NIEUWS 13 Ik werk in de zorg en zie mensen die corona hebben gehad. Zij zijn blij dat ze er nog zijn, met al hun beperkingen: nog niet een half uurtje kunnen fietsen of wande len, maar blijvend moe de dag doorkomen. Tja, dan denk ik: je mag blij zijn dat je zelf nog in goede conditie bent, en dan relati veer ik die hele vakantieplannen. -Anoniem Vakantieplannen? Tja, om nu weer overal naartoe te reizen? Dat lijkt mij een beetje kort door de bocht. Want hoe is het virus ontstaan? Door het vele reizen. Ik denk dat het verstandig is om te wachten, vooral met verre reizen. Laat eerst de vaccinaties hun werk doen. Ik blijf met mijn gezin in Nederland, lol en ontspanning kun je overal hebben. Ik denk bij mezelf, heb ben we nu eigenlijk iets geleerd van dit virus? -Anoniem In oktober corona gehad, en nog lang niet beter. Buscamper ge huurd, drie minicampings geboekt in Zeeland, Groningen en Lim burg. Rustig genoeg voor mijn overprikkelde hoofd en lijf, afwis seling voor mijn al anderhalf jaar thuiswerkende man. Grote vraag is vooral wat mijn gezondheid tegen die tijd toelaat. -Sigrid Rodenberg Tja, vakantie, ik verlang wel naar zonnige oorden, maar toch maar een huisje in Egmond aan Zee ge boekt. Dacht ik hierbij aan de zorg? Nou eigenlijk niet. Terwijl dat vol gens mij op nummer één zou moeten staan. Ik dacht eigenlijk meer aan: wat als? Wie is er al ge vaccineerd, quarantaine, hebben we dat er allemaal voor over? Beetje egoïstisch. Wij zijn dan wel twee keer ingeënt, maar nog fami lie genoeg die nog geen enkele prik heeft gehad. Dus oppassen en aanpassen. -Lieneke Donker Wij denken er nog niet over om naar het buitenland te gaan op va kantie. Ook al zijn mijn man en ik één keer gevaccineerd. Het is te veel gedoe. We blijven lekker hier, in Nederland! -Maddie Kreft Heerlijk eind juli dertien dagen naar Zuid-Spanje met mijn vrouw, onze dochter en 22 maanden oude kleinzoon. Op 9 juni de tweede vaccinatie en mijn vrouw twee weken later. Onze dochter, die in de zorg werkt, heeft haar beide vaccinaties al gehad. Vliegtickets en appartement los van elkaar ge boekt. -Jan Baas Wij gaan niet op vakantie. Al jaren niet. We hebben een melkveebe drijf en de koeien moeten nu een maal verzorgd worden. Iedere dag weer. We staan voor ze klaar. Niet zielig hoor, maar wel heel verve lend dat de sector de schuld krijgt van vervuiling, terwijl de hele we reld het vliegtuig weer gaat nemen om de vakantie te gaan houden 'waar we recht op hebben'. Alsof vliegtuigen niet vervuilen. Nee, wij blijven heerlijk in ons eigen land, onze eigen plaats, ons eigen erf, tussen al het moois wat hier te zien is. En waar dit jaar weer geschaatst kon worden op natuurijs. Opval lend: weinig vliegtuigen, wel ijs. -Tanneke Burggraaf Vakantie. Nou nee. Gewoon thuis. Ook goed. Maar Australië blijft dicht. Mijn lieve dochter en haar man zouden vorig jaar komen, toen dit jaar. Gewoon om elkaar vast te houden en te zien. Wij zou den volgend jaar gaan. Maar Aus tralië blijft dicht tot zeker na de zomer van 2022. Niks vasthouden, wel Skype. Maar voor iedereen die wel weg kan en wil: veel plezier! We gunnen het jullie. Maar wij zijn een beetje verdrietig. -Carla Dekkers Vakantie is voor mij ontspanning, me nergens druk over hoeven ma ken. Met quarantaine, twee keer testen en het risico om in het bui tenland iets op te lopen is de lol voor mij eraf. Ik blijf in Nederland. -Johan van de Sande Vakantie naar het buitenland, las tig, maar wij hoeven ook niet zo nodig. Wel een week naar Terschel ling begin juni. Heerlijk eiland. Restaurants zijn dan nog niet open. Geeft niks, dan eten we op een ter ras. Hopelijk iets beter weer dan. -Tonny van Westenbrugge Na meer dan een uur de Griekse eilanden te hebben bestudeerd en uiteindelijk een keuze te hebben gemaakt stokten onze gevoelens toch op het moment dat mijn vin ger boven de knop 'bevestigen' hing. Met de auto naar Frankrijk is ook leuk. -Rob Janssen Tranen vandaag! Deze oma wil naar haar kleinzoons - 3 en 9 maanden - in Alicante. Een halfjaar al niet ge knuffeld, geroken en echt gezien! Ga wel vliegen als het veilig kan! -Karin Jansen Een georganiseerde reis door Israël zou het worden voor mijn zoon en mijzelf deze zomer. Qua corona heel safe. Zoonlief studeert theo logie, dus hij wil heel graag! Nu vallen daar bommen... Toch maar iets anders verzinnen. -Carolien Roobol We zijn echte francofielen. Afgelo pen jaar durfden we het niet aan en zijn in Nederland bij boeren gaan kamperen. Dat is heerlijk rustig, er komen geen gezinnen, voor kinderen is er namelijk niets te doen. Nederland is prachtig. Dit jaar zijn we dat weer van plan. We nemen geen enkel risico. -K.W. van Lien In een soort bevlieging boekten we begin april een vliegticket naar Griekenland. Weliswaar voor eind september, maar eenmaal geboekt, begon ik 'm toch soms te knijpen. Uiteindelijk wint mijn voorpret het van alle sombere mediaberichten, dus mijn vakantie is al begonnen. -Tessa de Haas Onze dochter is bijna veertig we ken zwanger van haar eerste kindje, de 'work under construc tion' -naam is Tinus (ongeacht ge slacht). Wij wonen in het oosten, zij in het westen. Wij gaan onze vakantie doorbrengen in onze camper op een minicamping in de 'achtertuin' van Tinus. -Karin Juffer Wij (62 en 59 jaar, net voor de zo mer twee keer gevaccineerd) gaan fietsen in Nederland net als afge lopen zomer, tentje achterop. Ne derland is zoooo mooi! Onze plan nen om in Noorwegen te fietsen mogen nog een jaartje wachten. -Ton en Yvonne Hoe fijn ik het ook vind, vakantie zit er ook dit jaar waarschijnlijk niet in, omdat ik tijdens de pande- mie mijn baan ben kwijtgeraakt. Heel misschien kan ik samen met mijn groep ijzertijd-re-enactors een weekje of misschien twee er gens bivakkeren; een soort van ambachtenvakantie, dat zou wel fijn zijn. Ik geef niet zoveel om vakantie el ders. Ik woon aan de rand van het bos, heb een heel fijn huis met een heerlijk balkon dat vol staat met planten en bloemen. Op va kantie word ik altijd ziek of krijg heimwee. Ik geniet van de rust hier, samen met mijn twee kat ten! Fietsen en wandelen kan volop en alles is groen. -D. Bakker Veenendaal 4 Fietsen door eigen land, mi lieuvriendelijk en Nederland f ff is ook mooi. zaterdag 22 mei 2021 GO voor een weekje Domburg' Kamperen op Terschelling. foto hh/anp 4 Genieten van het strand in Domburg. Sommige lezers zoeken de zon op, anderen nemen de gok niet. foto getty images -P. Janssen. In eigen tuin kan het ook vakantie zijn, als het weer maar mee werkt. FOTO JAN VAN EIJNDHOVEN i H FOTO JEFFREY GROE- Ml* i NEWEG/QPHOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13