Toekomst Koeman bij Barpa is duister: 'Ik mis vertrouwen' Groenewegen tiende Ajacied Rensch gaat met Jong Oranje mee naar EK 23 S NKSM naga fW*«< ■RE; ^liii ypmgfliiifF^*^^Fgg5S w~< -■' Er is deze dagen plek voor 7500 fans bij de Grote Prijs van Monaco. Maar of die er vandaag en morgen ook zijn, valt te bezien: er zijn nog kaarten te koop. Er komt nogal wat bij kijken namelijk. Op elke hoek van de straat staat politie die om een negatieve PCR-test kan vragen. Veel wegen zijn afgesloten. Dineren in Monaco is officieel voorbehou den aan inwoners. ,,De regels zijn te streng", zegt uitbater Gabriël van 'Huit Demi' op zijn verlaten ter ras. ,,Om tien uur moet het hier leeg zijn. Normaal beginnen we dan net aan de avond." In de smalle paddock verdringen de vips zich gewoonlijk om een glimp van de coureurs op te vangen. Vanachter de hekken hengelen fans FORMULE 1 Épte naar handtekeningen. Nu heerst er stilte. Bij Team Alpine wordt de schone was opgehangen. Bij Ferrari doet een monteur even de ogen dicht. Max Verstappen slaapt deze da gen in zijn eigen bed. ,,Het zou een beetje stom zijn om om de hoek van je eigen appartement in een hotel te gaan zitten.'' Hij kent hier elke centimeter asfalt. Maar het hu welijk met zijn 'thuisrace' verloopt nog moeizaam. ,,Een paar van de races hier waren niet de beste van mijn kant. Vooral in 2016 en 2018 hadden we hier wel een uitste kende auto. Een mooi moment om het om te draaien." Op de plek waar Red Bull Racing normaal een joekel van een partyboot heeft liggen, dobbert nu een bescheiden sloep. Zelfs voor de coureurs gelden an dere 'routes'. Zo kan het dat Carlos Sainz ineens over het terras rijdt met zijn Ferrari-scooter. Vorig jaar was er door de pande- mie geen Grand Prix in Monaco. In die zin is men al lang blij dat er weer wordt geracet. En natuurlijk blijven sommige clichés overeind. Worden er bij Hotel de Paris en het Casino foto's van Lamborghini's gemaakt. Ploppen de flessen op het terras boven de bocht Rascasse. En ging de modeshow met coureurs voor het goede doel gisteravond ge woon door. Maar twee dagen rondlopen in het prinsdom leert: als er één loca tie niet gemaakt is voor een ingeto gen Grand Prix, is het deze wel. Voorzitter Joan Laporta zei afge lopen week tegen de media dat er veranderingen zullen komen bij Bar^a, zonder die verder te speci ficeren. Volgens de lokale pers is oud-speler Xavi benaderd om de Nederlandse coach te vervangen. ,,In de laatste maand van het sei zoen moet je de coach respecteren en de spelers nog meer. Er zijn dingen in de media gekomen en zij verdienen die behandeling niet. Zaken zouden anders aange pakt moeten worden'', zei Koe man tijdens zijn vooruitblik op het slotwedstrijd van zijn ploeg tegen Eibar. ,,Ik weet dat er heel veel druk is en dat accepteer ik, maar soms denk ik dat er in dit land een cultuur is waarin de me dia betrokken worden in de toe komst van de coach, wat volgens mij van weinig respect getuigt.'' De 58-jarige Koeman, die met zijn ploeg maximaal derde kan worden in de competitie, gaf ook toe dat hij zich niet gesteund voelt door het bestuur ondanks dat hij de ploeg heeft geleid tijdens een turbulent seizoen en daarbij vaak het woord heeft gevoerd namens de clubleiding. ,,In het laatste deel van het seizoen heb ik de steun vanuit de club niet gevoeld'', zei de oud-bondscoach van Oranje. ,,Om eerlijk te zijn weet ik niet of ik zal doorgaan als coach. Ik heb niet gesproken met de voorzitter." Koeman heeft Lionel Messi al met vakantie gestuurd, nu het duel met Eibar niet meer van be lang is. De Argentijn zou zijn laat ste wedstrijd voor Barcelona dus al gespeeld kunnen hebben, want zijn contract loopt af en van een nieuwe deal is nog geen sprake. Jong Oranje speelt maandag 31 mei in Hongarije de EK-kwartfi- nale tegen Frankrijk. Rensch is de enige debutant in de selectie. In vergelijking met de groepsfase van eind maart zijn er nog twee spelers nieuw. Calvin Stengs van AZ en Azor Matusiwa van FC Groningen waren er destijds niet bij. Stengs kreeg onlangs van bondscoach Frank de Boer te ho- ren dat hij was afgevallen uit de groep van het Nederlands elftal voor het komende EK. Opval lende afvaller is PSV'er Mohamed Ihattaren. ,,Met Frankrijk treffen we in de kwartfinale een absolute Europese grootmacht. Ondanks dat er nu een aantal sterkhouders bij het Nederlands elftal zit, denk ik nog steeds dat onze selectie sterk genoeg is om mee te blijven strijden om de prijzen'', aldus Van de Looi. Mocht Nederland in Boe dapest winnen van Frankrijk, dan volgt donderdag 3 juni in Szekes- fehervar een halve finale tegen Denemarken of Duitsland. zaterdag 22 mei 2021 GO KWALIFICATIE VANDAAG, 15.00 uur RACE, MORGEN, 15.00 uur TV ZIGGO SPORT echt elitair feestje 5J. _r ^tasya» -"^1* ■aumwIBG' ■jêgg»W|K!!B'r'^Proa-UI'a.||| BilfflïÏÏU ït™ ÏK H" ifl" ^BS 5 H WK-STANDEN (NA 4 RACES) Coureurs Constructeurs 1. Hamilton 94 1. Mercedes 141 2. Verstappen 80 2. Red Bull 112 3. Bottas 47 3. McLaren 65 4. Norris 41 4. Ferrari 60 5. Leclerc 40 5. Alpine 15 6. Pérez 32 6. Alpha Tauri 10 7. Ricciardo 24 7. Aston Martin 5 8. Sainz jr. 20 9. Ocon 10 10. Gasly 8 ïSS!Ü£ ËSUl SifeSM Pv? «^0*^53! LfSjfcVJwVis! sföar TSvU^le Een menselijke mierenhoop tijdens de race in 2017. BARCELONA Coach Ronald Koe man heeft openlijk gezegd dat hij geen steun voelt van het bestuur van FC Barcelona. Ook stelde de Nederlander gisteren in aanloop naar de laatste wedstrijd in de Spaanse competitie dat hij in het duister tast over zijn toekomst bij de Catalaanse club. Ronald Koeman kwam vorig jaar naar Barcelona. foto reuters VERONA Wielrenner Giacomo Nizzolo heeft eindelijk zijn etappezege in de Giro d'Italia op zak. De Italiaanse sprinter van Team Qhubeka ASSOS won de dertiende etappe na 198 kilometer in de massa sprint. De Europees kampioen was in deze Ronde van Italië al twee keer als tweede geëindigd en had de voorgaande jaren ook al vaak genoegen moeten nemen met tweede en derde plaatsen. Nizzolo moest in de sprint rea geren op zijn landgenoot Edo- ardo Affini van Jumbo-Visma, die in de laatste honderden meters een gat had geslagen. Affini werd tweede voor de Slowaak Peter Sagan. Dylan Groenewegen eindigde als tiende. De roze trui blijft in het bezit van de Colombiaan Egan Ber- nal. Vandaag staat de etappe met aankomst op de Monte Zoncolan op het programma. De renners staat vandaag heel slecht weer te wachten tijdens deze rit. ZEIST Devyne Rensch van Ajax is opgeroepen voor Jong Oranje. De 18-jarige verdediger maakte nog niet eerder deel uit van de selectie van bondscoach Erwin van de Looi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23