Coronasteun stopt toch al op 1 oktober Kariris(^£} Eindelijk weer naar Griekenland! Altijd kleinschalig Huisjes met Pinksteren goed bezet E 21 Kabinet geeft geen gehoor aan oproep tot verlenging i Voorzitters Ingrid Thijssen (VNO- NCW) en Tuur Elzinga (FNV) rie pen het kabinet vorige maand nog op de steunpakketten tot 1 januari te verlengen. Zij zijn bang dat het economisch herstel in de kiem wordt gesmoord als bedrijven het te vroeg moeten stellen zonder co- ronasteun. Veel ondernemers zijn door hun reserves heen en zijn on zeker over de toekomst, zeiden Thijssen en Elzinga in een geza menlijk interview met deze krant. Maar zover wil het kabinet dus nu niet gaan. De steunmaatregelen, die op 1 juli zouden aflopen, wor den weliswaar met drie maanden verlengd, maar dan is het waar schijnlijk ook klaar, klinkt het in re geringskringen. ,,We gaan ervan uit dat zich een nieuwe fase aandient. Als de beperkingen zijn afgeschaald en mensen gevaccineerd zijn, moet de economie weer op eigen kracht verder kunnen'', zegt een inge wijde. Dinsdag maakt het kabinet de verlenging bekend. Dan zal worden aangekondigd dat de bestaande re gelingen voor loondoorbetaling (NOW), vaste lasten (TVL) en het vangnet voor zelfstandigen (Tozo) tot 1 oktober overeind blijven. Belastingen Vanaf 1 juli stopt wel de mogelijk heid om uitstel van belastingen te krijgen. Daar staat tegenover dat bedrijven die een belastingschuld hebben opgebouwd die pas een jaar later, vanaf 1 oktober 2022, hoeven terug te betalen. Zij krijgen daar bo vendien vijfjaar de tijd voor. Die termijn is twee jaar langer dan de regering eerder nog van plan was te geven, maar minder dan de tien jaar waarom het bedrijfsleven had ver zocht. Hoewel sociale partners dus niet hebben gekregen waar zij om vroe gen, noemde werkgeversvoorzitter Thijssen het gisteren toch 'goed nieuws' dat de coronasteun met drie maanden wordt verlengd. Zij heeft de moed nog niet opgegeven dat de steun ook daarna nog door loopt. Ondanks de demissionaire status van het kabinet hebben de organisaties van werkgevers en werknemers nog elke week overleg met ministers Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegen heid) en Bas van 't Wout (Economi sche Zaken en Klimaat). ,,Het ei is nog niet gelegd'', aldus Thijssen. AMSTERDAM De vakantiepar ken in Nederland zitten dit pink sterweekend nagenoeg vol. Van wege quarantaineverplichtingen zijn er minder buitenlanders dan normaal, maar een aantal uitba ters van vakantieparken ziet ook dat meer Nederlanders een va kantiehuisje in eigen land boe ken dan in andere jaren. Bij Center Parcs zijn dit pink sterweekend rond de negen van de tien huisjes bezet. ,,We mis sen de Duitsers, maar omdat Ne derlanders nog steeds op het bin nenland zijn aangewezen, is het park toch goed bezet'', aldus de woordvoerder. Roompot heeft ongeveer dezelfde bezetting als in 2019, maar het bedrijf ont vangt minder buitenlandse gas ten. Ook Belvilla merkt dat er weer veel vraag is. Bij de vakantiehui- zenspecialist boekten Nederlan ders ruim 30 procent meer va kantiehuisjes in eigen land dan vorig jaar. Dat kan ook met het verwachte slechte weer te maken hebben voor dit weekend. ,,Een vakantiehuis met slecht weer is nog altijd beter dan een verblijf op een camping'', aldus een woordvoerder van Belvilla. Aan komende zomer zijn zowel Cen- terparks als Roompot net zo vol geboekt als in normale jaren. Lekker op jezelf, weg van de massa Villa's met privé zwembad Originele appartementen Boutique hotels €511»» €476»» Karm's Zekerheden Terughaal Garantie Geldterug Garantie Omboek Garantie Inclusief: Qvlucht Overblijf O huurauto www.karinschoice.nl 020-44 99 470 Alles makkelijk in 1 boeking *§5l(S5) zaterdag 22 mei 2021 GO Het kabinet negeert de wens van werkgevers en werknemers om de coronasteun te verlengen tot het einde van het jaar. Op 1 oktober gaat het overheidsin- fuus in principe dicht, al krijgen bedrijven wel langer de tijd om hun belastingschuld terug te be talen. Laurens Kok Den Haag Tuur Elzinga van FNV en Ingrid Thijssen vanVNO-NCW. foto pim ras Lesbos Molivos Sunset Appartementen Zakynthos Villa Petrina Maria ö- lannis Corfu Villa Anna Castello Appartementen Rhodos Gennadi Garden Appartementen 6 p. 8 dgn v.a. 6p. 8 dgn v.a. Kos Hermes Hotel Samos villa Nafsika Appartementen l/r f Prijzen excl. Calamiteitenfonds €2,50 administratiekosten €37,50 per boeking. Karin's Choice volgt de COVID-19 richtlijnen van de plaatselijke en Nederlandse overheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21