O 0) O 10 Ritzege blijft uit voor Van Dijke en ploeg Kerkhove geeft partij nog uit handen Munter/Kramer op zesde plaats Na een tweede overwinning in de World Fighting League gaat de kickbokser uit Oost Souburg aan de leiding in zijn gewichtsklasse. Ondanks de ramadan had hij een prima voorbereiding. Of je nou zwanger probeert te worden of al een compleet gezin hebt: bij Ouders van Nu vind je betrouwbare informatie over de zwangerschap, opvoeden en het ouderschap. Van de beste nachtlampjes tot hulp bij darmkrampjes. Van de eerste wee tot de eerste schooldag. Van expert-advies tot tips van andere ouders. Het voorbereidende werk van onder ande ren Mick van Dijke (foto) heeft in de Ronde van Hongarije niet geleid tot een etappezege voor Jumbo-Visma. De ren ner uit Colijnsplaat zag dat ploeggenoot Olav Kooij ook gisteren net naast de winst greep. In de slotetappe werd hij tweede achter de Belg Edward Theuns. Eerder was Jumbo-kopman Mike Teunissen ook al als tweede gefinisht. Van Dijke zelf werd in de slotetappe 36ste, in de buik van het peloton. In het algemeen klas sement was hij de nummer 49, op bijna vijf minuten van de winnaar. Zaterdag manifes teerde hij zich goed in de enige bergrit, waar door hij tientallen plekken klom. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft zich gisteren de kaas van het brood laten eten bij het Emilia Romagna Open, een WTA-toer- nooi in het Italiaanse Parma. Ze werd in de tweede ronde van de kwalificaties uitgescha keld door de Duitse Anna-Lena Friedsam, ter wijl ze met 6-3 en 5-4 voor stond. De partij van de Zierikzeese eindigde in 6-3 5-7 2-6. Zaterdag had ze nog wel gewonnen van de Oostenrijkse Julia Grabher. De setstan den waren toen 7-5 en 6-3. Als Pattinama-Kerkhove had gewonnen, was ze voor het eerst in 2021 het hoofdtoernooi binnengekomen. Het is de Zeeuwen Ivo Munter en Ard Kramer niet gelukt om de competitie in de eredivisie af te sluiten met een overwinning. De volley- balsters van Laudame Financials/V CN sleep ten uit bij Lammerink Installatiegroep/Set Up'65 na een 2-0-achterstand een vijfde set uit het vuur, hadden daarin lang uitzicht op winst, maar kregen uiteindelijk het deksel op de neus. De Zeeuwse staf eindigde door de nederlaag het eerste jaar in de eredivisie op de met Euro- sped gedeelde zesde plaats. 1500 meter KICKBOKSEN WORLD FIGHTING LEAGUE Toen Anis Karkach gisteren op stond, voelde hij zijn schenen wel. ,,Ik kon bijna niet lopen", zei hij. Maar die na een zware partij on vermijdelijke pijntjes zijn over een paar dagen voorbij. En wat dan overblijft, is het zoet van de over winning van zaterdag. De 25-jarige kickbokser uit Oost-Souburg is goed begonnen aan 2021. Op 4 april won hij met een zijn eerste partij in de World Fighting League en zaterdag viel Het werd ook een zware partij, waarin we drie rondes lang hard op elkaar gebeukthebben het kwartje wederom zijn kant op. Anis Karkach staat nu bovenaan in zijn gewichtsdivisie (70-72 kilo) en dat stemt tot veel tevredenheid. „Zaterdag ben ik na drie rondes door de jury aangewezen als win naar", vertelde hij. ,,De vorige keer ging mijn tegenstander knock-out en daardoor heb ik ook nog bonus- punten. Het is nu aan mij om die lijn door te trekken naar de vol gende partijen." De Walchenaar stond zaterdag- avond in Den Haag in de ring te genover Rahim Boukerch. Kar kach: ,,Ik wist op voorhand dat hij een harde jongen is. Hij is ervaren en geeft zich niet zomaar over. Het werd ook echt een zware partij, waarin we drie rondes lang hard op elkaar gebeukt hebben. Het was een knalpartij voor het publiek. Ik kreeg ook allemaal reacties van mensen die naar de livestream hadden gekeken en hadden geno ten." Gedurende de wedstrijd merkte Karkach dat zijn slagen, stoten en trappen meer impact hadden dan die van zijn tegenstander. ,,Ook een knietje op zijn hoofd was echt raak, maar hij ging niet neer en deed alsof er niets gebeurd was." In de derde ronde voelde de Sou burger dat de partij ,,in the pocket" was. Sneller moe De kickbokser had vlak voor de partij net de ramadan achter de rug. Hij vastte een maand van zonsopkomst tot zonsondergang, terwijl hij 'gewoon' trainde. ,,Ik heb een goede voorbereiding ge had, hoor", zei hij. ,,Wel leek het dat ik tijdens de wedstrijd wat sneller moe was en sneller ver zuurde. Ik weet niet of het door de ramadan kwam of door de wed strijdspanningIk denk dat het fifiyfifiy was. Het kan zijn dat het ook heeft meegespeeld dat je vanaf het Suikerfeest weer volop mag eten en dat je lichaam daar ook weer even aan moet wennen." Het is nog onduidelijk wanneer Karkach weer de ring in moet. Dat zal wel binnen twee maanden zijn. ,,We zitten in een poule van GA NAAR OUDERSVANNU.NL OF DOWNLOAD DE APP maandag 17 mei 2021 PM WIELRENNEN Shirin van Anrooij (73ste) uit Kapelle en Ag- nieta Francke (89ste) uit Koudekerke finish ten gisteren in de Gran Premio Ciudad de Ei- bar dik 7 minuten achter winnares Anna van der Breggen. TENNIS VOLLEYBAL 34451 Anis Karkach zit Na zijn derde plek op de 1500 meter bij de Ter Specke Bokaal, don derdag in Lisse, liep Tim van den Broeke gistermiddag bij de Track meeting in Utrecht naar de tweede plaats. De 22-jarige Vlissinger fi nishte in 3.44,50 minu ten en bleef net boven zijn per soonlijk record van 3.44.09. De Walchenaar komt met zijn tijd weer rede lijk dicht bij het Zeeuws record van Henk Lind ner uit 1979. Dat staat op 3.43,6. a co Roeland van Vliet Oost-Souburg - Anis Karkach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42