'Boefjes, die vind ik het leukst' 'Fantastisch als ik mijn passie kan overdragen' 'Prachtig, dat moment waarop het kwartje valt' ZEELAND 3 HOE JE MOET SLAGEN VOOR DAT EXAMEN JENNIFER ANN ROBINSON PING ZHAO Jongeren die vastlopen, geef ik graag een duwtje in de goede richting BENTE BENEDICT maandag 17 mei 2021 ervan kennis te delen' Er zijn leraren die les gaan geven omdat ze dol zijn op het vak dat ze geven. En er zijn leraren die het heerlijk vinden om met jonge ren te werken en kennis over te dragen. Bijlesleraar Jennifer Ann Robinson valt in de tweede cate gorie. Haar stip aan de horizon: een baan waarin zij jongeren en adolescenten kan begeleiden en ondersteunen. De Middelburgse heeft hart voor wat anderen 'las tige leerlingen' zouden noemen. „Lastige leerlingen vind ik het leukst. Mijn boefjes, noem ik die. Jongeren die vastlopen, geef ik graag een duwtje in de goede richting. Ik was zelf een moeilijke puber. Op school hadden we een teamleider die achter me bleef staan toen iedereen me had laten vallen. Die man heeft echt het ver schil gemaakt." Een leerling die met heel slechte cijfers binnenkomt en eigenlijk al afgehaakt is, weer zover krijgen dat hij een 8 haalt: geweldig, vindt ze zoiets. „Dat bereik je niet door alleen maar tegen ze te schreeuwen. Ik investeer liever in het opbouwen van een band, zodat je daarna effectief kunt werken." De 23-jarige onderwijsassistente, die vorig jaar bij Studiepro begon, heeft het razend druk: ,,Ik geef examentraining Nederlands en Engels, huiswerkbegeleiding, bij lessen en cursussen: leren leren en begrijpend lezen. Ik ben graag creatief bezig, hou van koken en ben echt een familiemens. Back- packen, mijn grootste hobby, heb ik door corona helaas even moe ten laten schieten. Nu volg ik de opleiding pedagogiek, dat is op voedkunde voor kinderen van 0 tot 18 jaar." O ja: in vakanties en op vrije dagen werkt ze ook nog bij Kinderopvang Walcheren. Best aanpoten, geeft ze onmiddellijk toe. „Maar ik zou niet weten wat ik zou moeten laten liggen. Ik vind alles even leuk." Bente Benedict (18) geeft vanaf haar dertiende bijles. ,,Op mijn school kon je je inschrijven om bij les te geven. Eigenlijk deed ik dat al, want ik kreeg soms verzoeken van vriendinnen van mijn moeder om hun kinderen te helpen." Aan de UCR studeert ze nu psycholo gie en rechten. ,,Voor psychologie heb ik dit semester een vak geko zen dat gaat over hoe mensen leren. Handig." Ze leert zelf makkelijk, zegt de achttienjarige. Dat is niets te veel gezegd. Tweetalig gymnasium, cum laude geslaagd, op weg naar een master criminologie. En pas sant heeft de Middelburgse zich zelf vloeiend Italiaans geleerd (deze zomer volgt Arabisch), een gedichtenbundel uitgebracht (een tweede is op komst), ze speelt piano en danst (klassiek ballet, hiphop), beheert een paar websi tes, ontwerpt haar eigen kleding, ze haakt en breit. Leerlingen kunnen bij haar terecht voor alle talen (ook Latijn en oud- Grieks), geschiedenis, wiskunde- B, bedrijfseconomie en economie en klassieke culturele vorming. ,,Een paar weken geleden heb ik examentraining gegeven, twee ochtenden. Daarnaast heb ik vaste bijlesleerlingen. Kun je er van leven? Nee. Want soms is het druk en soms ook niet." Maar daar doet ze het ook niet voor. ,,Ik hou ervan kennis te delen. Dat 'Aha- moment', waarop je ziet dat een leerling opeens snapt hoe het zit. Prachtig, als dat kwartje valt." De Middelburgse UCR-studente Bente Bene dict geeft bijles aan een leerling die momenteel in Rusland verblijft. foto lex de meester Biologie is zijn passie, zegt de 32- jarige Ping Zhao uit Middelburg. Toch stopte hij in het examenjaar van de lerarenopleiding biologie in Rotterdam, zegt hij enigszins spij tig. Je kunt nu eenmaal geen twee dingen tegelijk doen. Hij kreeg de kans om het Middelburgse pool- café The Roadhouse over te nemen en greep die. De onderne merspapieren had Ping al in zijn zak: ,,Na de havo heb ik een jaartje bij Toys XL gewerkt en in één jaar het mbo-diploma Filiaalmanager gehaald." Ach ja, die havo. Zijn middelbare schooltijd was één groot feest. Studeren was een bij komstigheid. „Voor mijn examen heb ik eigenlijk niet geleerd. Toch had ik allemaal voldoendes. En een 8 voor biologie." Toen corona zijn poolcafé stillegde, dacht Ping terug aan zijn oude liefde en be sloot om bijlessen te gaan geven. „Biologie is prachtig. De wereld om ons heen en hoe wij daar als mens mee omgaan, dat vind ik fascine rend." Tijdens zijn stage gaf Ping ook al les. Niet alleen in biologie, maar ook wiskunde, scheikunde en ict. Daarvoor kunnen leerlingen nu ook bij hem terecht. Hij heeft besloten dat de bijles een blijvertje is. ,,Ik ben zelf ooit helemaal be geesterd geraakt van biologie doordat mijn docent op CSW Van de Perre, meneer Mosterd, zo ge passioneerd was. Het zou fantas tisch zijn als ook ik iets van mijn passie kan overdragen." Maar, het blijft een bijbaantje. The Road house kan binnenkort weer open. „Ik heb er zelfs een restaurant bij: Poké House Middelburg!" Ping Zhao herontdekte door corona zijn oude liefde voor biologie en lesgeven. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23