4 De één wil, maar mag nog niet. De ander is al geprikt maar krijgt weer oproep Nee, ze gaat niet schelden. „Nie mand heeft om die coronatroep ge vraagd." Maar als Margitta Rodri- gues das Chagas-Meerman (51) in haar auto naar het nieuws luistert, gelooft ze haar oren niet. ,,Dan hoor ik: van de 1,5 miljoen kwetsbare mensen, heeft nog niet de helft een afspraak gemaakt om zich te laten vaccineren." Ze laat het bezinken en denkt: ,,Ja hallo, die is leuk. Alsof ik niet wil. Maar je kunt pas bellen als je een uitnodiging hebt." En die heeft ze dus nog niet. Eén geruststelling: ze is niet de enige. ,,Hoe kan de GGD dan zeggen dat 50 procent een afspraak heeft gemaakt, als nog niet eens 100 procent een uitnodiging heeft gehad?" Griepprik De Oost-Souburgse heeft lichte astma en krijgt jaarlijks de griep prik. ,,Als je op het nieuws hoort dat mensen geen afspraak willen ma ken, dan denk ik: dat is niet waar. Het doet geen recht aan hen die keurig op die brief zitten te wach ten." Voor alle zekerheid belt ze toch nog even haar huisarts in Oost Souburg. ,,Die zei dat een bestand is gemaakt met alle mensen die jaar- Zo langzamerhand denk je bij alles: dit zal ook wel weer niet helemaal goed gaan lijks een griepprik krijgen. Ik stond daar keurig in vermeld, dat hebben ze gelijk even gecheckt." De boodschap? Rustig wachten op de oproep. ,,Ik denk dat die brief niet meer komt en dat ik weer moet bellen. Zo langzamerhand denk je bij alles: dit zal ook wel weer niet helemaal goed gaan." Ook Martin Dees kan zich er boos over maken. Hij heeft astma, krijgt ook jaarlijks de griepprik en leest de berichten met gekromde tenen. ,,Geklets", reageert hij. ,,Ik behoor tot die doelgroep. Ik wil heel graag, maar heb nog steeds geen oproep. Terwijl mijn partner - geboren in 1965 - op basis van haar leeftijd zich al wel kan aanmelden. Het is ge woon slecht geregeld." Een puinhoop is het, vat Tannetje van der Wekken (61) uit Wissen- kerke het huiselijk samen. Ze lacht er maar om: ,,Zeg maar nee, dan krijg je er twee." Ze doelt op de uit nodigingen. De eerste prik heeft ze al. ,,De tweede volgt op 26 mei. Om dat ik werk in de gehandicapten zorg, ben ik via mijn werkgever ge vaccineerd." Tot haar grote verbazing vielen de afgelopen maand twee oproepen op de mat om zich te laten vaccineren. ,,Overbodig dus. Ook mijn vader van 82, die al is ingeënt, kreeg op nieuw uitnodigingen. Eerst dacht ik: laat maar. Maar ja, dan denk je la ter: er ligt voor mij wel een vaccin klaar en dan denken ze dat ik niet kom opdagen." Herkenbaar Zo herkenbaar voor Arthur Meu- lenberg (55) uit Vlissingen. Hij heeft beide prikken al gehad, maar ook heeft nadien nog twee keer een oproep gekregen. ,,Ik heb de vacci naties in het ziekenhuis gehad, van wege mijn medisch verleden. Toch krijg ik dan weer een oproep. Vreemd. Blijkbaar sta ik op een of ander lijstje. De communicatie tus sen de verschillende systemen klopt gewoon niet." Wie nodigt nu eigenlijk wie uit? Huisarts Ali Gulam uit Koude- kerke wordt overspoeld met tele foontjes en mailtjes van mensen die wachten op een oproep. ,,Aller- eerst bellen veel mensen met de vraag wanneer ze aan de beurt zijn. Dat weten wij niet." En hoe zit het Wij zijn alleen de prikkers. Wij hebben geen invloed op wie wordt uitgenodigd met de oproepen aan kwetsba ren? ,,We hebben een lijst van 300 patiënten gemaakt. Die is vorige week gestuurd naar de GGD. Dus het kan dat nog niet iedereen de op roep heeft gekregen." Het is een antwoord dat meer huisartsen aan hun patiënten ge ven. Maar volgens GGD Zeeland klopt het niet. De bestanden gaan niet naar de GGD, maar naar een centrale organisatie: het verzend huis DMDR. Eventueel kan een huisarts ervoor kiezen zelf de uit nodigingen op de bus te doen. Ge makshalve verwijst GGD Zeeland naar een site van het Nederlands Huisartsen Genootschap. De GGD staat er in elk geval buiten, bena drukt woordvoerder Lotte Rijk van GGD Zeeland. ,,Wij zijn alleen de prikkers. Wij hebben geen invloed op wie wordt uitgenodigd." donderdag 20 mei 2021 Vaccinatiechoas wekt irritatie Is er nog iemand die het snapt? Margitta en Martin hebben astma, horen bij de kwetsbaren, maar zijn nog niet uitgenodigd voor een prik. Tannetje en Ar thur hebben hem al lang gehad en krijgen toch nog vrolijk op roepen op de mat. En dat terwijl de GGD in de media zegt dat de helft van de kwetsbaren zich niet wil laten inenten. ,,Ja, hallo. Dat klopt dus niet.'' Jeffrey Kutterink Vlissingen - Margitta Rodrigues das Chagas-Meerman - Lotte Rijk, GGD Zeeland Margitta Rodrigues das Chagas-Meerman. foto dirk jan gjeltema Tannetje van der Wekken is al gevaccineerd, maar krijgt toch weer een uitnodiging. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32