Hoop op gevulde tribunes bij play-offs Petrovic is trots op zijn Houdini-act bij Willem II 3 Zowel de clubs als de KNVB willen fans in het stadion Sparta. Op fysiek vlak en vooral ook op mentaal vlak. In dat opzicht was de presentatie van Achraf El Boucha- taoui wel een verademing. Of de 21-ja- rige middenvelder kan uitgroeien tot een dragende speler, is afwachten. Dat de voormalig jeugdinternational graag wil, is duidelijk. Eerder dit sei zoen debuteerde hij als invaller. Aan vankelijk was de speler van de lij st ge schrapt omdat hij in nauw contact zou zijn geweest met een ploeggenoot die positief was getest op het corona virus. Maar El Bouchataoui liet de technische staf op eigen initiatief voortdurend weten dat hij nooit be smet kon zijn omdat hij, hoewel hij aan dezelfde tafel had gezeten, altijd keurig de afstand in acht had geno men. Deze week nog stapte de speler ook nog eens op Advocaat af. ,,Ik zei: trai ner, ik wil zo graag spelen'', zei El Bouchataoui. ,,Ik zie kansen. Toen hij vertelde dat ik een basisplaats kreeg, zei hij 'verkloot het niet, want dan verkloot j e het ook voor mij'. Advocaat is een eerlijke man, daar hou ik van.'' Tegen Sparta krijgt Leroy Fer echter toch weer de voorkeur, verklapte Ad vocaat al. Feyenoord-Sparta is een (halve) finale en de trainer wil daar ervaring en kracht op het veld. ,,We moeten deze wedstrijden winnen. Dat is voor heel de club belangrijk", besloot Advocaat. Woensdag staat in De Kuip de wed strijd Feyenoord-Sparta op het pro gramma, in de eerste ronde van de play-offs om Europees voetbal. Beide clubs hopen dat tijdens de wedstrijd (beperkt) publiek aanwe zig kan zijn. Op de achtergrond worden zaken als kaartverkoop zelfs al besproken. Ook de KNVB hoopt dat tijdens de play-offs weer publiek welkom is. Dus niet alleen bij de wedstrijd Feyenoord-Sparta. Bij de reguliere competities konden afgelopen speelrondes geen toeschouwers aanwezig zijn. Woordvoerder Daan Schippers van de voetbalbond: ,,De KNVB hoopt van harte dat bij de play-offs weer toeschouwers in de stadions mogen zijn. En we hopen daar ook snel duidelijkheid over te krijgen, aangezien clubs in dat geval kaarten moeten verkopen. Maar uiteindelijk gaan wij er niet over. De overheid bepaalt of er fans in de stadions mogen." De verwachting is dat vandaag uitsluitsel komt vanuit Den Haag. Hij heeft het geflikt, Zeljko Petrovic. Willem II blijft dankzij een 2-1- overwinning op Fortuna Sittard in de eredivisie en dat is wonderbaar lijker dan het lijkt. Willem II is toch die club die vorig seizoen als vijfde eindigde en begin dit seizoen nog Europees voetbal speelde tegen Rangers? Ja, maar op het moment dat 'Petro' eind januari zijn baan als assistent-coach bij Feyenoord in ruilde voor die van hoofdtrainer in Tilburg, had Willem II nog maar tien punten bijeen gesprokkeld. Vijftien competitieduels resteer den slechts voor een ontsnapping. ,,Ik kreeg als opdracht van Joris Ma- thijsen en Martin van Geel om de play-offs te halen. Dat leek toen echt het maximaal haalbare", aldus de man die al dertig jaar in Noord-Bra bant woont. RKC is zijn 'kloep', maar toen Mathijsen belde na het ontslag van Adrie Koster, was er binnen tien minuten een overeen komst tot het eind van het seizoen. ,,Ik heb als assistent-trainer bij HSV Joris meegemaakt als speler. En ik zeg niet snel nee als zo iemand mij om hulp vraagt. Willem II was in nood. Daarom had ik toen makke- lijk een contract voor anderhalfjaar kunnen afdwingen. Maar zo zit ik niet in elkaar. Een club moet niet met mij doorgaan omdat we nog aan elkaar vastzitten op papier, maar omdat ze in mij geloven. Of dat bij Willem II nu het geval is? Dat weet ik nog niet, we gaan komende week eens rustig praten." Imago in Nederland Waar veel Willem II-fans bij zonder sceptisch reageerden toen Petrovic als opvolger van Koster werd gepre senteerd, werd hij gistermiddag na de wedstrijd getrakteerd op een au bade van de circa 2000 toeschou wers die zich bij het stadion had den verzameld om de handhaving te vieren. ,,Ik heb een bepaald imago in Nederland waar ik niet meer vanaf kom", weet de 55-jarige Petrovic. Dat van 'Pipo de clown', vertelde hij meermaals. ,,Waarom? Ik praat misschien veel en met een accent, maar verder weet ik het echt Ik zag deze klus bij Willem II als een soort laatste kans om de mensen anders over mij te laten denken niet. Ik zag deze klus bij Willem II wel als een soort laatste kans om de mensen wat anders over mij te la- ten denken." Hij praat nog steeds veel en nog steeds met dat accent, maar de fei ten spreken voor zich. Willem II pakte liefst 21 punten in de vijftien competitieduels onder Petrovic en eindigde zelfs nog als veertiende. Een late gelijkmaker van Fortuna gistermiddag had de Tilburgers echter naar plek 16 verwezen en daarmee naar het moeras van de play-offs om promotie/degradatie. Met om te beginnen een wedstrijd tegen naaste buur NAC Breda ko mende donderdag. Geen aanlokke lijk vooruitzicht. Daarom had Pe- trovic zijn spelers op het hart ge drukt om tegen Fortuna nog één keer alles te geven. Dat deden ze en hoewel de Limburgers veel weer stand boden, bleek het net genoeg. maandag 17 mei 2021 GO De spelers van Feye- noord trakteren de bin nengedrongen suppor ters op een applausje. Trainer Dick Advocaat denkt dat het geholpen kan hebben om ze weer weg te krijgen. foto pim ras Feyenoord en Sparta hopen dat de Rotterdamse derby met pu bliek gespeeld kan worden. Ook de KNVB hoopt hartgrondig op het scenario dat de (resterende) duels in de play-offs voor deels gevulde de tribunes afgewerkt kunnen worden. Dennis van Bergen Rotterdam Toen Zeljko Petrovic instapte bij Willem II was de situatie behoor lijk hopeloos. Met 21 punten in 15 wedstrijden loodste de Mon- tenegrijn de Tilburgse club toch in veilige haven. ,,Daar ben ik trots op. Dat mag wel, toch?" Max van der Put Tilburg - Zeljko Petrovic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35