Vader herstelt zich in Tsjechië Van Liere durft met schuin oog naar Tokio te kijken 11 Baaijens treedt toe tot B-kader In het zuiden van Duitsland was Vader op 9 mei net niet helemaal fris. Doordat het ook niet zijn par koers was (te lange klimmen) ein digde hij op plaats 25. In Tsjechië kwam hij zeven dagen later beter uit de verf. Hij moest weliswaar de snelste mannen al vlug laten gaan, maar reed daarna voortdurend op de twaalfde, dertiende of veer tiende plaats. Uiteindelijk finishte hij met 4.55 minuten achterstand. Mathieu van der Poel, die tweede werd, moest precies één minuut toegeven op zijn Britse rivaal Tom Pidcock. Anne Terpstra Bij de vrouwen had Anne Terpstra het zwaar. Het parkoers was 's och tends bij de vrouwen nog mod deriger dan 's middags bij de man nen. De voormalige Zierikzeese fi nishte als negende op 4.06 minuten van de Fran^aise Loana Lacomte, die vorige week in Albstadt ook al won. Ze was de hele tijd in gevecht met Anne Tauber, de andere Ne derlandse, en drie Zwitserse vrouwen. Pas aan het einde schudde ze Tauber van zich af en sloeg ze nog een gat van 27 secon den met haar. Voorafgaand aan de Olympische Spelen in Tokio zijn er nog twee wereldbekerwedstrijden: op 13 juni in het Oostenrijkse Leogang en op 4 juli in het Franse Les Gets. Milan Vader gaat tussentijds op hoogte stage naar het Italiaanse Livigno. Voor de Bevelandse, die in Uden woont en traint, was het vierster- renconcours in Duitsland haar tweede internationale wedstrijd op het hoogste niveau. ,,Ik ben echt heel tevreden", liet ze via de paar- densportbond KNHS weten. ,,Ze weten nu in elk geval wie Dinja van Liere is. Hermès is een fantastisch paard. Dat heeft hij in Nederland af- gelopen winter tijdens de kader wedstrijden in Tolbert en De Meern ook al laten zien. In Hagen, een paar weken geleden, baalde ik van mezelf om dat ik te veel fouten in mijn proef had. Ik had echt zin in de wedstrijd in München. Hermès is in topvorm. Ik heb dan ook gereden voor wat we waard waren. In de Grand Prix op de eerste dag stonden op de vijfde plaats met 74,174 procent. Dat was mooi voor de loting van de Spe cial." In die Grand Prix Special eindigde Van Liere met de pas negenjarige KWPN-dekhengst opnieuw als vijfde. ,,Het is cool dat de juryleden ook in de Special de punten durfden te geven", vervolgde Van Liere. ,,We Ze weten nu in elk geval wie Dinja van Liere is hebben ons in München echt goed laten zien en ik kreeg heel veel po sitief commentaar. In de Special haalden we 75,170 procent, zelfs met fouten in de proef." Van Liere heeft zich in de afgelo pen maanden enorm ontwikkeld. Inmiddels, zo geeft ze aan, kijkt ze met een schuin oog naar Tokio. Met Hermès en Haute Couture, waar mee ze in Munchen ook opviel tij dens het gelijktijdige driesterren concours, heeft ze twee goede paar den. Ze heeft naar eigen zeggen goed contact met bondscoach Alex van Silfhout. Opvallend is dat ze niet dezelfde wedstrijden rijdt als de voornaamste Oranje-kandidaten voor de Olympische Spelen. Zij koos voor Hagen en München, waar mannen als Hans Peter Minder- houd en Edward Gal in Opglabbeek en Exloo startten. Bij het NK in Ermelo (juni) en op het CHIO Rotterdam (juli) komt ze hen allemaal wél tegen. Dat zijn twee belangrijke observatiewed strijden voor de bondscoach. w.RVCLEANIN( maandag 17 mei 2021 PM weer lekker in z'n ritme twaalf. Sommigen hebben pas mij is het nu in elk geval lekker rona niks doorging, was het wel Anis Karkach, hier op archief één partij gehad. Dus die zijn dat ik weer goed in m'n ritme zit anders en was het soms ook beeld, zag dat zijn stoten en waarschijnlijk eerst aan de en steeds ergens naartoe kan wer- moeilijk om gemotiveerd te blij- trappen de meeste impact had beurt", zei de kickbokser. ,,Voor ken. Vorig jaar, toen vanwege co- ven." den. foto jos erkens Milan Vader heeft zich gisteren in Nove Mesto hersteld van zijn mindere optreden van een week eerder in Albstadt. Bij de tweede World Cup van het sei zoen werd hij veertiende. De Middelburger zat weliswaar ver achter winnaar Tom Pidcock, maar ver voor de nummer één van de wereldranglijst. Roeland van Vliet Nove Mesto MÜNCHEN Dinja van Liere be leefde een ,,topweekend" in Mün- chen. De uit Kapelle afkomstige dressuuramazone zette in de Grand Prix Special met 75,170 procent een formidabele score neer, waarmee ze vijfde werd tus sen allemaal Duitse kandidaten voor de Olympische Spelen. - Dinja van Liere SCHIJNDEL Graag was Tessa Baaijens-Van de Vrie zaterdag toegetreden tot het A-kader van de paradressuur. Dat lukt de amazone uit 's-Heer Hendriks kinderen niet. Ze scoorde daar voor in Schijndel net te laag. Wel haalde ze haar laatste B-ka derscore, waardoor ze nu in het B-kader zit. Dat is het voorpor taal van de olympische selectie. ,,Het is was niet helemaal wat ik wilde, maar het is wel weer een stap vooruit", zei ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43