s? Vaccinatiechagrijn Robesin krijgt voet tussen deur Kamer over onteigening Hedwige Geluk bij een ongeluk Het feest in de sportscholen. Na twee lockdowns mogen ze weer open. „Binnen sporten is toch het echte werk." 2 VERSOEPELINGEN SPORTSCHOLEN Commentaar in een recordtijd lukte het vorig jaar om een vaccin tegen het coronavirus te ontwikkelen. Een ongeëvenaarde weten schappelijke prestatie waarvan het belang niet overschat kan worden. De moeilijkste fase van de operatie om de mensheid snel te kunnen verlossen van de coronapandemie was daarmee ach ter de rug. Daarna was het kwestie van de mouwen opstropen en prikken zetten. Vanaf dat moment laten het ministerie van VWS en RIVM het vaccinatieproces ontsporen door met Jan en alleman in dis cussie te gaan over wie het eerst mag, welk vaccin, waar en wie de prik moet zetten. Steeds maar weer worden nieuwe groepjes bedacht die voorrang moeten krijgen. Het gevolg: nieuwe discussies, onduidelijkheid, vertraging in de uitvoering en veel chagrijn. Dat ligt overigens niet aan de regionale GGD'en. Wie eenmaal in aanmerking komt voor een prik, ziet dat in de prikstraten alles goed is geregeld. Snelheid van vaccineren is de allerbelangrijkste factor bij het bestrijden van de pandemie. In de Verenigde Staten en Groot-Brittannië begrepen ze deze boodschap wel en han teerden ze een simpeler strategie. Terwijl de Nederlandse vac- cinatietrein vol kijvende passagiers met horten en stoten het station heeft verlaten, worden ondertussen in de metrostati ons van New York coronaprikken uitgedeeld aan wie dat maar wil. In de Verenigde Staten en Groot-Brittannië begrepen ze de boodschap wel De Vaste Kamercommissie Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) besloot gisteren in te gaan op de petitie die oud-Statenlid Jo- han Robesin heeft ingediend. Vol gens Robesin is de polder destijds oneerlijk onteigend. Robesin verlangt een parlemen tair onderzoek naar de onteigening van de polder waar eigenaar Gery de Cloedt zich tevergeefs tegen heeft verzet. Of het zover komt, is ALMANAK de vraag. Zijn eerste poging, begin dit jaar, om de Kamer te bewegen om in het ontpolderdossier te dui ken had geen succes. De Kamer commissie wenste de zaak niet te agenderen. Wisselpolders Robesin is nu een stap verder. Hij mag zijn petitie mogelijk toelich ten in een volgende vergadering van de Kamercommissie. Volgens Robesin is een parlementair on derzoek juist nu relevant, omdat er discussie is ontstaan over de aanleg van wisselpolders. Dat is een idee om Zeeland te beschermen tegen hoogwater door stroken land tus sen twee dijken te laten opslibben door de zee. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Dat merkte die Thoolse toen ze na een regenbuitje wat gehaast de achtertuin in stapte. Ze gleed uit over de gladde te gels en klapte onfortuinlijk en letterlijk op haar gezicht. Het gevolg was onder meer een be hoorlijk dikke lip. Maar ze moest die middag nog wel naar haar werk. Toen ze 's avonds thuiskwam, infor meerde haar man naar de situa tie: „Zeiden ze er op je werk nog wat van?'' ,,Nee, niemand'', zei ze opgelucht. ,,Ik had nooit ge dacht dat ik nog eens blij zou zijn met zo'n mondkapje!'' Maatjesproject genomineerd Munitie en gestolen auto-onderdelen op De Poel VOGELWAARDE Politiehond vindt verdachte in tulpen Dat Ingeborg Modde slingers heeft opgehangen in haar sportschool in Oostburg, is veelzeggend. Het is voor de eigenaresse van het Sweat Healthcenter een feestdag. Na twee lockdowns - de één van drieën halve maand, de ander van vijf maanden - is ze zielsblij dat ze weer klanten bmnen mag verwelkomen. ,,We hebben wel buitenlessen ge houden, maar dat is toch anders", vertelt ze. ,,Ik denk ook dat hooguit 20 procent van de mensen daar ge bruik van heeft gemaakt. Binnen sporten is toch het echte werk." ,,Marcel!!!", roept Ingeborg zeer enthousiast als Marcel van Eijk uit Retranchement de ruimte binnen komt. Ze staat om negen uur 's och tends letterlijk te juichen dat hij er weer is. De twee hebben elkaar lang niet gezien. Hij maakte in de coro- natijd geen gebruik van de alterna tieven die door het Sweat Helthcenter werden aangeboden. Smoesjes ,,Ik had in die coronaperiode te veel afleidingen of smoesjes om te zeg gen: ik ga niet sporten", vertelt Mar cel eerlijk. ,,Dan regende het. Of ik had andere dingen die ik liever deed of ik had geen zinHet is fijn dat het nu weer echt begonnen is, zodat ik twee keer in de week fana tiek iets kan doen. Ik zit nu zo'n vier jaar bij deze sportschool en ik vind dh - binnen sporten - heel fijn. Ik ben geen bodybuilder, maar wil wel graag net iets strakker in mijn lichaam zitten." Ingeborg heeft twee vestigingen in Zeeland, een in Oostburg en een in Vlissingen. Die in het westen van Zeeuws-Vlaanderen had voordat het coronavirus opdook zo'n zeven honderd abonnementshouders. Tijdens de twee lockdowns is dat aantal gedaald tot onder de vijfhon derd. ,,Op deze locatie zit ik dus met meer dan 30 procent aan verlies van klanten door de coronacrisis. Voor mij als ondernemer is dit écht geen plezierige periode geweest. Terugval In Vlissingen was ze in 2019 net op gestart en daar kwamen de lock- downs dus ook niet goed uit. ,,Het is moeilijk om iets op te bouwen als je al heel snel weer dicht moet. We zaten boven de tweehonderd klan ten, maar dat is nu weer teruggeval len. Het zal misschien twee jaar du ren voordat we op beide locaties weer net zo'n groot klantenbestand hebben als voorheen. Mensen heb ben altijd een drempel om naar een sportschool te komen en een flink aantal moet daar dus nu opnieuw overheen." Bianca van der Vlies uit IJzen- dijke is bij de heropening van de sportscholen ook weer present. Sterker nog: meteen als de deur van het Sweat Healthcenter van het slot gaat, treedt ze binnen. Met lach van oor tot oor maakt ze haar ronde langs de apparaten. ,,Ik denk ik morgen wel spierpijn heb", zegt ze. ,,Maar joh, wat heb ik dit gemist! Tijdens de lockdowns dwong ik mezelf wel om gezond bezig te zijn, ik heb vooral veel gewandeld. Maar dit binnensporten, twee keer in de week echt even wat doen, vind ik zo prettig. Morgen zal ik wel niet kun nen lopen. Maar ach, over twee we ken zit ik waarschijnlijk weer op mijn oude niveau." We hebben wel buitenlessen gehouden, maar dat is toch anders Ingeborg loopt trots rond langs de klanten die aan hun spierkracht in hun armen of benen werken. ,,Alle apparaten staan precies afge steld op wat de afzonderlijke men sen nodig hebben", vertelt ze. ,,Vaak hebben mijn klanten wel hun con ditie wat op peil gehouden, maar zijn ze hun spierkracht een beetje kwijt. We hebben de apparaten dus expres wat lichter gezet. Dan kun nen ze het weer even opbouwen." Contributie De sportschoolhoudster heeft ge probeerd contact te houden met haar klanten en bood alternatieven aan in de buitenlucht. Ze is blij dat een groot deel van de mensen, ook als ze niet deelnamen aan die acti viteiten, hun contributie zijn blij ven betalen. ,,Want anders was ik failliet gegaan", zegt ze. ,,Dan was de overheidssteun niet genoeg ge weest. Ik heb nu één personeelslid moeten ontslaan, wat al heel spijtig was. Nu komen de mensen geluk kig gelijk weer. En als ze twee of drie keer niet zijn geweest, zal ik ze opbellen. Dan zal ik ze vertellen dat het veilig is en weer allemaal kan." Tijd om afscheid te nemen van coronakilo's donderdag 20 mei 2021 De Tweede Kamer gaat na of er een onderzoek moet komen naar de ontpoldering van de Hedwigepolder. Frank Balkenende Den Haag Tip? redactie@pzc.nl GOES Het Zeeuwse Maatjes project van Humanitas is genomineerd voor de lan delijke Helemaal Humani tas Prijs 2021. De initia tiefnemers roepen Zeeu wen op om te stemmen, zodat de hoofdprijs van 5000 euro gebruikt kan worden om de 'maatjes' en vrijwilligers in het zon netje te zetten. Het doel van het project is om mensen met een licht verstandelijke beperking te koppelen aan vrijwilli gers die eens in de twee weken iets leuks onder nemen. Er zijn 79 vrijwilli gers actief, 34 mensen wachten op een maatje. Stemmen kan tot 30 mei via humanitas.nl/ helemaalhumanitas GOES Op bedrijventerrein De Poel in Goes trof de poli tie gisteren bij een con trole gestolen auto-on derdelen, een mes en munitie aan. De politie voerde de controle uit in samenwerking met de gemeente Goes, RUD, LIV, Belastingdienst en de GR de Bevelanden. Er werden diverse misstan den aangetroffen die nader onderzoek behoe ven. Ook werd een spookvoertuig afgesleept voor nader onderzoek. De verdachten van de gepleegde strafbare fei ten worden op een later moment gehoord. Een verdachte die zich gisteren in een tulpen veld voor de politie dacht te verstoppen, is bedrogen uitgekomen. Een politiehond vond hem. Om 00.10 uur gaven agenten een be stuurder op de Bosse- straat een stopteken voor een verkeerscon trole. De bestuurder ne geerde dit stopteken en sloeg op de vlucht. De 32-jarige bijrijder uit Vo gelwaarde werd aange houden. Politiehond Luuk kwam ter plaatse en wist in een bollenveld het spoor naar de op de vlucht zijnde verdachte te vinden. Weg met Roeland van Vliet Oostburg - Ingeborg Modde, sportschool Sweat Healthcenter Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30