Eén jaar burgemeester van Schouwen-Duiveland 7 JACK VAN DER HOEK PERSOONLIJKE VRAGEN Aan zijn liefde voor Schouwen-Duiveland ligt het niet. En aan zijn inzet om alles en iedereen te leren kennen, evenmin. Maar corona maakt dat, een jaar na zijn installatie, nog lang niet iedereen burgemeester Jack van der Hoek (58) live heeft ontmoet. Tijd voor wat persoonlijke vragen ,,Het hele eiland. De diversiteit is één van de aantrekkelijke kanten van Schouwen-Duiveland. De ene keer heb je het heel erg naar je zin als je in duingebied loopt, de an dere keer kun je genieten van een historische kern of van de dyna miek van een bedrijf. Als toerist is je blik beperkt. Het afgelopen jaar ben ik verrast door plekken die ik onvoldoende kende. Zoals Schud- debeurs, het haventje van Bom- menede, de Weg door Dijkwater en de haven van Viane. Dat zijn plekken die ik, ook door veel te wandelen, heb ontdekt." „Tuinieren, lezen en sport. Ik doe onder meer aan fitness. Nu vooral voor de televisie met mijn You- tube-coach, maar straks hopelijk weer wat intensiever. Het valt me trouwens mee, maar ik ben meer het type voor een sportschool of een bootcamp. Jezelf even wat ste viger aanpakken. Daarnaast fiet sen mijn vrouw en ik graag; wiel rennen of mountainbiken. En ik rij graag paard. Dat is een beetje weggezakt door drukte en covid, maar dat wil ik weer meer oppak ken." Muziek ,,Ik zing graag. Van klassiek tot pop. Ik had tot ik hiernaar toe kwam om de twee weken zangles om mijn techniek te verbeteren. Ik ben van huis uit een bas-bariton, maar heb toen ik in Haarlem zat ook zes jaar lang met de burge meester in een band gezeten. Ook thuis wordt bij ons gezongen en in de auto. Ik heb een brede muziek- Het heeft me verbaasd dat er zoveel sociaal maatschappelijke problematiek is in sommige kernen smaak. Echt van Hazes tot Bach." Familie ,,Mijn gezin is alles voor me. Dat gaat voor. Ik ben sowieso een fa miliemens. We hebben een goede relatie binnen de familie. Sinds mijn vader is overleden, houden we twee keer per jaar heel bewust een familiedag. Dat zijn momen ten waar ik heel erg naar uitkijk." ,,Ik ben van nature een avond mens, maar ik heb mezelf aange leerd om een ochtendmens te worden. Het werkt niet als je tot diep in de nacht bezig bent en dan weer vroeg op moet. Ik las ooit dat prinses Beatrix vroeg opstond om stukken te lezen en ik ben dat ook gaan doen. Zij is voor mij een voorbeeld van hoe je in een open baar ambt je werk kunt doen. Hoe je je voorbereidt, jezelf ten dienste stelt van dat ambt en dat je goed beslagen ten ijs moet komen." ,,De start in covidtijd. Je komt ei genlijk niet toe aan wat je de kern taak van de burgemeester kunt noemen. Mensen ontmoeten, handen geven en je interesse to nen. Dat kan bijna niet en al hele maal niet spontaan. Ondanks mijn verder heel positieve beleving van dit jaar, vind ik dat wel jammer. Ik had er op gerekend dat ik gelijk vo rig jaar op alle feestdagen - Burghse Dag, Visserijdagen, Ha vendagen, noem maar op - vrij rond had kunnen lopen en men sen de hand had kunnen schud- den. Dan heb je gelijk in de zomer je kennismakingstour gehad. En dat maakt het ook makkelijker voor mensen om jou weer te vin den." ,,Schouwen-Duiveland een pret tig, leefbaar en veilig eiland te la ten zijn. Leefbaar en veiligheid in alle breedte. Het heeft me ver baasd dat er zoveel sociaal-maat schappelijke problematiek is in sommige kernen. Je ziet veel ru zies, verwarde personen en huise lijk geweld. Dat zijn inkijkjes die je als burgemeester achter de voor deur hebt. Ik had die problematiek niet in deze mate verwacht en ik vind dat wel zorgelijk. Daar vraag ik veel aandacht voor in mijn vei- ligheidsoverleg. Gelukkig werken we daar met een hele keten aan om te kijken wat we daarin kun nen betekenen." ,,Nee, absoluut niet. Het afgelopen jaar heeft echt mijn beeld beves tigd dat dit een heel leuke ge meente is om burgemeester van te zijn. Zowel vanwege de verschei denheid van ons eiland qua na tuur, als ook vanwege de diversiteit van de mensen en hun achtergron den. Schouwen is niet Duiveland bijvoorbeeld. Dat weten we hier al lemaal. Dat is ook het interessante. Aan de ene kant heb je het we reldse, aan de andere kant het meer levensbeschouwelijke. Die dyna miek. En dan toch met z'n allen trots zijn op hetzelfde eiland. Dat is wat mij getrokken heeft en wat ik nu ook bevestigd zie. Het is een ge weldige gemeente." donderdag 20 mei 2021 Nieuwe burgemeester in coronatijd Jack van der Hoek met het gemeentehuis op de achtergrond. foto sandra schimmelpenninjk Esme Soesman Zierikzee Favoriete plek Vrije tijd -Jack van der Hoek, burgemeester Avondmens Rotmoment Missie Spijt Jack van der Hoek is op 14 mei 2020 als burgemeester van de gemeente Schouwen-Duiveland geïnstalleerd. Daarvoor was hij onder meer gedeputeerde in Noord-Holland en wethouder in Haarlem. Van der Hoek heeft Zeeuwse roots. Zijn voorouders kwamen van Tholen en Sint-Philipsland. Zelf kwam hij als kind al op va kantie naar Schouwen-Duive- land. Met zijn vrouw Ingrid en dochter Noor heeft hij al jaren een staca ravan op een camping in Burgh- Haamstede. Het gezin Van der Hoek woont in de Zierikzeese wijk Buzee, maar de stacaravan is een blijvertje. ,,Die hebben we bewust aange houden. Dat is de plek waar ik in korte broek croissantjes en een stokbrood kan gaan halen. Zon der dat je meteen de burge meester bent."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50