Verkoop suites resort Biggekerke begonnen 5 VOORRAAD DOOR CORONA POLLEHOF KWADENDAMME Toen hij zijn kazen vorig jaar maakte, had Roy Pollemans uit Kwadendamme de hoop dat alles dit jaar weer wat normaler zou zijn. Maar niets is minder waar. Nu zit hij met een bomvolle opslag onverkochte oude kazen. 'Ik wil niet dat ze in de kliko belanden!'. In het buitengebied van Kwa dendamme runt Roy Polle mans samen met zijn moeder het Pollehof, een geitenkaas- boederij, die tevens een zorg boerderij is. Van de kaas die Polle mans maakt in wat hij z'n fa briekje noemt, gaan heel wat kilo's over de toonbank in de eigen boer derijwinkel. Met name de oude kazen doen het ook altijd heel goed op markten en braderieën. „Mensen vragen daar speciaal naar'', zegt de jonge ondernemer. Maar ja, die oude kaas moet wel negen tot twaalf maanden vóór die markten plaatsvinden worden ge maakt. En dus stond Roy vorig jaar voor een enorm dilemma. Wat te doen voor de markten van 2021? Zou het weer een normaal jaar worden? De geluiden waren wis selend. Pollemans besloot van het positieve scenario uit te gaan. Ei genlijk had hij weinig keus. ,,Als ik de productie had verminderd en alles zou nu wél normaal zijn ge weest, dan had ik mensen 'nee' moeten verkopen. Dat wil je niet! Dan komen ze niet meer terug.'' Het slechtste scenario heeft zich het afgelopen half jaar voltrokken. De kerstmarkten in de buurt gin gen niet door en ook de lamme tjesdag op de kaasboerderij ging van de agenda. Evenementen waar Pollemans altijd veel oude geiten kaas verkoopt. ,,Die lammetjesdag vindt altijd begin maart plaats'', vertelt de agrariër. ,,Vorig jaar heb ik die nog net kunnen meepikken voor de strenge cornamaatregelen werden ingevoerd.'' Nu hij ook niet op markten en braderieën kan staan, zit de kaasboer met de han den in het haar. De opslag zit hele maal vol. Er ligt nog zo'n driehon derd kilo oude kaas te wachten op klanten of... de kliko. ,,Op een be paald moment gaat de smaak naar Nee, de kazen zijn niet gratis op te halen. Voor niets gaat de zon op, toch? beneden'', zegt Pollemans, daar mee aangevend dat hij de kazen niet lang meer kan bewaren. Een aantal kazen is al in de vuilnisbak beland. Om te voorkomen dat ze daar allemaal eindigen, plaatste de ondernemer deze week een nood kreet op Facebook. 'Wie kan hel pen deze partij kaas een goede weg te laten vinden in de voedselketen, zodat hij niet helemaal in de vuil nisbak eindigt?' Hij is inmiddels al benaderd door een paar potentiële afnemers. Wie denkt de kazen nu gratis te kunnen ophalen, komt bedrogen uit, want de onderne mer hoopt er uiteraard nog wel iets aan te verdienen. ,,Voor niets gaat de zon op, toch?'' De ouders van Pollemans had den een boerenbedrijf met wit- vleeskalveren, maar zelf was hij al op jonge leeftijd helemaal weg van geiten. Na jaren zeuren, kreeg hij er op zijn zestiende een paar. Nu lopen er dertig geiten rond op de boerderij bij Kwadendamme. ,,We hebben op een gegeven moment een volledige omslag naar geiten gemaakt'', vertelt de agrariër. ,,Zelf ben ik klinisch che misch analist en mijn moeder is verpleegkundige, dus we hebben allebei veel feeling met de zorg. Daarom zijn we er ook een stuk dagbesteding bij gaan doen.'' Emile Calon Biggekerke Sinds dit weekeinde kan er daad werkelijk geïnvesteerd worden in 173 suites met één, twee of drie slaapkamers, blijkt uit een bro chure van Dormio. Dat bedrijf wil na de zomer beginnen met de bouw. 'Mooi verhuurrendement' 'Vol trots kondigen we aan dat we per direct starten met de verkoop van de luxe suites op Dormio Ho tel Resort Zoutelande. Achter de indrukwekkende duinen en de zonnige kust van Zeeland realise ren wij dit hotel resort met uitge breide faciliteiten', zo valt te lezen. 'Door de toeristische aantrek kingskracht van Walcheren, de uitgebreide faciliteiten en de cen trale ligging, verwachten wij het gehele jaar een hoge bezetting te realiseren met een mooi verhuur- rendement'. Het gaat om bedragen vanaf 143.000 euro voor een tweeper soons 'Junior Suite Deluxe' op de begane grond met zithoek en een badkamer met inloopdouche. Het meeste geld, vanaf 334.000 euro, moet neergeteld worden voor een 'Wellness Duplex Prestige XL' voor vier personen met sauna, bubbel bad, extra douche en twee sfeervol ingerichte slaapkamers. Minder groot hotel Op verzoek van de fracties van PvdA/GL, SGP/CU en VVD wordt er vanavond in de Veerse commis sie Ruimtelijke Ontwikkeling ge sproken over het plan van Dormio. De fracties willen weten of er nog mogelijkheden zijn het bedrijf te bewegen genoegen te nemen met een minder groot hotel of te dwin gen de plannen terug te trekken. Directeur Don van Schaik van Dormia liet recent weten dat hij zijn plannen doorzet omdat ze passen in de vergunningen die gel den voor het bewuste terrein aan de Kaasboerweg. Hij is echter wel bereid te praten over aanpassingen zodat eventuele overlast voor om wonenden wordt verminderd. Zo wil hij de entree verplaatsen. Maar Terwijl de politiek in Veere nog praat over mogelijke aanpassing van het hotel-resort, is de verkoop van suites al gestart dan moet de gemeente daar wel aan meewerken zonder dat het ten koste gaat van de bouwtijd en de bestaande procedures. Want hij wil met kerst 2022 de eerste gasten ontvangen. Marketingoogpunt Hoewel het hotel-resort bij Bigge- kerke komt te liggen noemt Dor- mio het uit marketingoogpunt Zoutelande. Bij de verkoop van de hotelsuites maakt het bedrijf ook gebruik van de bekendheid van de kustplaats dankzij de gelijknamige hit van Bl0f en Geike Arnaert. 'Blij dat je hier bent. De woorden waar mee Bl0f over Zoutelande zingt, slaan de spijker op zijn kop voor ons nieuwste project', staat in de verkoopbrochure. De commissievergadering be gint om 19.30 uur en is online te volgen via YouTube. maandag 17 mei 2021 Roy zit met bomvolle kaasopslag Rob Paardekam Kwadendamme -Roy Pollemans, geitenkaasboer Terwijl de Veerse politiek van avond praat over het mogelijk aanpassen van de bouwplannen voor een hotel-resort met 466 bedden bij Biggekerke is de ver koop van de suites al begonnen. Kijk op de site bij /video Roy Pollemans tussen zijn kazen. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48