Misschien ben ik wel te veeleisend 3-0 2 EREDIVISIE FEYENOORD - RKC WAALWIJK Feyenoord won heel makkelijk van RKC. Net zo makkelijk als de toegangspoort opende toen de fans er na rust aan morrelden. En nu moet de focus op de Rotterdamse derby van woensdag: verrassing Sparta komt naar de Kuip. COLUMN HUGO BORST Mijn collega in de radiostudio ergerde zich. Hij vond me nogal gereserveerd. Deed het me dan niks, die blije beelden na Heerenveen - Sparta? Jawel. Het was prachtige, eerlijke vreugde. Ieder een deed eraan mee. Zelfs de trainer die vaak zo gereserveerd is. Ik zag het heus wel. Dit was de overwinning van het collectief. Als één trainer dit seizoen bewees dat voetbal een teamsport is dan Henk Fraser wel. Hij, autoritair en veeleisend, maakt een elftal be ter. Een blik op het scherm. De Sparta-spelers dans ten, hosten en lachten. Ik zag ze kraaien van geluk. Iemand die dat allemaal ook zag schreef me, Theo Reitsma indachtig: 'Dit is een goed stel, hoor.' Ik snap jou echt niet, zei mijn collega in de radiostu dio. 'Ik zie je jaren lijden als je clubje speelt. Voel je je dan niet bevrijd?' voelde best een zekere trots. Maar ik dacht ook: leuk, die play-offs, maar waarom vier je zo uitbun dig dat je mag deelnemen? Vergeef me mijn Zeeuwse zuinigheid. Plaats 8 is beslist een wondertje. Want qua spelersbegroting hoort Sparta thuis op plek 16. Bij Willem II verdienen de spelers meer, bij FC Em- men nóg meer. Die clubs deden het dit seizoen schandalig slecht. Zag u in de tussenshots de angst in de ogen van algemeen di recteur Martin van Geel? Begrijpelijk, hoor. Zo'n blik had ik de voorbije jaren ook op Het Kasteel. Het ene sei zoen liep het net goed af, het andere niet. Die angst is dat je weet: degrade ren is creperen. Bij het fantastische doelpunt van de Griek Pavlidis die heel eventjes op Zlatan Ibrahimovic leek. WTF! Wat een goal! Symbolisch dat een solo Willem II behoedde voor jaren hel en verdoemenis. Zo kan het natuurlijk ook hè, het vege lijf redden op basis van één speler die bulkt van individuele kwalitei ten. Maar het is Willem II-onwaardig. Zeljko Petro- vic verrichtte een geweldige interim-klus, maar de trainer die Willem II nog verder kan helpen werkt 20 kilometer verderop. Fred Grim van RKC. In VI's Seizoengids voorspelden de voetbaljournalisten Valentijn Driessen, Jeroen Elshoff, Jan Joost van Gangelen, Wilfred Genee, Hans Kraay junior, Sjoerd Mossou, Emile Schelvis, Arno Vermeulen, Willem Vissers, Pieter Zwart en ik (zei de gek) dat RKC 18de zou worden. Het elftal van Fred Grim eindigde op de veilige 15de plaats. Hij realiseerde dat met verzorgd, aanvallend voetbal, ehhh Wil lem II-voetbal. Met Ten Hag zijn Grim en Fraser de best presterende trainers van dit seizoen FC Emmen probeert Fortuna te paaien Hamdi weg bij ADO Met een onvervalste derby tegen Sparta start Feyenoord woens dagavond de play-offs. Het moet de poort vormen richting de Conference League. Of die net zo snel open zwaait als de stadion deur gisteren halverwege de tweede helft, toen een groep supporters het stadion binnen rende, is zeer de vraag. Sparta is een tegenstander in vorm en opereert zonder druk en ver wachtingspatroon. ,,Ze zitten in een flow'', zei trainer Dick Advo caat. ,,Maar het kan ook in één keer voorbij zijn en daar moeten wij voor zorgen.'' De aanhang die zich gisteren in en rond het stadion liet zien, eist geen ticket voor Europees voetbal. De spelersgroep had niets te vrezen. De spandoeken die werden opgehangen bij het parkeerterrein voor de Kuip, toonden aan dat de onvrede er vooral is omdat de pogingen van de club om een nieuw stadion te bouwen niet meer lijken te stop pen. Advocaat veroordeelde het betreden van het stadion na af loop niet. ,,Ik vind het heel moei- lijk er iets over te zeggen'', zei de trainer van Feyenoord. ,,De men sen hebben al anderhalf jaar hun favoriete club niet zien spelen. Op zich hebben ze zich goed gedragen. Dat de spelers klapten voor de fans die het stadion betraden? Daarna gingen de fans wel meteen weg. Misschien heeft het wel geholpen.'' De sfeer in en rond de Kuip heeft deze dagen onmiskenbaar iets ex plosiefs. De beleidsbepalers liggen alweer onder vuur bij een deel van de aanhang en dat gevoel wordt al tijd versterkt als de resultaten ach terblijven. In dat opzicht was de makkelijke 3-0-overwinning tegen RKC voor de stand op de ranglijst onbelangrijk, maar gevoelsmatig telde die driepunter wel. Net zo goed als het uitschakelen van Sparta de club zal helpen deze week. Dat club uit Spangen de op ponent is, kan bij Feyenoord nog wel iets losmaken op mentaal vlak. Verliezen van de stadgenoot is al tijd pijnlijk. Dat moet en zal wor den voorkomen. ,,Tegen een Rot terdamse club verliezen zou hard aankomen, dat mag niet gebeuren'', zei Advocaat. Verademing De trainer spaarde tegen RKC spe lers en wisselde zijn sterkhouders op tijd om ze fris te houden voor woensdag. Lutsharel Geertruida ging al snel geblesseerd naar de kant, maar Advocaat zei na afloop dat die kwetsuur reuze meeviel. De trainer wil frisse spelers zien tegen maandag 17 mei 2021 GO Achtste! Ze vierden het als een hoofdprijs, mijn jongens. Alsof de KNVB-beker was gewonnen. Alsof we Europa in mogen. Euforisch zijn, je moet er talent voor hebben. Ik Gisteren verloor ik trouwens even de controle. Met Erik ten Hag zijn Fred Grim en Henk Fraser de best presterende trainers van dit voetbalsei zoen. Al heeft die laatste geen prijs gewonnen bij Sparta. Misschien ben ik wel te veeleisend. Mis schien ben ik voorgoed verpest omdat Spartaan Louis van Gaal midden jaren 80 de bal tegen Eu ropa Cup I-winnaar HSV vanaf elf meter in de kruising joeg. PREMIE FC Emmen heeft Fortuna Sittard in aan loop naar de slotronde van de eredivisie een aanmoe digingspremie aangeboden om tegen Wil lem II vol op de overwin ning te spelen. Dat bevestigt de Limburgse club aan deze krant. FC Emmen zou als het zelf won en Willem II pun ten liet liggen, de nacompeti- tie ontlopen. De Drenten wonnen wel, maar ook de Brabanders deden dat. ,,We hebben het meteen voorgelegd en bespreekbaar gemaakt bij de KNVB en zij gaven aan dat het niet is toe gestaan", be vestigt een woordvoerder namens alge meen direc teur Ivo Pfen nings. FC Emmen-voor- zitter Ronald Lubbers: ,,Er is niks gebeurd." De KNVB liet weten dat het nu aan de aan klager is om te kijken wat hij hiermee doet. DIRECTEUR Mohammed Hamdi vertrekt als algemeen directeur bij ADO Den Haag, dat don derdag al uit de eredivisie was gedegra deerd. ,,De de gradatie is voor eenieder, maar zeker ook voor mij, een enorme teleurstelling", zegt Hamdi, die twee jaar geleden Mat- tijs Manders opvolgde. Feyenoord mag niet verliezen van Sparta Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord - RKC 37. Jörgensen 1-0 43. Toornstra 2-0 49. Berghuis 3-0 Opstellingen Marsman Lamprou Geertruida Bakari 22. Malacia Meulensteen Botteghin Adewoye Spajic Quasten Haps 83. Mulder Toornstra Anita 68. Teixeira Van de Venne El Bouchataoui Tahiri Kökpü 46. Augustijns Berghuis Ngonge 85. Conteh 46. Stokkers Jörgensen Sow 67. Bozenik 46. Daneels Sinisterra Oosting 68. Diemers 73.Lutonda Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 0 Zeljko Petrovic viert het lijfsbehoud met zijn spelers. foto proshots/toin damen PROLIAN-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34