvijn College in Goes Project met Bonnie 'Prince' Billy Presentatrice Chantal Janzen draagt vanavond tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival deze jurk van couturier David Laport uit Goes. De jurk van Chantal is gemaakt van gouden stof, zegt Laport. ,,Ik heb zelf een stof getekend en het materiaal is ontwikkeld door een Zwitsers bedrijf. Het is een geplisseerde jurk. Dat is een vouwtechniek, die kenmerkend is voor heel veel kleding die ik ontwerp." Zelfde regels, maar grotere bal én met de voet natuurlijk ZEELAND 12 ,,Als het Rijk de Zeeuwse aanvra gen goedkeurt, komt er heel veel geld beschikbaar om oudere, veelal naoorlogse woningen aan te pak ken. We hebben al wel de subsidie regeling Provinciale Impuls Wonen om verouderde woningen op te knappen, maar daaruit is per jaar 1 miljoen euro te verdelen. Dat is kleingeld vergeleken met wat er straks mogelijk uit Den Haag komt. Daarmee zouden we grote stappen kunnen zetten", zegt gedeputeerde Dick van der Velde. Met geld uit het 385 miljoen euro grote fonds kunnen gemeenten particuliere huizen duurzamer ma ken, renoveren en de leefomgeving verbeteren. Omdat gemeenten bij het Rijk projecten kunnen indie nen van minimaal 200 woningen of voor een bedrag van ten minste 7,5 miljoen euro, hebben Zeeuwse ge meenten veelal hun aanvragen ge- bundeld. Er zijn vier Zeeuwse aan vragen voor in totaal 1550 wonin gen gedaan, waarbij het niet alleen gaat om particuliere woningen uit de jaren 50, 60 en 70 te verbeteren. Bijvoorbeeld door ze te isoleren en te voorzien van warmtepompen. Of door ze met een verbouwing le- vensloopbestendig te maken. Met Met dit geld zouden we grote stappen kunnen zetten het rijksgeld mogen ook versteende wijken groener en beter bestand tegen klimaatverandering worden gemaakt. De drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten schuiven 553 particuliere woningen naar voren. Als krimpre- gio maakt Zeeuws-Vlaanderen ook meer kans op rijksgeld. Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland, Goes, Veere en Vlissingen brengen 698 woningen in. Goes heeft een extra project ingediend: de modernise ring van 94 woningen in het Stati ons- en Koepoortgebied als ook de openbare ruimte. Middelburg wil 204 particuliere woningen in de wijk Dauwendaele vernieuwen. Plan is ook om de versteende open- bare ruimte te vergroenen en de af watering en waterberging te verbe teren. Woningen/gebieden zijn in de meeste gevallen geselecteerd op ba sis van WOZ-waarde. Gemiddeld betreft het woningen van 130.000 tot 140.000 euro. Ook is soms geke ken naar de inkomens van de eige naren. Vaak zijn het bewoners met een smalle beurs. Deelname is straks vrijwillig. Naar verwachting kunnen ze wel voor een fractie van de kosten hun woning verbeteren, mits het Rijk deze zomer over de brug komt. Bij toekenning worden de Haagse mil joenen over een periode van tien jaar uitgesmeerd. I zaterdag 22 mei 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 FOTO BRUNOPRESS/PATRICK VAN EMST ZEELAND 8 Miljoenen voor oudere huizen Als Den Haag deze zomer 'ja' zegt, stroomt er 33 miljoen euro naar Zeeland om 1550 oudere particuliere woningen te renove ren, duurzamer of levensloopbe- stendig te maken. Gemeenten en provincie leggen er uit eigen zak in totaal 17 miljoen euro bij, waardoor er al met al 50 miljoen euro op de plank ligt. Frank Balkenende Middelburg - Dick van der Velde, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33