JOL Golf van aangiften tegen Tata Steel Vandaag bij de krant: Deel 2 van de Fietstest Bedrijven in geldnood door coronacrisis Walcheren Bedrijf in IJmuiden wordt massaal aangeklaagd wegens vervuiling Zes Schouwse strandpaviljoens T 1 gaan hun afval eens met andere ogen bekijken. Niet meer in de container, maar hergebruiken die troep. Mosselschelpen gaan in de betonmix, sinaasappelschillen in de cosmetica en op koffiedrab worden oesterzwammen geteeld die weer terugkeren in de ragout van de kroketten. Vakbond CNV liet Maurice de Hond een onderzoek doen onder 3500 werknemers. Van hen geeft 19 procent aan dit jaar geen vakantie geld te ontvangen. ,,Dat is schok kend. Deze omvang zag ik niet aan komen. Het betekent dat 1,7 miljoen werknemers dit jaar geen vakantie geld krijgen", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin. Het gaat om miljarden euro's die mensen mislopen. ,,En het vakan tiegeld is niet zomaar een leuk ex- traatj e. Veel gezinnen gebruiken het om de grote rekeningen te betalen, of schulden af te lossen", aldus For tuin. Absolute uitschieter is de evene mentenbranche. Daar kan 70 pro cent van het vaste personeel fluiten naar het vakantiegeld. Ook andere sectoren die zwaar zijn getroffen door de coronapandemie hebben grote moeite het vakantiegeld uit te Het betekent dat 1,7 miljoen werknemers dit jaar geen vakantiegeld krijgen keren. In de horeca en de toerisme sector krijgt een kwart van de werk nemers geen vakantiegeld. In de re- tailsector gaat het om 19 procent. Volgens Hans Biesheuvel, voor zitter van ondernemersorganisatie ONL, kwamen er al enkele weken geleden signalen binnen dat bedrij ven problemen hebben met het uit betalen van het vakantiegeld. ,,On- dernemers hebben simpelweg geen geld meer op hun rekening." Biesheuvel klopte eerder deze maand al bij het kabinet aan voor extra steun. ,,Ik vroeg minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Wouter Koolmees om in mei een opslag op de NOW te geven, zodat ondernemers het vakantiegeld kun nen uitkeren. Maar hij voelde er niets voor om een uitzondering op de regels te maken." Fortuin be grijpt dat. ,,Het vakantiegeld wordt al meegenomen in de reguliere NOW-steun." Biesheuvel adviseert onderne- mers die klem zitten het gesprek aan te gaan met werknemers. ,,Spreidt de betaling bijvoorbeeld over meerdere maanden." Niet uit betalen is volgens hem geen optie. Juridisch heeft een werkgever geen poot om op te staan als hij va kantiegeld niet uitkeert. ,,Als een werknemer naar de rechter stapt om betaling af te dwingen, zal geen rechter die vordering afwijzen", zegt Pascal Besselink, arbeidsrecht jurist bij rechtsbij standsverzekeraar DAS. „Financiële problemen zijn geen grond voor uitzondering." CNV wil naar aanleiding van dit onderzoek met bedrijven gaan pra ten over oplossingen. Economie woensdag 19 mei 2021 Nieuwsmedia Jagers beoordelen i Accu blijft het zorgenkind Bikepacldng, vakantie-idee? Uitgangspunt; koff ieprut naar ZEELAND 2 FOTO'S SHUTTERSTOCK Vakantiegeld blijft voor velen uit Het vakantiegeld dreigt deze maand niet te worden uitbetaald aan een op de vijf werknemers, omdat het bedrijf waar ze wer ken financieel is verzwakt door de coronapandemie. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. Peet Vogels Utrecht —Piet Fortuin, CNV-voorzitter Mix van wolken, zon en buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 13°C Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1