Hotel bij Biggekerke vrijwel direct uitverkocht 7 SCHELDEWIJK EERSTE HUURDERS De Vlissingse Scheldewijk verwelkomde vorig jaar al tientallen bewoners van koopwoningen, nu zijn ook de eerste huurders neergestreken. Domweg gelukkig in de Broederband. Dichter bij het werk, vlakbij het strand. Het ouderlijk nest verlaten en gaan sa menwonen. Gezins uitbreiding óf terug naar Vlissin- gen nu er een mooie, nieuwe wijk tegen het centrum aan komt. De redenen om een huurhuis in de Scheldewijk te betrekken zijn di vers. Maar welk argument bewo ners ook aanvoeren, huurders van gloednieuwe huizen in de Broe derband zijn uiterst tevreden over hun stulpje en de woonomgeving. Het huis is nog mooier en rui mer dan hen is voorgespiegeld; de temperatuur in huis is altijd aan genaam zonder dat om de haver klap aan de thermostaat moet worden gedraaid en het lijkt er op dat het gasloos wonen tot de be loofde kostenbesparing leidt. Kortom, bouwer Van Wijnen heeft de goede conceptnaam geko zen voor de in sneltreinvaart ge bouwde huurhuizen: Fijn Wonen. Gezellige buurt Dat de buurt zou bevallen, wist Manar van Alten van tevoren. Ze woonde al ruim vijf jaar met man Jos 'om de hoek', in de Van Dis- hoeckstraat. ,,Maar dat apparte- mentje werd wat te klein na ge zinsuitbreiding. Nu blijven we in dezelfde gezellige buurt wonen en dan ook nog eens in een prachtige nieuwbouwwijk", betoogt Manar. Buurman Darrell Meedendorp is al even blij. Hij zocht met zijn vriendin al een paar jaar een ge schikte koopwoning. ,,Niet te doen. Weinig aanbod en als je al eens tegen een geschikt huis aan loopt, moet je soms vijftig mille meer bieden. Een huurwoning zag ik eerst niet zitten, maar een heel nieuw huis in een fantastische wijk vlak bij het centrum... Een mooiere plek om op ons gemak af te wachten tot de markt is gekal meerd, is niet te vinden." Buren van even verderop zijn blij dat ze vanuit Middelburg met Een heel nieuw huis in een fantastische wijk vlak bij het centrum... twee kinderen 'terug konden naar Vlissingen'. ,,Ik kom hier vandaan en voel me hier nog meer thuis", zegt de bewoonster, die haar iden titeit niet prijsgeeft omdat ze oude bekenden nog wil verrassen dat ze met haar gezin back in town is. Taryn Brouns sprong juist in het diepe. Zij verhuisde vanuit het Limburgse Eygelshoven (in de buurt van Kerkrade) naar Vlissin- gen. Haar partner vond werk in Bergen op Zoom. ,,Dat is inder daad een eindje uit de buurt. Maar als we dan toch uit Limburg weg gingen, wilden we graag vlak bij het strand wonen. Mijn partner heeft daar wel een half uurtje naar het werk rijden voor over." Doch ter Lynne (3) spreekt ook gelijk voor broertje Jarne (1) als ze zegt dat 'spelen op het strand, vlakbij de zee' ongeveer het mooiste is dat ze kan bedenken. ,,Zondag vonden we veel krabben, maar ze waren wel een beetje kapot." Een huurhuis in een nieuwe woonwijk sprak Brouns en haar partner aan, omdat het hen de ge legenheid geeft op hun gemak uit te vinden of ze beiden hun werk kunnen blijven doen vanuit Vlis- singen. ,,We kunnen veel thuis werken en vanuit Limburg moest ik ook af en toe naar Amsterdam. Als het goed bevalt en we de heu vels niet al te erg gaan missen, kunnen we over een paar jaar eventueel een koophuis zoeken." Theaterprogrammeurs Peter en Esther de Neef gaven hun theater woonhuis in Ritthem op om de coronacrisis te overleven. Of ze heel lang in de Broederband blij ven wonen, weten ze nog niet. Maar voor het huis en alle vrien delijke buren hoeven ze in elk ge val niet weg. Esther: ,,We wonen hier prachtig. Er was maar één te genvaller, maar dat ligt niet aan de woning. De aanleg van glasvezel kabel is pas over een paar jaar voorzien." Afgelopen weekeinde ging het in de verkoop en maandagavond was alles al gereserveerd. Ontwikkelaar Ronald Tolner geeft aan dat hij en zijn collega's van Dormia zelf ook ver baasd zijn over deze grote belangstelling. ,,We zijn werkelijk platgebeld." Volgens hem gaat het vooral om mensen die al eerder investeerden of verbleven in andere projecten van het bedrijf, dat hotel- resorts ontwikkelt en exploiteert. ,,Zij heb- ben blijkbaar vertrouwen in ons." Het be drijf gaat er vanuit dat het met kerst 2022 de eerste gasten kan ontvangen. De gemeente Veere onderzoekt momenteel of het bedrijf aan alle voorwaarden voor de bouw voldoet. Tolner geeft ook aan dat Dormio verwacht dat in 2023 'Zoutelande' een bezettingsgraad van 62 procent haalt. Op basis van eigen ge gevens en onderzoeken door het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen gaat hij ervan uit dat de gasten van 'Zoutelande' jaarlijks zo'n 1,4 tot 1,6 miljoen euro uitge ven buiten het hotel. ,,Van een ijsje op het strand tot de boodschappen in de super markt." Ook levert het resort werk op voor 43 fulltimers. ,,Dat zijn 3 fte's voor de tech nische dienst, 21 voor de horeca, 5 voor de re ceptie, 2 managers, 6 voor entertainment en 6 voor de schoonmaak. Daar komen ook nog eens 3 stagiaires bij en 3 fte's voor de enter tainment in het hoogseizoen." donderdag 20 mei 2021 WA Prachtig wonen in de Broederband René Hoonhorst Vlissingen - Darrell Meedendorp, bewoner Broederband De belangstelling onder investeerders voor hotel-resort Zoutelande bij Bigge kerke is enorm. In een paar dagen tijd hebben ze koopopties genomen op alle 173 suites met 466 bedden die Dormio Leisure Development na de zomer wil bouwen op het Kaasboerterrein. Emile Calon Biggekerke Huurders van drie huizen uit het eerste rijtje van de Broederband, vlnr: Taryn Brouns en dochter Lynne, Peter en Esther de Neef en Manar van Alten met Meriyah in kinderwagen. foto dirkjan gjeltema Artist's impression van het hotel-resort Zoutelande bij Biggekerke. ARTIST'S IMPRESSION DORMIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35