11 Lr' Groot deel kwetsbare 60-minners wacht nog op uitnodiging voor vaccinatie JOL Geweld door verharding coronadebat Na maanden van stilte en inactiviteit wordt er weer gezwoegd en gezweten in de Zeeuwse sportscholen. Maar het gaat allemaal met plezier. ,,Ik krijg morgen spierpijn, maar joh wat heb ik dit gemist!'' Kabinet voor de zomer? Walcheren Politie en overvallers geldtransport beschieten elkaar* P3 Experts zien gevaar in hoek coronasceptici zoals voortvluchtige militair in België *p« VVD en D66 hopen maar het lijkt niet realistisch P13 Dat bevestigt René den Otter van DMDR, het bedrijf dat de uitnodi gingen namens het RIVM ver stuurt. ,,De laatste 10 procent van de 1,64 miljoen brieven wordt deze week verwerkt en zal uiterlijk za terdag worden bezorgd. Daarna volgt nog een veegronde van de na- zendingen die de huisartsen heb ben doorgegeven, maximaal 10.000. Die worden dinsdag bezorgd.'' Veel 60-minners met bijvoor beeld astma of diabetes zitten al weken met smart op hun vaccina tie-uitnodiging te wachten. Omdat zij vanwege hun kwetsbare ge zondheid een groter risico lopen bij corona, zouden ze vóór de gezonde vijftigers worden ingeënt. Om de GGD niet te overbelasten, zouden de brieven vanaf 6 mei gefaseerd worden verstuurd. Uiterlijk afgelo pen zaterdag hadden ze volgens mi nister Hugo de Jonge van Volksge zondheid bij iedereen op de mat moeten liggen. Maandag bleek dat nog niet de helft van de mensen Patiënten bellen ons: waar blijft mijn brief? met een medische indicatie een prikafspraak heeft geboekt. Om te voorkomen dat de GGD's stilvallen met vaccineren, werden mensen tussen de 56 en 59 daarom versneld uitgenodigd. Het RIVM sprak toen nog tegen dat veel medisch kwets baren nog geen afspraak hadden kunnen maken doordat ze de ver eiste brief nog niet hadden ontvan gen. Slechts de patiënten van 'een handjevol huisartsenpraktijken en wat nazendingen' zouden nog op de brief wachten. Het RIVM weet de lage opkomst onder meer aan de meivakantie en het feit dat som mige mensen uit de groep al zijn in geënt, omdat ze bijvoorbeeld in de zorg werken. Nu blijkt een deel dus nog op een uitnodiging te wachten. ,,Het aantal mensen met medische indicatie bleek aanzienlijk groter dan ver wacht'', stelt een woordvoerder van minister De Jonge. ,,Het versturen van de brieven is daarom een enorme operatie.''Huisartsenorga- nisatie LHV baalt van de situatie. ,,Wij hebben de gegevens van de patiënten 6 mei al bij het RIVM aangeleverd. Nu worden we veel gebeld door patiënten die vragen: waar blijft mijn brief? Wij weten dat ook niet.'' ,,Het is heel vervelend dat deze mensen nog steeds wachten'', aldus het ministerie. ,,Voor deze groep worden bij de GGD's tijdsloten opengehouden. In individuele ge vallen kunnen huisartsen ook zelf de uitnodigingsbrief verstrekken.'' Ook Margitta Rodrigues das Cha- gas-Meerman uit Oost-Souburg wacht nog steeds op een uitnoding. En dat terwijl anderen, zoals Tan netje van der Wekken uit Wissen- kerke, juist uitnodigingen blijven krijgen, terwijl ze allang gevacci neerd zijn. Kortom, het is chaos. »P3, ZEELAND 2 en 4 donderdag 20 mei 2021 Nieuwsmedia Oproep coronaprik niet verstuurd Een aanzienlijk deel van de me disch kwetsbare groep 60-min- ners wacht nog altijd met smart op de vereiste uitnodiging voor een coronavaccin. Zo'n 170.000 brieven waren begin deze week nog niet bezorgd. Annemieke van Dongen Ridderkerk —Huisartsenorganisatie LHV Geregeld zonneschijn pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 15°C Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1