Parkeerders mogen bord negeren Kinderboerderijen voorlopig nog dicht 6 Uitbater Jan Vinke: de hele streek moet ervan profiteren mk''gmÊÈËÉÊ Alweer vier jaar geleden trokken mini-campinghouders in Terneu zen aan de bel. Ze vonden het niet langer kunnen dat camperaars gra tis in Sas van Gent en op andere plekken in Terneuzen kunnen bi vakkeren. „Valse concurrentie", riepen ze in koor. De gemeente moest daar iets mee. Inmiddels moet voor drie kleine camper plaatsen aan de Otheense Kreek in Terneuzen, Westdorpe en Axel al worden betaald. Voor het veel po pulairdere Sasse Kanaaleiland wilde de gemeente een onderne mer zien te interesseren. Wethouder Jack Begijn kon deze week de gemeenteraad meedelen dat dit is gelukt, na een eerste mis lukte inschrijfronde. Kandidaten trokken zich terug vanwege de co ronacrisis. Aan de tweede Euro pese aanbestedingsronde deden uiteindelijk twee partijen mee: Camper-Car Park, dat in Frankrijk een netwerk van camperplaatsen exploiteert, én Jan Vinke van Recht door Zee. Papierwerk Tot zijn eigen verbazing won Vinke ook nog. Daar heb je 'Jantje Vinke' weer, zullen veel Terneuze- naren wel denken, realiseert Vinke zich. ,,Maar als ik van tevoren had 'tï /r mm m :M»A map geweten hoeveel werk hierin is gaan zitten, weet ik niet of ik het had gedaan." Vinke pakt een dikke dossiermap erbij. ,,En dat is alleen het papierwerk." Vinke scoorde vooral goed om dat hij het niet bij het inrichten van een groene camperplaats wil laten. ,,De hele streek moet ervan profiteren. Op de app en website die wij voor de camperplaats ma ken, komen ook de adressen van winkels, restaurants en musea, waar camperaars bestellingen kunnen doen en kunnen reserve ren of boeken." De camperplaats, genaamd 't Ei land, krijgt voorzieningen waar de bezoekers onder meer hun afval kunnen achterlaten en vuil water kwijt kunnen. Die zijn er nu niet. Als ik van tevoren had geweten hoeveel werk hierin is gaan zitten, weet ik niet of ik het had gedaan Voor elke camper komt een par keerplek en daarnaast een groen strook, in plaats van het huidige, hobbelige grasveld. Toegang en be taling worden volledig automa tisch geregeld, via de computer of een app op de mobiele telefoon. En de prijs? Die wordt per nacht een tientje, plus toeristenbelasting (1,60 euro). Camperaars die vrijdag in Sas van Gent staan, kunnen er mee leven. ,,Dat bedrag is prima", reageert Gert Koning uit Papen- drecht. ,,Niets is tenslotte gratis." Petra Visser uit Den Hoorn, bij Delft, valt hem bij. ,,Dit is ook een perfecte plek, aan het water met zicht op de schepen op het Kanaal, en Sas van Gent is een onverwacht mooi stadje." Het klinkt Jan Vinke en zijn vrouw Annelies Korst als muziek in de oren. Voor de zomer zou de camperplaats heringericht moeten zijn, aldus wethouder Begijn in de gemeenteraad. Dat zal niet lukken, vreest Vinke, vanwege het vele voorwerk. De gemeente draagt 100.000 euro, Vinke moest zelf minstens 10.000 euro bijleggen. ,,Dat zal wel meer worden", zegt hij, ,,maar dat nemen we voor lief." Het parkeerterrein is in eigendom en beheer van Het Zeeuwse Land schap. Toen het infocentrum des tijds werd geopend, werd inwo ners van Emmadorp beloofd dat zij de grote parking ook mochten ge bruiken. Wandelaars en bezoekers van café Het Verdronken Land we ten de enige grote parking in het dorp goed te vinden. Er rezen ech ter vragen nadat er een tij dj e terug een bord werd geplaatst met 'eigen terrein; uitsluitend voor bezoekers van het bezoekerscentrum.' Groot Hontenisse (GH) klom daarop in de pen en vroeg begin dit jaar aan het Hulster college wat er aan de hand was in Emmadorp. Het bord is vooral geplaatst om aansprakelijkheids stelling te voorkomen Het afsluiten van de parking valt, aldus GH, niet te rijmen met het aanwijzen van Emmadorp als an kerplaats. Met project Versterk de Scheldekust worden de dorpen langs de Schelde verbonden met elkaar, als toeristische ankerplaat sen. Dat past in het aantrekkelijk maken van de route langs de 31 ki lometer lange Oost-Zeeuws- Vlaamse Westerschelde-oever. Inmiddels hebben alle partijen overlegd en is er duidelijkheid: het parkeerterrein wordt niet af gesloten en er wordt niet opgetre den tegen mensen die er parkeren om te wandelen of het café te be zoeken. Het bord is vooral ge plaatst om aansprakelijkheidsstel ling te voorkomen, als er een auto beschadigt. De bestaande camper plaats, links voor de ingang van de parking, is eigendom van het wa terschap. Alleen daar mag over nacht worden. De ligging is niet ideaal, er wordt bekeken of de camperplaats op een betere locatie kan komen. kinderboerderij in Terneuzen of Clinge wil bezoeken, moet nog even geduld hebben. Ze mogen sinds deze week weer open, maar blijven voorlopig gesloten. De co ronacrisis ijlt er nog na. Cliënten van Tragel Zorg en vrijwilligers zijn nodig om de kin derboerderijen te runnen. Zij zijn er nog niet klaar voor om opnieuw bezoek te ontvangen, geeft woordvoerster Eline van Mullem van Tragel Zorg als verklaring. ,,De bezetting aan vrijwilligers is nog niet op volle sterkte. Ook speelt mee dat een aantal van hen liever nog contacten wil vermij den in verband met het coronavi- rus." De verzorging van de dieren op de kinderboerderijen gaat ui teraard gewoon door. Cliënten van Tragel Zorg hel pen daarbij, ook nu. Zij zijn er evenwel nog niet aan toe, aldus Van Mullem, om veel bezoekers over de vloer te krijgen. ,,Ze moe ten eerst nog wennen." Horeca Achter de schermen wordt al wel gewerkt om de horeca in Clinge en Terneuzen opnieuw op te kunnen starten. Volgende week zullen de kin derboerderijen in elk geval nog niet opengegaan, volgens de woordvoerster. zaterdag 22 mei 2021 Sas krijgt zijn camperplaats VL M Impressie van de heringerichte camperplaats van het Kanaalei land in Sas van Gent. impressie RECHT DOOR ZEE Het is eindelijk zover, op het Ka naaleiland in Sas van Gent komt een volwaardige camperplaats, met 25 plekken. ,,Eén van de mooiste van de streek", voor spelt Jan Vinke, de toekomstige uitbater. De eigenaar van het Sasse multimediabedrijf Recht door Zee 'won' een door de ge meente Terneuzen uitgeschre ven Europese aanbesteding. Harmen van der Werf Sas van Gent .(5W. ii'-C. tf-WT - •- v- - -r ,y" :i - Jan Vinke Parkeren op het grote parkeer terrein in Emmadorp mag toch. Het terrein bij bezoekerscen trum Het Verdronken Land van Saeftinghe blijft toegankelijk voor auto's. Sophie Stockman Emmadorp TERNEUZEN/CLINGE Wie de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 141