EuroParcs Zowel Israël als Hamas noemt eerdere beschietingen een militair succes EUWS 11 Combineer het nuttige met het aangename Bezoek onze open dagen Investeer in een recreatiewoning vanaf €119.500, Aan beide kanten wordt de over winning geclaimd. De Israëlische minister van Defensie Benny Gantz wijst op een militair succes 'zonder precedent': tijdens tweehonderd uur van bombardementen zouden plekken waar Hamas raketten pro duceert zijn getroffen, net als veel tunnels die door de organisatie worden gebruikt voor het binnen smokkelen van Iraans wapentuig. Hamas denkt dat het Israël een hak heeft gezet en claimt dat het concessies heeft afgedwongen over Israëlische optreden rond de Al- Aqsa-moskee en over de huisuit zettingen van Palestijnen in de wijk Sheik Jarrah. De wapenstilstand kwam tot stand na bemiddeling door Egypte, Qatar en diplomaten van de VN. Buurland Egypte gaat toezicht hou- minder rechten hebben) en joodse kolonisten over grondbezit in Jeru zalem en op de Westelijke Jordaan- oever. Er blijven religieuze span ningen tussen joden en moslims rond de heiligdommen in Jeruza lem. Daarbij blijft de Gazastrook feitelijk afgesloten van de buiten wereld door de blokkade van Israël en Egypte. Netanyahu Na vier vruchteloze verkiezingen in twee jaar lijken weer nieuwe ver kiezingen in Israël onvermijdelijk. Vlak voor het conflict met Hamas uit de hand liep, leek de politieke carrière van Netanyahu - tegen wie rechtszaken zijn aangespannen we gens corruptie - ten einde, met een mogelijke anti-Netanyahu-coalitie inclusief een Palestijnse partij. De escalatie van de problemen in Jeru zalem kwam Netanyahu niet slecht uit. Als sterke man kon hij laten zien dat hij niet aarzelt als het gaat om de veiligheid van Israël. Het feit dat Hamas dit keer meer en betere raketten kon afschieten op Israël dan de vorige keer bevestigt Neta nyahu ook in zijn electorale verhaal dat Iran de bron is van veel kwaad en dat zijn onbuigzame beleid te gen dat land gerechtvaardigd is. Lees verder Bijlage Z den op naleving van de afspraken. Na aanvankelijk de kat uit de boom te hebben gekeken zou de Amerikaanse president Joe Biden - mede onder druk van de linker vleugel van zijn Democratische partij - de druk hebben opgevoerd op de Israëlische premier Netan yahu om op een wapenstilstand aan te sturen. Tegelijk steunt Biden Israëls recht zich te verdedigen te gen de raketaanvallen van Hamas - dat door de Amerikanen als een ter- reurorganisatie wordt beschouwd. De Verenigde Staten hebben recent weer defensiemateriaal aan Israël verkocht, maar willen tegelijk het voortouw nemen om Gaza te her bouwen. Miljarden zijn nodig voor Palestijnse ziekenhuizen en scho len, maar feitelijk moet de hele in frastructuur (waterleidingen, elek triciteit) worden vernieuwd. De Amerikanen hopen zo Hamas de wind uit de zeilen te nemen in de rivaliteit met de Palestijnse Autori teit van president Mahmoud Abbas. Een soortgelijke aanpak na het vo rige conflict, in 2014, is mislukt. De vooruitzichten zijn ook deze keer niet goed. De wereld leeft mee met de burgerslachtoffers aan beide zijden en blijft bezorgd om de hu manitaire crisis die dreigt in de Ga zastrook, maar niemand steekt zijn nek uit voor een concreet vredes plan. De onderliggende problemen lijken ook onoplosbaar. Het blijft vechten tussen Palestijnen (die 22-24 mei (Pinksterweekend) Koop een recreatiewoning en verzeker uzelf dit jaar van een zorgeloze vakantie Op zoek naar rendement? Laat uw recreatiewoning dan door ons verhuren! Meer weten? Kom dan dit Pinksterweekend naar de open dagen. Resort Limburg Resort Aan de Maas Resort De IJssel Eilanden Kijk voor het gehele verkoopaanbod op www.europarcsverkoop.nl zaterdag 22 mei 2021 Broos bestand lijkt te houden In Israël en in de Gazastrook zwijgen vooralsnog de luchtalar men, na elf dagen van aanhou dende beschietingen waarbij meer dan tweehonderd doden en 1500 gewonden zijn gevallen. Gisteren waren er wel weer rel len rond de Al-Aqsa-moskee en op andere plekken. Bob van Huët Jeruzalem/Rotterdam Gisteren braken rond de Al-Aqsa- moskee in Jeruzalem op nieuw rellen uit. Israëlische ordetroepen verspreidden de demon stranten met behulp van traangas. FOTO AFP Resort De IJssel Eilanden Resort Aan de Maas Resort Limburg V Grootste familiepark van Limburg V Alle denkbare faciliteiten V Diverse recreatiewoningen op voorraad Adres: Hommelweg2,6114 RT Susteren V Gelegen aan het water V Kavels met vrij uitzicht V Golfbaan naast het park Adres: Piekenwaardweg 10,5331 PD Kerkdriel Gelegen nabij Kampen Vakantievilla's aan het water Direct aan het Revemeer Adres: Flevoweg 90,8265 PL Kampen Let opl U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11