The Ride van Polen: 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV SONGFESTIVAL TWEEDE HALVE FINALE Dat Nikkie de Jager veel in haar mars heeft, wist ik natuurlijk wel. Je stampt als Udens meisje niet zomaar een wereldimperium uit de grond met make-upvideo's op YouTube. Je wandelt niet zomaar binnen bij de Kim Kardashians en Ellen DeGeneressen van deze wereld. En als je lafhartige chantage weet om te buigen tot een coming-outvideo van zeldzame wereldklasse, dan heb je meer girlpo- wer in je kleine teen dan vijf Spice Girls bij elkaar. Al vraag ik me af of Nikkie die meidengroep überhaupt kent, want ze is pas 27. van dit Eurovisie Songfestival en zelfs Chantal Janzen in de schaduw zou zetten? Nee, die had ik even niet zien aankomen. Youtubers en ouderwetse lineaire te levisie is een uiterst lastig huwelijk. Omroepen pro beren het wel, in hun jacht op jonge kijkers. Neem de probeersels van Anna Nooshin, Kalvijn en Défano Holwijn op NPO 3 de afgelopen tijd. Maar steeds wordt pijnlijk duidelijk dat een grappig internetfilm pje kunnen maken niet hetzelfde is als een tv-show dragen. Tot Nikkie dinsdagavond kwam, zag en over won in een bomvol Ahoy. Voor ik het hier vergeet: Wat. Een. Geweldige. Show. Ik heb hem dinsdagmiddag live gezien en was gewoonweg ontroerd dat wij dit kunnen in Neder land. Die enorme bak licht. Dat immense decor. Op tv deed het er 's avonds niet voor onder. Sterker nog, de act van Davina Michelle was op beeld nóg indruk wekkender dan in de zaal. En dat met zo'n oer-Hol- lands thema als de strijd tegen water, waarbij het ri sico al snel op de loer ligt dat het een verkapte Post bus 51-spot voor de Deltawerken wordt. Chapeau voor iedereen die eraan meegewerkt heeft. Na alle kritiek op de NPO van afgelopen tijd, mag dat ook best eens gezegd worden. Maar wat Davina was op muziekgebied, deed Nik- kie bij de presentatie. Ik kan nog niet eens zeggen waar het hem precies in zat. Haar vloeiende Engels? Het natuurlijke gemak waarmee ze de show en came ra's naar zich toetrok en je als kijker hetzelfde intieme gevoel gaf als in haar veelbekeken video's? Dat hilari sche filmpje over 'not-winning'? Die ogen die door het scherm heen spatten? Of door de kracht die ze uitstraalt? Een lastige jeugd in een verkeerd lichaam, de dood van haar broertje, een brute overval - niks krijgt haar klein. Dus een vol Ahoy en 100 miljoen kijkers ook niet. Ik kan hier nu makkelijk roepen dat ze een Hele Grote gaat worden. Maar dat ze is ze al. Ze is een ont roerend rolmodel voor onze jeugd. Maar ik zal het u nog sterker vertellen: als ik later groot ben, wil ik Nik- kie de Jager zijn. Quote van de dag FILM Ten Brink goedheilig Lang leve de liefde Het populaire datingpro- gramma Lang Leve de Liefde op SBS6 krijgt in het najaar een vervolg. Datzelfde geldt ook voor de quiz 50/50. Lang Leve de Liefde zit intus sen op ruim driehonderd uit zendingen. Zeventien landen strijden vanavond in de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival om tien startplekken in de finale van zaterdag. Wie gaan er door? De IJslandse pyjama's of toch de Moldavische Britney Spears? Onze songfestivalverslaggever Alexander van Eenennaam weegt de inzendingen. Nog even. En dan: de straat op, voor elkaar, voor de muziek, voor de harmonie Nikkie Maar dat uitgerekend zij de grote ster zou worden donderdag 20 mei 2021 Robert ten Brink heeft de hoofdrol te pak ken in De Grote Sinterklaasfilm: Trammelant in Spanje. De pre sentator zal te zien zijn als de goedheiligman. Ten Brink volgt hiermee Bram van der Vlugt op. Vanaf 6 ok tober in de bios. TELEVISIE GO 1 SAN MARINO Senhit - Adrenalina Het energieke liedje is dertien in een dozijn, maar ook een oorwurm. Senhit haalt makkelijk de finale, zeker nu de wereldbe roemde rapper Flo Rida in Rotterdam meedoet. Zijn deel is ook meteen het sterkste stuk van het lied. Slimme marketing! 2 ESTLAND Uku Suviste - The Lucky One pi Estland heeft het wel eens slechter gedaan. Aardig, maar gedateerd popliedje, dat niet heel erg opvalt tussen de rest. De presentatie is nogal saai, maar vocaal is het zeker niet slecht. Met een beetje mazzel wurmt Uku zich naar de finale. In één ruk naar de uitgang 3 TSJECHIE Benny Cristo - Omaga 4 GRIEKENLAND Stefania - Last Dance Vrolijk dansnummer van uit het perspectief van een man die zijn ex-vriendin terug wil. Hij probeert haar over te halen met een aan stekelijk, energiek lied dat erg makkelijk in je hoofd blijft hangen. De act is he laas minder sterk. Popliedje van de Utrechtse Stefania, in de lijn van Dua Lipa. De doch ter van Griekse ouders heeft een opvallende podi umpresentatie, de kijker waant zich in een videoclip. Ze zingt goed en scoort punten met haar paarse bodysuit. Stefania zien we zaterdag terug. OOSTENRIJK Vincent Bueno - Amen POLEN Rafal The Ride 7 MOLDAVIË Natalia Gordienko - Sugar Deze gepijnigde ballade is op zichzelf niet goed ge noeg. Maar wie het verhaal kent van Vincent Bueno, die zijn pasgeboren doch tertje verloor, hoort er een aanklacht in tegen de ho gere macht. Finalewaar dig? Nee, daarvoor over tuigt hij onvoldoende. Tja. Nietszeggend pop liedje dat heel snel verge ten wordt. Tijdens de repe tities was het bovendien niet altijd even zuiver. De aankleding ontspringt de middelmaat evenmin. The Ride van Rafal is eenrich tingsverkeer: in één ruk naar de uitgang. Een van die momenten waarop je je als tv-kijker afvraagt waarom je ook al weer zo nodig wilde kijken. De Moldavische Britney Spears brengt dit liedje een jaar of twintig te laat. Het is niks, het wordt niks, laat dit ons in de finale be spaard blijven. - Claudia de Breij steekt de culturele beroepen, waaronder de orkestmuzikanten, een hart onder de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24