II Politiek praat nog, maar resort Zoutelande is al in de verkoop 5 NOODKREET PARKEERTARIEVEN Felgele kaarten met de waarschuwing dat er vijftig euro betaald moet worden om te parkeren, liggen in Zoutelande op dashboards van auto's. Zo attenderen inwoners bezoekers erop dat parkeren in het kustdorp heel duur is. maandag 17 mei 2021 Emile Calon Zoutelande Die gele kaarten ver wijzen tegelijkertijd naar goedkopere ter reinen aan de randen van het dorp waar een dagkaart 'maar' twaalf of veer tien euro kost. Maar ze melden ook dat ze als 'gastvrije inwoners' het niet eens zijn met het parkeerbe leid dat nu van kracht is. Ondernemers van het dorp heb ben de afgelopen dagen de kaarten en pamfletten verspreid omdat ze te vaak horen dat bezoekers een forse bekeuring krijgen. Tot zes weken terug kon er in heel Zoute- lande gratis geparkeerd worden. Nu moeten bezoekers overal beta len. Dat komt omdat de gemeente Veere langs de gehele kust betaald parkeren invoert om er voor te zorgen dat de dagtoerist meer bij draagt aan de kosten van voorzie ningen. Cathelijne Hoogendoorn, on dernemer en voorzitter van de Veerse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland, vertelt dat ze de afgelopen weken regelmatig be zoekers sprak die hun ongenoegen uitten over het betaald parkeren. ,,Mensen vinden de tarieven echt Lourus Roelse, Cathelijne Hoogendoorn en Michel Melis (vlnr) horen bezoekers klagen over de hoge parkeertarieven die sinds zes weken betaald moeten worden in Zoutelande. foto lex de meester veel te hoog." Haar collega Lourus Roelse hoorde zelfs meerdere ke ren dat mensen ze zo hoog vinden dat ze niet meer terugkomen. ,,Pas nog een echtpaar, het kwam vier tot vijf keer per jaar naar Zoute- lande, maar dit was de laatste maal." Hoge kosten gejaagd Hij hoort ook veel mensen klagen over de bekeuringen. Ze krijgen die, aldus inwoner Michel Melis, omdat niet goed duidelijk is dat er in Zoutelande niet geparkeerd mag worden omdat het hele dorp een vergunninghoudersgebied is. ,,Met al die borden aan het begin van het dorp valt die ene medede ling niet op." Hij vindt dat de ge meente daar veel meer aandacht aan moet geven. Ook zegt hij dat door het nieuwe beleid mensen op hoge kosten worden gejaagd. ,,Wie gebruikmaakt van een parkeerapp en in het dorp het nummer intikt van een paal bij een parkeerterrein Een bezoeker kan nergens in Zoutelande gratis parkeren. Dat is zo kwalijk -Lourus Roelse, ondernemer is vijftig euro kwijt." Dat zien ze volgens hem pas als ze thuis de bankafschriften doornemen. De drie zijn heel bang dat het parkeerbeleid negatief uitpakt voor Zoutelande en voor de ge meente Veere. Roelse: ,,Zowat ie dereen hier is afhankelijk van het toerisme. Maar door dit beleid ja gen we de toeristen weg. Dat kan toch niet de bedoeling zijn." Hoo- gendoorn vindt dat de gemeente niet tot september kan wachten met een evaluatie. Ze vreest dat dat veel te laat is. ,,Dan is het kwaad geschied. Dan zijn onze be zoekers de hele zomer geconfron teerd met dit beleid en komen ze niet meer terug." Roelse: ,,En er is geen alternatief. Een bezoeker kan nergens in Zoutelande gratis par keren. Mensen moeten betalen. Dat is zo verkeerd en kwalijk." Enkele dagen geleden maakte wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) bekend dat tijdens de eer ste twee weken van het nieuwe parkeerbeleid er niet is bekeurd, alleen gewaarschuwd. Volgens Hoogendoorn klopt dat niet en ze laat een appje inclusief foto zien van een collega-ondernemer, ver stuurd op 8 april. ,,Hij is die dag beboet. Dat is dus nog in de eerste twee weken. En vanochtend (za terdag) zag ik de controleurs ook weer rijden terwijl het gaat rege nen. Moeten ze zelfs op zulke da gen, als er toch al weinig bezoek is, bekeuringen uitschrijven?" Volgens een ambtenaar van de gemeente Veere is die bewuste be keuring niet uitgereikt voor een parkeerovertreding maar een an dere verkeersovertreding. Hoo- gendoorn blijft het vreemd vin den. ,,Er zou de eerste weken van april niet gehandhaafd worden en dat is dus wel gebeurd. Ze hadden die man ook even kunnen aan spreken in plaats van een bekeu ring geven." Terwijl de Veerse politiek van avond praat over het mogelijk aanpassen van de bouwplannen voor een hotel-resort met 466 bedden bij Biggekerke, is de ver koop van de suites al begonnen. Emile Calon Domburg Sinds dit weekeinde kan er daad werkelijk geïnvesteerd worden in 173 suites met één, twee of drie slaapkamers, blijkt uit een bro chure van Dormio. Dat bedrijf wil na de zomer beginnen met de bouw. ,,Vol trots kondigen we aan dat we per direct starten met de ver- koop van de luxe suites op Dormio Hotel Resort Zoutelande. Achter de indrukwekkende duinen en de zonnige kust van Zeeland realise ren wij dit hotel resort met uitge breide faciliteiten", zo valt te lezen. ,,Door de toeristische aantrekkings kracht van Walcheren, de uitge breide faciliteiten en de centrale ligging, verwachten wij het gehele jaar een hoge bezetting te realiseren met een mooi verhuurrendement." Het gaat om bedragen vanaf 143.000 euro voor een tweeper soons 'Junior Suite Deluxe' op de begane grond met zithoek en een badkamer met inloopdouche. Het meeste geld, vanaf 334.000 euro, moet neergeteld worden voor een 'Wellness Duplex Prestige XL' voor vier personen met sauna, bubbel bad, extra douche en twee sfeervol ingerichte slaapkamers. Op verzoek van de fracties van PvdA/GL, SGP/CU en VVD wordt er vanavond in de Veerse commis sie Ruimtelijke Ontwikkeling ge sproken over het plan van Dormio. De fracties willen weten of er nog mogelijkheden zijn het bedrijf te bewegen genoegen te nemen met een minder groot hotel of te dwin gen de plannen terug te trekken. Directeur Don van Schaik van Dormio liet recent weten dat hij zijn plannen doorzet omdat ze pas sen in de vergunningen die gelden voor het bewuste terrein aan de Kaasboerweg. Hij is echter wel be reid te praten over aanpassingen zodat eventuele overlast voor om wonenden wordt verminderd. Zo 'Blij dat je hier bent' slaat de spijker op zijn kop voor ons nieuwe project -Verkoopbrochure Dormio wil hij de entree verplaatsen. Maar dan moet de gemeente daar wel aan meewerken zonder dat dat ten koste gaat van de bouwtijd en de bestaande procedures. Want hij wil met kerst 2022 de eerste gasten ont vangen. Hoewel het hotel-resort bij Big gekerke komt te liggen noemt Dor- mio het uit marketingoogpunt Zoutelande. Bij de verkoop van de hotelsuites maakt het bedrijf ook gebruik van de bekendheid van de kustplaats dankzij de gelijknamige hit van Bl0f en Geike Arnaert. ,,Blij dat je hier bent. De woorden waar mee Bl0f over Zoutelande zingt, slaan de spijker op zijn kop voor ons nieuwste project", staat in het ver koopbrochure. De commissievergadering begint om 19.30 uur en is online te volgen via YouTube. 'Dit beleid jaagt onze toeristen weg'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25