©NDERNEMER Bitcoin-salaris voor medewerkers van Domino's Pizza 'Bitcoins uitbetalen als loon is gunstig voor zowel werk gevers als personeel' Mike Hutting (BTC Direct) over 'bitcoin-salarissen' Bitcoin en andere cryptovaluta zijn populairder dan ooit, dus lijkt het een logische volgende stap dat we ons salaris deels kunnen krijgen uitbetaald in bitcoin. Het Nijmeegse cryptobedrijf BTC Direct beloont zo het eigen personeel al sinds 2018 en kan het ook regelen voor andere ondernemers. deondernemer.nl De interesse in crypto- munten groeit net zo explosief als de koers ervan kan fluctueren. Steeds meer mensen kiezen voor investeren in bitcoins en andere cryptovaluta. Zelfs een fikse koersdip schrikt de meesten niet af. Koersschommelingen horen er nu eenmaal bij, dus zet de aanwas van beleggers onverminderd door. „Er breekt een nieuwe fase aan", zegt Mike Hutting, de jonge topman van BTC Direct. „Er wordt al jarenlang volop belegd en voorzichtig betaald in bitcoin, maar de volgende stap is dat het vanzelfsprekend wordt dat jouw salaris wordt uitbetaald in bit coin. Zelf zijn we daar al mee gestart in 2018, als eerste bedrijf in Europa, en we willen dat veel meer mensen ook van die mogelijkheid gebruik kunnen maken." Bitcoins als salaris BTC Direct is pionier in de crypto- markt. Het bedrijf bestaat al bijna acht jaar en heeft het met de zelf ontwikkelde BLOX-app kinderlijk eenvoudig gemaakt om te beleggen in bitcoin. „We zitten middenin een enorme welvaartstransitie", zegt Hutting. Daar horen wat hem betreft ook 'bitcoin-salarissen' bij. Hoe werkt dat precies? Elke werknemer van BTC Direct kan individueel be palen om mee te doen en voor welk deel van het salaris. Daarbij is het minimumloon de wettelijke onder grens van het salarisdeel dat nog gewoon in euro's moet worden uit betaald, aangezien de bitcoin nog geen wettig betaalmiddel is in ons land. Zowel voor werknemers als werkgevers is het aantrekkelijk om bitcoins uit te betalen als loon, bena drukt Hutting. „Werkgevers bieden hun personeel een unieke kans om via een eenvoudige eenmalige inte gratie met BTC Direct extra welvaart op te bouwen. Voor werknemers is het erg handig: je bespaart tijd door maandelijks geautomatiseerd bitcoin aan te kopen. Dit is simpelweg de beste manier om te beleggen in een markt die ontzettend fluctueert. Deze bewezen strategie heet Dollar Cost Averaging (DCA) en draait om een vast maandelijks inkoopmoment ongeacht de prijs. Die strategie heeft BTC-medewerkers geen windeieren gelegd met een rendement van 700 procent over de afgelopen drie jaar. Hutting: „Medewerkers die ervoor kozen om een zevende deel van hun maandsalaris om te zetten in bitcoin hebben nu dus drie volledige jaar salarissen gespaard. Een fenomenaal resultaat." Historisch moment Bitcoin is volgens Hutting sowieso een 'prima belegging, dus ook voor werknemers die het maandelijks op hun rekening krijgen gestort. „Het klassieke geldsysteem is kapot, nega tieve rente op onze spaarrekening is hier een gevolg van. Dat is een hel der signaal naar de markt. Mensen gaan gedwongen op zoek naar alter natieven, waarbij bitcoin onderdeel is van de oplossing. Het is een ma nier om je te wapenen tegen geld ontwaarding, negatieve rente op je spaarrekening en alsmaar stijgende belasting op vermogen. Drie factoren die van invloed zijn op jouw koop kracht." Wat Hutting betreft is nu het 'historische' moment aangebroken en gaat het de komende jaren steeds normaler worden om personeel deels in bitcoin uit te betalen. „Dit is een grote stap vooruit en wij willen daar graag een steentje aan bijdragen. Daarom zijn wij driejaar geleden zelf onze mensen salaris in bitcoin gaan aanbieden en stellen we de software die dit mogelijk maakt beschikbaar voor derden. Er is een stille revolutie gaande. Werknemers zullen steeds vaker roepen om deze oplossing. Dat merken we ook zelf: de laatste tijd krijgen we steeds meer vragen van andere bedrijven die ook 'bitcoin-salarissen' overwegen." Verloningssoftware Inmiddels heeft BTC Direct ook daadwerkelijk voor een ander bedrijf geregeld dat personeel in bitcoin kan worden uitbetaald. De primeur is voor de grootste franchisenemer van Domino's Pizza (zie het artikel hier onder). „Nota bene op Bitcoin Pizza Day, hoe kan het mooier?" lacht Hutting. „We voeren bovendien ge sprekken met bedrijven die gespecia liseerd zijn in verloningssoftware. Als je eenmaal de infrastructuur hebt, kun je de koppeling heel snel en eenvoudig regelen. Zodra onze techniek is geïntegreerd in salaris- software kan in principe ieder be drijf direct overstappen. Het zou me niks verbazen als het over een paar jaar standaard is om je loon deels in bitcoin te ontvangen. Nu is het een mooie kans om je als werk gever te onderscheiden en ben je extra aantrekkelijk voor talentvolle jonge werknemers." De grootste franchisenemer van Domino's Pizza in Neder land biedt zijn medewerkers vanaf vandaag een salaris in bitcoin aan. De uitbetaling wordt uitgevoerd door bitcoin- bedrijf BTC Direct. Niet toe vallig dat de samenwerking juist nu wordt aangekondigd: vandaag is Bitcoin Pizza Day. Alle medewerkers mogen helemaal zelf kiezen of zij salaris in bitcoin willen ontvangen. Het gaat dan uitsluitend om het deel van het salaris dat boven het minimum loon uitkomt. De verloning van het minimumloon blijft in euro's, zoals wettelijk is vastgelegd. De uitbetaling in bitcoin vindt op hetzelfde moment plaats als het 'normale' salaris en staat gewoon op de loonstrook. Cryptovaluta bezitten Immensus Holding is franchise nemer van zestien filialen van Domino's en ver zorgt de salaris administratie voor andere ondernemers. Hierdoor kunnen vanaf vandaag meer dan duizend medewerkers kiezen voor een salaris in bitcoin. „We zijn een modern bedrijf met veel jonge medewerkers", legt mede-eigenaar Jonathan Gure- vich uit. „We horen het woord bitcoin steeds vaker vallen binnen de teams en willen ze laten profi teren van de mogelijkheid om deze cryptovaluta te bezitten. Door de samenwerking met BTC Direct stellen we medewerkers in staat om automatisch en klein schalig te beginnen. Zo kunnen we als werkgever iets extra's bieden voor de toekomst." Waarom salaris in bitcoin? Drie jaar geleden bood BTC Direct als eerste bedrijf in Europa zijn medewerkers een salaris in bitcoin aan. Dat salaris heeft deze werk nemers inmiddels een rendement van ruim 700 procent opgeleverd. „Bitcoin is al meer dan tien jaar de best presterende belegging", zegt ceo Mike Hutting van BTC Direct. „We verwachten dat dit doorzet en steeds meer mensen de stap richting een bitcoin-salaris zullen zetten. Je kunt klein begin nen met tien of twintig euro per maand, zoals de medewerkers van Domino's. Zodra je wat bitcoin bezit zul je je eerder gaan verdiepen in de onderliggende waarde en de potentie. Een leerzame reis met keer op keer nieuwe inzichten." Vandaag precies elf jaar geleden betaalde iemand 10.000 bitcoin voor twee pizza's. Dit was de eer ste keer dat deze cryptomunt als betaalmiddel werd gebruikt. Sinds dat moment staat 22 mei over de hele wereld bekend als Bitcoin Pizza Day. Inmiddels is de waarde van die 10.000 bitcoin de half miljard euro gepasseerd. 'Veel mensen willen bitcoin op loonstrook' volg ons op ntsGors) Dit artikel kwam tot stand Ls.m. BTC Direct. Scan deQR-codevoor meer informatie over salarissen deels uitbetalen in bitcoin, of kijk op btcdirect^u/nl-nl/bitcoin-salaris tekst JEROEN MIRCK foto Bit DIRECT Dit is een uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16