De Graafschap ontslaat Snoei 20 Als Songfestival niet dwars zit, speelt Advocaat Feyenoord oogde de laatste weken kwetsbaar en zonder energie. Maar gisteren tegen Sparta was de ploeg weer bij de les en dat biedt hoop voor de finale van de play-offs, komend weekend tegen FC Utrecht. Kort Löw roept Müller, Hummels op Bondscoach Joachim Löw van Duitsland heeft twee eerder afgedankte oudgedienden weer opgeroepen bij de Mannschaft voor het komende EK. Thomas Müller (Bayern, foto) en verdediger Mats Hummels (Dortmund) kregen een plek in de 26-koppige selectie. Het tweetal was meer dan twee jaar afwezig bij het nationale voetbalteam. Van de Kraats naar Spanje Simone van de Kraats maakt de overstap naar de Spaanse competitie. De 20-jarige in ternational verruilt landskampioen Polar Bears voor CN Mataró uit Barcelona. Van de Kraats voegt zich bij de Spaanse club bij mede-international Vivian Sevenich. Bergkamp in Hall of Fame Dennis Bergkamp is door de Premier League opgenomen in de Hall of Fame. De inmiddels 52 jaar oude Bergkamp had bij Arsenal een belangrijk aandeel in drie landstitels. Bergkamp vergezelt Thierry Henry, Alan Shearer, Eric Cantona, Roy Ke- ane en Frank Lampard in de Hall of Fame. Tennis Khedira Pogacar niet in Dauphiné Tadej Pogacar (foto) doet in aanloop naar zijn titelverdediging in de Tour de France niet mee aan het Critérium du Dauphiné. Hij gaat in eigen land deelnemen aan de Ronde van Slovenië en de nationale kampi oenschappen. Pogacar kwam sinds zijn zege in Luik-Bastenaken-Luik niet meer in actie. Flitsen Norris Bij winst in een van de laatste twee competitiewedstrijden tegen Jong Ajax (1-1) en Helmond Sport (0-0) had Didammer Snoei nu vast in het zadel gezeten en was hij trainer ge weest van een eredivisionist. De op dramatische wijze verprutste pro motie kost hem echter de kop. Het is de vierde keer in zijn loopbaan dat Snoei wordt ontslagen. Eerder overkwam hem dat bij Vitesse (2003), Sparta (2005) en Go Ahead Eagles (2008). In februari verlengde Snoei, gis teren niet voor commentaar bereik baar, zijn contract bij De Graaf schap nog tot medio 2022. Dat ge beurde in een fase waarin de Super boeren zeven keer op rij wonnen. Ondanks de prima resultaten heerste er toen ook al twijfel om met Snoei verder te gaan. De trainer beloofde bij zijn aanstelling in 2019 'extreem aanvallend voetbal', maar dat bleken loze woorden. Snoei paste zijn elftal heel vaak aan de te genstander aan en was de kapitein van een ploeg die veel punten (2.07 per wedstrijd) vergaarde, maar vooral toevalsvoetbal speelde. Daarnaast zorgde zijn nukkige houding voor veel wrevel. Niet al leen bij zijn eigen spelers, maar ook bij veel supporters van De Graaf schap. Na het mislopen van de pro motie wist de clubleiding van De Graafschap dat veel fans niet zon der meer een seizoenkaart zouden aanschaffen als Snoei de eindver antwoordelijke was gebleven. Daarom werd dinsdagavond na een evaluatie tussen directie en raad van commissarissen besloten Snoei te ontslaan. Gisteren werden de details over de afkoopsom gere geld. Het is overigens de tweede keer dat De Graafschap een afkoop som moet betalen. Bij de aanstel ling van Snoei, in de zomer van De kans dat Arne Slot als nieuwe trainer van Feyenoord deze zomer een poging kan wagen om de groepsfase van de nieuwe Confe rence League te bereiken, is een flinke stap dichterbij gekomen. Feyenoord had in de derby geen kind aan stadgenoot Sparta en moet in de finale alleen FC Utrecht nog over de knie leggen. In de aanloop naar de derby zakte Feyenoord steeds verder weg in de peilingen. Niemand durfde nog geld in te zetten op de ploeg uit Rotterdam-Zuid. Aanvankelijk vond trainer Dick Advocaat dat wel prima: een beetje in de rol van un derdog kruipen heeft zo z'n voorde len. Maar een dag voor de wedstrijd vond zelfs de Hagenaar het allemaal iets te gortig worden. Natuurlijk, Sparta had een knappe reeks neer gezet, maar in de eigen Kuip hoefde de nummer 5 van de eredivisie na tuurlijk ook weer niet bibberend het veld op te gaan tegen Sparta. De eerste helft was zelfs het beste dat Feyenoord de laatste weken op de mat wist te leggen. De ploeg nam het initiatief, creëerde kansen en combineerde keer op keer vlot. Spits Nicolai J0rgensen had de ploeg al na een paar minuten op voorsprong kunnen zetten, maar de Deen tikte het schot van Orkun Kök^ü tegen de paal. Henk Fraser zag het fout gaan en liet al snel kee per Maduka Okoye even naar de grond gaan om zijn spelers bij zich te kunnen roepen. Het bleek onbegonnen werk om nog te repareren. Ridgeciano Haps verdiende een strafschop in duel met Adil Auassar. Aanvoerder Steven Berghuis benutte het bui tenkansje en vierde het met de fans achter het doel. Sparta bleek nog niet van de schrik bekomen en twee minuten later verdubbelde Feyenoord de voorsprong. Kök^ü stuurde Luis Sinisterra weg en de Colombiaan hoopte J0rgensen te kunnen bereiken. Nog voor de Deen zijn voet tegen de bal kon zet ten, gleed Spartaan Tom Beugels- dijk de bal over de lijn: 2-0. Zo krijgt Dick Advocaat een fi- Quote van de dag 'We haakten in de strijd om de titel op een onbegrijpelijke wijze af' donderdag 20 mei 2021 GO VOETBAL WATERPOLO VOETBAL Oud-tennisser Piet van Eijs- den, nationaal kampioen in 1961, is op 85- jarige leeftijd overleden. Hij werd vooral bekend als toernooidirec teur van de Dutch Open, eerst in Hilver sum en later in Amsterdam en Amersfoort. 34 Sami Khedira stopt met voet ballen. De 34- jarige Duitse middenvelder maakte dat be kend bij zijn huidige club Hertha BSC. Hij speelde ook voor Stuttgart, Real Madrid en Juventus. Afscheid met WIELRENNEN Robert Bozenik (Feyenoord) zit in de EK- selectie van Slowakije. Ook Thomas Suslov (FC Groningen) en Matus Bero (Vitesse) zijn opgeroepen door bondscoach Tarkovic. Thomas Lam (PEC Zwolle) is opgenomen in de voorlopige EK-selectie van Finland. PSV-keeper Yvon Mvogo is bij Zwitserland één van de 29 geselecteerden voor het EK. 21 Formule 1-ren- stal McLaren heeft het con tract met Lando Norris nu al verlengd. De 21-jarige Brit heeft een verbintenis 'voor meerdere jaren' onderte kend. De Graafschap heeft gisteren trainer Mike Snoei (57) ontsla gen. Verrassend was dat niet, want na het mislopen van de promotie naar de eredivisie was er geen draagvlak meer voor de coach in Doetinchem. Raymond Willemsen Doetinchem o a 0) ■-Ate Feyenoord J Sparta Mikos Gouka Rotterdam Tom Beu- gelsdijk glijdt voor de voeten van Nicolai J0rgensen de bal over de lijn: Feyenoord leidt met 2-0 tegen Sparta. FOTO PRO SHOTS —Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona over de laatste weken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20