Versoepelingen elders Waarheen, waarvoor? c 9 In Frankrijk mogen buitenhoreca, musea, bioscopen en theaters hun deuren sinds deze week weer openen. Ze waren zes maanden dicht vanwege de lockdown. Veel Franse horecazaken hebben de heropening voorlopig echter uitge steld vanwege de slechte weers voorspellingen. Sommige wach ten tot 9 juni, wanneer ook binnen weer gasten mogen worden bediend. Vanaf die da tum zijn buitenlandse toeristen weer welkom mits in bezit van een coronapas. De Franse samenleving gaat op 30 juni volledig open, tenzij de corona- cijfers verslechteren. Oostenrijk opende recent niet alleen de horeca weer - zowel buiten als binnen - maar ook theaters en bioscopen, sportfa ciliteiten en fitnessstudio's en het toerisme. De versoepeling geldt voor reizigers uit veertien landen, waaronder de buurlan den. Ze moeten bij binnen komst wel een recent negatief testresultaat kunnen overleg gen, een bewijs van vaccinatie of een genezenverklaring van het virus. Portugal laat sinds maandag weer toeristen toe uit EU-lan- den met minder dan 500 be smettingen per 100.000 inwo- Curasao versoepelde de avondklok reeds van 21.00 uur naar 23.00 uur ners. Ze moeten wel een nega tieve testuitslag overleggen. Reizigers uit landen met meer besmettingen worden alleen toegelaten voor essentiële be zoeken, zoals voor werk of om gezondheidsredenen. Neder landers moeten bij aankomst over land in quarantaine. Voor vliegreizigers geldt een test plicht. Curaqao versoepelde de avondklok reeds van 21.00 uur naar 23.00 uur (tot 04.30 uur). Restaurants kunnen weer gas ten ontvangen tot 22.00 uur, zij het met beperkingen zoals een maximumverblijf van twee uur en maximaal vier personen per tafel. Bioscopen en casino's zijn weer open tot 20.00 uur. De stranden zijn na een sluiting van bijna twee maanden over dag weer open. Er gelden nog wel beperkingen. Zwemmen is 's ochtends en aan het eind van de middag sinds enkele weken alweer toegestaan. Op Bonaire mogen horecaza ken en casino's sinds gisteren openblijven tot middernacht. Voor privésamenkomsten geldt een maximum van tien perso nen. In winkels is het bezoe kersmaximum twee personen per huishouden. Het land staat sinds gisteren op 'geel' voor Ne derlandse toeristen, maar de testplicht blijft gehandhaafd. HalfNederland schijnt al een zomervakantie geboekt te hebben. De reisbureaus komen plots om in het werk. Fijn hoor. Voor iedereen. Ik heb zelf wel enige gêne om het onderwerp aan te roeren. Er wordt nog keihard gewerkt in de ziekenhuizen, de pandemie is niet voorbij. Moeten we niet al blij zijn als we het eind ervan gezond be reiken? Jazeker. Maar het leven gaat door. Dus ook hier in huis is vakantie wel een thema. Een beetje. Het ligt aan wie je het vraagt. De kleintjes zijn er eigenlijk nauwelijks mee bezig. Die zien wel. Als wij zeggen dat we deze zomer de stad niet uitgaan maar wel elke dag naar de dierentuin fietsen, zullen ze even gek opkijken, maar ook daar een feestje van maken. Ikzelf ga ervan uit dat in juli de Eu ropese grenzen grotendeels doorlaat baar zijn. Dat we in ieder geval naar ons huisje in Duitsland kunnen. Daar willen we allemaal heel graag naar toe natuurlijk. Als hier 's avonds de regen tegen de ramen slaat, verlan gen we vaak naar Duitsland. Ook al slaat de regen daar net zo hard tegen de Duitse ramen. Mijn positiviteit is ook voor de helft bravoure Toch is mijn vrouw in de kwestie van onze vakantieplanning wat cyni scher. Begrijpelijk. Ze heeft nog geen zicht op vaccinatie. Nog niet op de eerste prik. Zij zegt half schertsend, half geïrriteerd geregeld dat we ge rust kunnen gaan, maar dat we haar dan bij de grens zullen moeten ach terlaten en weer oppikken als we te rugrijden. Dat doen we natuurlijk niet, dan rijden we samen terug. Maar ik moet zeggen dat mijn positiviteit ook voor de helft bravoure is. Stiekem knijp ik 'm een beetje. Dat je geen land in mag zonder in quarantaine te gaan, of zonder dat je in het bezit bent van negatieve PCR-uitslagen bij heen- en terugreis. Dat zou ik nog zieliger vin den voor mijn grote kinderen. Die gun ik, na anderhalf jaar op hun be nauwde studentenkamers, echt even een maandje interrail of een onbe zorgde campingvlucht naar Spanje. Het hoeft niet luxe te zijn, als het maar onbezorgd is. En u? Hebt u al vakantieplannen? Of durft u nog niks te plannen. Gaat u never nooit meer vliegen? Of bent u onbevreesd? Blijft u lekker in de ei gen tuin of op de camping in Neder land? Kunt u in maximaal 40 woor den vertellen hoe u ertegenaan kijkt? GO DONDERDAG 20 MEI 2021 Frank Poorthuis IN QUARANTAINE DAG 432 Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens co rona. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl G Oosten rijk opende recent de horeca, de theaters en bioscopen. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9