28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV SONGFESTIVAL PUNTEN Omdat u nog een lange dag moet wachten op die spannende puntentelling, deelt onze songfestivalverslaggever nu al zijn punten uit voor de finalisten van het songfestival. Hij zag alle repetities en shows en kon nauwelijks kiezen tussen de nummers 1 en 2. Ik weet niet met wie ik meer medelijden heb deze dagen, met de songfestivalhater of de Am sterdammer. Want hoe je het ook wendt of keert, ze hebben allebei een taaie week. Je kunt de tv niet aanzetten of je ziet het song festival, het gaat over het songfestival, of er volgt binnen drie seconden een item over het songfesti val. En anders is er altijd Emma Wortelboer die door Ahoy struint, op zoek naar haar infantiele ru briek voor De Vooravond. (Hè ja, laten we met het hoofd van de kostuumafdeling een wedstrijdje draad-in-het-oog-van-een-naald steken doen, want dat is zo lekker origineel. Eh, niet dus.) Nooit gedacht dat ik het nog eens hardop zou zeggen, maar: als ik Emmahoy zie (bij het bedenken van een naam voor haar rubriek was de inspiratie ken nelijk al op), ga ik bijna verlangen naar De Minuut van Ruud. En dat wil wat zeggen. ook niet weten wat ze meemaken. De stad blijkt toch niet zo onmisbaar als ze zich altijd voordoet. Er zijn ook buiten de grachtengordel plekken te vinden waar de stroom onbeperkt uit de stopcon tacten komt, waar printers draaiboeken uitspugen en waar je dus prima een talkshow blijkt te kun nen maken. En gasten zijn er ook gewoon. Dat die niet naar Rotterdam willen of kunnen komen, zoals tv-ba- zen altijd beweren, blijkt een gotspe van hier tot het Eiland van Brienenoord. De Hummer van Gordon is heus niet alleen gemaakt om rondjes te kunnen rijden op de A10, maar vindt ook moeite loos de weg naar Rotterdam, zag ik. Misschien dat Femke Halsema minder snel op haar fiets naar de studio springt, maar ach, ik heb Ahmed Aboutaleb altijd al zo veel leuker gevonden. En er viel me nog iets op van de week: als talk show heb je in Rotterdam niet eens een bordkar tonnen decor nodig. Gewoon een groot raam met een weidse blik op de skyline is al genoeg. Ahoy dat Goedemorgen Nederland, De Vooravond en Opi herbergt, Kantine Walhalla waar Beau zetelt - het uitzicht is overal even wonderschoon. Bij daglicht, bij avondzon en als de duisternis invalt. Al zijn Martine en Sybrand van Tijd voor Max de echte spekkopers. Die zitten elke middag buiten naast het ss Rotterdam bijna uit hun jas te waaien, maar hebben wel de Erasmusbrug op de achtergrond. En vanuit de juiste camerahoek zie je ook De Hef én de Willemsbrug. In één shot. Dus lieve mensen van de tv, wanneer kunnen we jullie definitief verwelkomen? Wie durft het aan om Amsterdam (of Hilversum) te verruilen voor een echte stad? Want ik vond het als tv-kij- ker, songfestivalfan én Rotterdammer een top- week. Afgezien dan van Emmahoy. Quote van de dag Alexander van Eenennaam Frankrijk: voila, de koningin TV Smeets weg bij Ziggo Lady Gaga als ex Gucci Portugal: om verliefd op te worden Italië: uit je dak op keiharde rock 8 Voor Jeangu Macrooyvervelend, want de band Maneskin is pal ach ter hem geprogrammeerd. Voor het publiek geweldig, want wat een heerlijk einde van de finale. Juichen voor Jeangu, uit je dak gaan op de keiharde rock uit Italië en - vooruit, na een Zweeds inkakmo- mentje - afsluiten met het feestje van Serhit en Flo Rida. Maar die Italianen: wat een heerlijk nummer. De zanger die de kijker vanaf seconde 1 meeneemt en pas loslaat als hij op de grond ligt: helemaal top. Malta: imponerende power Zwitserland: jammer van de act Maar de Amsterdammers moeten deze week zaterdag 22 mei 2021 Barbara Pravi (28) verdient het. Zowel muzikaal als in presenta tie fantastisch. Ja, natuurlijk lijkt het op Edith Piaf, maar wat dan nog? Ze is net zo goed aan gestoken door Brel, Aznavour, Brassens en Bé- caud. Met Voila grijpt ze Europa bij de kladden, ze neemt ons mee in de tempo-verhoging aan het einde en laat ons pas los wanneer ze bij het laatste Voila krachtig haar armen opzijgooit. Wat een over tuigingskracht! De koningin van het festival. Mart Smeets stopt binnenkort als commenta tor bij Ziggo Sport. Smeets, die vooral bas ketbal verslaat op de zender, stopt omdat Ziggo Sport de rechten van de NBA-competitie kwijtraakt. FILM Salma Hayek en Lady Gaga wer ken samen aan de film House of Gucci, waarin Gaga de rol van Patrizia Reggi- ani speelt, de vrouw die de moord op haar ex Maurizio Gucci plande. Hayek speelt de rol van haar me deplichtige. Mist onze 12 punten ternau wernood, omdat het nummer minder urgent overkomt als de Franse inzending. Maar ach, la ten we vooral genieten van wat The black mamba ons serveert. Die fijne stem, de sfeer van een nachtclub in de jaren 50 die overgaat naar kleurrijk Amsterdam. Het loopje over de cat walk, synchroon met de virtuele vrouw op het scherm. Met muziek die je verwarmt als een dikke deken op een koude winteravond. Een act om sta pelverliefd op te worden. 7 Wie haar idool is? Aretha Franklin. Dat snappen u en ik wel als we na het optreden het haar en de kle ding weer in fatsoen brengen. Het is geen ventilator die door uw tv komt, het zijn de geluidsgolven die de Mal tese Destiny voortbrengt. Nog maar 18 en dan zo'n powerstem. Indrukwekkend. Met bovendien een aanstekelijk liedje. Heel Eu ropa swingt hierop mee. 6 Het is een kunst een klein liedje goed te pre- senteren. Barbara Pravi toont zich er in Ahoy een meester rjf lli in, maar Zwitserland had flBF het ook kunnen weten. Ze hebben heel goed ge- jfl luisterd naar Duncan Laurence' Arcade, maar ze hadden er ook net iets H beter naar moeten kijken. Het lied Tout l'univers van Gjon's Tears is te goed om over het hoofd te zien, maar als hij met zijn act vol flitslicht en on handige dansmoves wint, dan is dat 100 pro cent toe te schrijven aan het liedje en de prachtige zang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28