niet naar Tokio' Reza bijt niet langer op zijn tong en sluit boek PEC meteen 5 Rosario kampten met pijntjes. Schmidt verwacht dat Malen en Dumfries trans fers zullen maken. Met dat geld, plus een kapitaalinjectie vanuit een sponsorcol lectief, wil PSV de markt op. Schmidt: ,,In elk team dat succesvol is, zie je een cultuur in mentaliteit en lei derschap. Dat is zo bij Bayern München, bij Man City, overal. Een coach moet binnen zijn team de cultuur creëren. En spelers moeten er vervolgens mede zorg voor dragen. De teamcultuur kan beter bij ons.'' In Utrecht wees Schmidt op Noni Madu- eke van 19, die hij bewust niet liet inval len. ,,Noni gaf niet de indruk klaar te zijn. Niet op de trainingen, niet afgelopen donderdag tegen PEC Zwolle. Ook naar zijn collega's toe kon ik hem onmogelijk belonen. Noni heeft een goede periode gekend, maar voetbal is meer dan alleen talent hebben. Je moet je ontwikkelen, anders halen anderen je in. De curve gaat bij jonge spelers niet alleen maar om hoog, dat begrijp ik. Zolang je maar wel alles wilt doen voor het team. Wie voor zichzelf wil spelen, gaat maar hockeyen of tennissen.'' media al blijken verheugd te zijn met de uitnodiging voor Brazilië O23. ,,Het is een prachtige ervaring maar het is wel een jeugdtoer- nooi", verklaarde Ten Hag het be sluit van Ajax. ,,Onze spelers spe len straks in de Champions League. Dat is het hoogste niveau. Dus Olympische Spelen zijn mooi, maar passen niet in onze voorbereiding op een seizoen waarin we Europees ook weer ac tief zijn." Arbeid-rust-verhouding De olympische voetbalfinale staat gepland op 7 augustus. Ajax begint op 25 juni met niet-inter- nationals de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voor het over grote deel van de selectie die deze maand kampioen werd, begint de vakantie na de overwinning op Vitesse. Veel internationals waaien la ter deze maand nog uit. Zo be ginnen het Nederlands elftal en Jong Oranje op 24 mei met de voorbereiding op het EK. Dat hoeft volgens Ten Hag niet te be tekenen dat alle Ajax-internatio- nals op die datum de training hervatten bij de nationale ploeg. Dat kan ook een week later zijn, stelt de coach. ,,We kijken naar de arbeid-rust-verhouding en bepa len in overleg met de bondscoa- ches wanneer de jongens aan sluiten." ,,Met een kutgevoel. Ik ben dan ook blij dat het erop zit. Zo heb ik nooit een eerlijke kans gekregen. Neem dit seizoen. Iedereen werd in de spits gezet. Zelfs Eliano Reijnders en Pelle Clement. Dat zijn nota bene middenvelders. Maar ik werd niet opgesteld?" ,,Dat is heel teleurstellend. Want het is niet alleen dit seizoen, ook vorig jaar." ,,Oh, ik denk niet dat het op één persoon aankomt. Je moet naar de hele technische staf kijken." ,,Ik heb altijd laten zien dat ik be langrijk kan zijn voor het elftal. Anders word je ook niet twee sei zoenen op rij clubtopscorer. Daar is te weinig gebruik van gemaakt. En laten we eerlijk zijn: het was ook niet zo dat de concurrentie strijd zover uit elkaar lag. Absoluut niet. Ik snap het ook niet." ,,Dat is natuurlijk de grootste on zin die mensen over me kunnen zeggen. Wat ik zeg: ze probeerden het met iedereen, maar nooit met mij. Zelfs na een hattrick niet. Dat is bijna tegen het persoonlijke aan. Dat vind ik gewoon jammer en zo zonde. Want ik weet zeker dat ik de club nog meer had kunnen hel pen. Alleen staan er mensen aan het roer die dat kennelijk liever niet willen." ,,Ik kan mezelf niks kwalijk ne men, heb me altijd heel professio neel gedragen. Ik heb er dan ook nooit met de pet naar gegooid. An ders kun je ook niet zo invallen en elke keer zo beslissend zijn. Zelfs tegen FC Groningen heb ik weer een groot aandeel in de winst." „Absoluut. Maar het was gewoon ook een kutsituatie. Omdat ik me enorm benadeel voel. Er is altijd over me heen gekeken. We hebben geen spits, hoor ik ze dan zeggen. Maar hey, ik ben twee keer op rij clubtopscorer geworden, met der tien goals in twee jaar. En dan niet als basisspeler, maar als invaller. Ik vind het dan ook een gemiste kans vanuit de technische staf dat ik niet speelde. Of beter gezegd: ge brek aan visie." ,,Heel veel. Ik ben een gevoels mens. Daarom vind ik het zo ont zettend lastig dat ik niet van de technische staf het gevoel heb ge kregen dat ik belangrijk kan zijn." ,,Ik wilde het proces niet versto ren, weet je. Daarom heb ik twee seizoenen lang ook op mijn tong gebeten. Maar ik moet heel eerlijk zeggen: vrijwel elke dag had ik bij PEC een soort van masker op. Ik deed wel vrolijk, maar dat was ik niet. Van binnen voelde ik de pijn." Ik vind het een gemiste kans vanuit de technische staf dat ik niet speelde. Of beter gezegd: gebrek aan visie - Reza Ghoochannejhad En nu dan? ,,Nu lekker vakantie vieren en dit seizoen laten berusten. En dan maar kijken wat er op mijn pad komt. Maar de deur van PEC gaat dicht. Al staat dit wel los van de club en de supporters. Ik heb altijd een goede band met de fans gehad. Van hen heb ik altijd veel steun gevoeld. Maar vanuit de club zelf dus niet. Door de mensen die daar de beslissingen nemen heb ik me heel vaak in de steek gelaten ge voeld. En daar baal ik enorm van." maandag 17 mei 2021 GO Marco van Ginkel bleek in Utrecht, nu hij fit is, een zeer waardevolle speler. FOTO THOMAS BAKKER/PRO- 0-1 12 Haller 0-2 43. Antony 44. Openda 1-2 1-3 76. Martinez Opstellingen Pasveer Stekelenburg Dasa Timber Doekhi Schuurs Bazoer Martinez 62. Touré Rensch Hajek 77. Klaiber Wittek 90+1. Manhoef Tronstad Hernandez 62. Darfalou Gravenberch Ekkelenkamp Huisman 62. Bruns Openda Kudus 84. Labyad Antony 54. Neres Haller 77. Brobbey Gong Tadic 62. Broja 85. Idrissi Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 0 Reza Ghoochannejhad (35) kroonde zich tweemaal op de rij tot topscorer bij PEC Zwolle, maar werd tot zijn grote frustra tie nauwelijks opgesteld. Zelfs niet na een hattrick. ,,Dit is bijna tegen het persoonlijke aan." De Iraniër, die in twee seizoenen slechts veertien keer in de basis stond, is dan ook blij dat zijn pe riode bij PEC erop zit, vertelde hij na de laatste competitiewed strijd tegen FC Groningen (1-0 zege). Reza, met wat voor een gevoel neem je afscheid bij PEC? Hoe teleurstellend is dat? Verwijt je de trainer dat? Je had jezelf wel opgesteld? Je zou niet het soort spits zijn dat kan starten. In hoeverre verwijt jij jezelf wat? Maakt jou dat ook boos? Doet dat ook pijn? Kon je dat dan nooit bespreek baar maken? Reza Ghoochannejhad tijdens zijn laatste duel voor PEC Zwolle. FOTO ANP f V." - A "r1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37