'Mooi om tegen Robben te spelen' Ausrsu II O O) CD O ZEELAND 13 Arnemuidenaar (20) sluit zijn periode bij sc Heerenveen af «wsAsaao (i Wielrennen Zeilen Korfbal HEERENVEEN Het was een filmpje van ruim dertig seconden, dat het vorige maand goed deed op social media. Een samen met suppor ters springende en zingende Jan Paul van Hecke, nadat hij met sc Heerenveen rivaal FC Groningen had verslagen (0-2). In de Derby van het Noorden stond de Arne- muidenaar voor de eerste keer tegenover oud- international Arjen Robben. ,,Ik vond het leuk om tegen hem te spelen'', zegt Van Hecke. „Vroeger zag ik hem als supporter van het Ne derlands elftal op EK's en WK's spelen, nu stond ik tegenover hem. Ik heb dit seizoen te genover heel veel goede spelers gestaan. Malen, Gakpo, Tadic, Berghuis; daar leer je alleen maar van.'' Na zestien wedstrijden in de hoofdmacht van NAC Breda legde de Engelse club hem afgelopen zomer vast. Van Hecke tekende een contract tot medio 2023 en werd ver huurd aan de Friese eredivisionist. Wel bij zonder: de centrale verdediger is nu een jaar speler van Brighton maar is door de corona- pandemie nog nooit in de stad aan de zuid kust van Engeland geweest. ,,Daar kijk ik wel naar uit, ja'', zegt Van Hecke. ,,De stad, het stadion, dat wil ik graag eens zien.'' Tijdens dit seizoen had hij wel vaak con tact met een afgevaardigde van Brighton Hove Albion. ,,De club heeft iemand in dienst die zich om de verhuurde spelers be- Brighton speelt echt goed voetbal, het is leuk om naar te kijken kommert'', legt Van Hecke uit. ,,Nadat ik had getekend zeiden ze al dat ik intensief gevolgd ging worden. Dat zegt waarschijn lijk iedere club, dacht ik toen. Maar de bege leiding is echt heel goed. Na iedere wed strijd kreeg ik een bericht of een telefoon tje. Ik werd echt goed in de gaten gehouden en kon met al mijn vragen bij die man te recht. Normaal was hij ook een keer naar Heerenveen gekomen, maar dat was door corona lastig.'' In het blauw-witte shirt van Heerenveen speelde hij dit seizoen 31 officiële wedstrij den. Jan Paul van Hecke moest in de eredi visie ervaring opdoen en deed dat - bijna vanzelfsprekend - met ups en downs. ,,We gingen heel goed van start, met drie over winningen op rij'', kijkt hij terug. ,,Zelf speelde ik ook lekker, ik trok de stijgende lijn van het seizoen ervoor door. Ik denk dat ik voor de winterstop twee iets mindere wedstrijden heb gespeeld. Eind decem ber stonden we achtste, we hadden een goede eerste competitiehelft achter de rug Rechtsback In januari draaide Heerenveen vervolgens niet best. ,,Zeg maar gewoon slecht'', is de verdediger duidelijk. ,,En zo speelde ik zelf ook. Ik werd eruit gehaald en kwam op de bank terecht. Daar was ik het niet mee eens en na een paar wed strijden kwam ik gelukkig terug in de ploeg. Als rechtsback. Daar had ik nog nooit gespeeld, dat is altijd de positie van mijn broer Klaas. Binnen de familie hebben we er soms wel om gelachen. Thuis keken ze alle wedstrijden van Heerenveen. Heb je het gezien?, vroeg ik dan na afloop. Als ik ineens een keer doorstapte of verkeerd draaide. Toen ik daarna weer centraal ach terin kwam te spelen, merkte ik dat ik van die periode als rechtsback veel heb geleerd. Na iedere wedstrijd was ik ook helemaal kapot. Ik had meer spierpijn en last van mijn hamstrings, omdat ik veel meer kort moest draaien. Maar volgens mijn broers deed ik het best redelijk als rechtsback, haha!" Gedurende het seizoen volgde 'JP' - zoals veel mensen hem noemen - ook de verrich tingen van Brighton Hove Albion op de voet. Dinsdagavond werd kampioen Man chester City met 3-2 verslagen. „Ik heb zo veel mogelijk wedstrijden gekeken en was blij toen ze zeker waren van handhaving. Dat ze in de Premier League blijven, is ook meer dan terecht. Brighton speelt echt goed voetbal, het is leuk om naar te kijken. De ploeg scoort alleen soms moeilijk." Onder de indruk Deze zomer hoopt Van Hecke voor het eerst in Brighton op het trainingsveld te staan. „Natuurlijk is het een grote stap, van de ere divisie naar een Premier Leagueclub. Maar ik wil me graag laten zien. In het voetbal weet je nooit hoe het loopt. Welke spelers blijven er? Wie komen erbij, wie worden er verkocht? Misschien is de trainer wel onder de indruk van wat je laat zien. Ik heb dit sei zoen in ieder geval veel wedstrijden ge speeld en dat is goed geweest voor mijn ontwikkeling. Ik moet er ook rekening mee houden dat ik nog een jaar verhuurd word. Veel spelen en jezelf blijven ontwikkelen, dat is op mijn leeftijd het belangrijkste.'' donderdag 20 mei 2021 GO Antwan Tol- hoek uit Yer- seke klom gis teren naar de negende plaats in de Ruta del Sol. In de tweede rit werd hij twaalfde. Tolhoek staat 29 seconden achter leider Ethan Hayter. Het jaarlijkse zeilevenement Deltaweekend wordt ook dit jaar niet geva ren. Hetzelfde geldt voor de Veronicarace die ter gele genheid van de 50ste editie van het Delta weekend vol gende maand gevaren zou worden. 2 Korfbaltrainer Sander Roelofs uit Oost-Sou burg heeft zijn contract bij korfbalvereni ging Koag ver lengd met twee jaar. De club uit Krimpen aan den IJssel wil graag verder met de jonge, ambitieuze Walchenaar. Jan Paul van Hecke (links) blokt een inzet van Arjen Robben, tijdens de Derby van het Noorden. foto PRO SHOTS/NIELS BOERSEMA iwarn Jan Paul van Hecke. FOTO PRO SHOTS/NIELS BOERSEMA Jan Paul van Hecke wacht rustig af Met een barbecue sloot Jan Paul van Hecke gisteren met de selectie van sc Heerenveen het seizoen af. Bij welke club hij na de zomer speelt, dat weet de 20-jarige Arnemuidenaar nog niet. Eind juni hoopt hij in ieder geval bij werkgever Brighton Hove Albion aan de voorbe reiding op een nieuwe voetbaljaargang te starten. ,,Dan zien we wel wat er daarna gebeurt.'' Barry van der Hooft Heerenveen -Jan Paul van Hecke (20) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41