In Zaamslag wordt gerouwd om de familie van Tariq in Gaza Anis Karkach op stoom in World Fighting League Personeelsnood hoog bij Omoda 't Hof Ravestein meer dan een tuin Guido van der Heijden Zaamslag ,,Ik zag het later nog op tv. Acht kinderen en twee vrouwen, alle maal dood. Mijn familie." Zelf is Tariq, geboren in Gaza, als kind ge vlucht naar Damascus. ,,Ik ben ge boren als een vluchteling, ik was een vluchteling toen ik naar Da mascus ging en ik ben nu ook weer een vluchteling. Mijn hele leven al. Heel moeilijk. Ik ben hier te gast want mijn land is Palestina. Daar heb ik mijn familie." Zijn huiska mer zit vol. Er heerst een wonder lijke mix van rouw, woede en hon ger naar meer informatie uit Gaza. Wereldnieuws De tv staat op een nieuwszender, mensen kijken op mobieltjes en tonen elkaar de ergste beelden. Ex plosies, zwaar verminkte kinderli chamen. De tafel staat vol melk en dadels. ,,Je had hier een uur gele den moeten zijn: iedereen huilen." Iedereen wil meer weten van Pa lestina. Van de familie Abu Hatab ligt nog een aantal mensen onder het puin. Ze volgen de media want het verhaal van Tariq's familie is wereldnieuws. De vader van het gezin was toevallig niet thuis. Als door een wonder overleefde kleine Omar. Volgens een ooggetuige die Al Jazeera sprak, zou het huis ge- troffen zijn door vijf raketten, af gevuurd door een Israëlisch ge vechtsvliegtuig. Dat Israël er achter zit; niemand die er in Zaamslag over twijfelt. Fa- riq schudt het hoofd. „Israël krijgt hulp van iedereen, van de sterke landen. Zij moeten zeggen dat het moet stoppen. De mensen moeten ook de kans hebben om te leven." Shawky Abou Hatab komt hele maal uit Lichtenvoorde naar Zaamslag om zijn medeleven te to nen. ,,Wat hebben ze gedaan? We zijn hier niet alleen verdrietig om de familie van Tariq, maar om alles wat er gebeurt. Om alle kinderen. Ze hebben niks slechts gedaan, het zijn kinderen. Niemand kijkt naar ons. We hebben het bewijs maar niemand gelooft ons." De foto van baby Omar wordt tientallen keren getoond. ,,De kin- deren, waarom altijd weer de kin deren die omkomen?" roept een van de aanwezigen en weer wordt het mobieltje vooruitgestoken. Nu met kinderen die vrolijk op een Het duurt te lang. De internationale gemeenschap is blind geworden trampoline springen terwijl op de achtergrond de explosies oplich ten. Abdul Alkata en Mansour al Shalah zijn er ook om Tariq te con doleren. Mansour is nog schor van het schreeuwen. Vrijdagavond protesteerden ze nog met een man of vijftig in het centrum van Ter- neuzen. ,,Het was een spontane demonstratie, we hadden geen vergunning aangevraagd", zegt Abdul. ,,We kwamen uit de mos kee en vonden dat we iets moesten doen." Machtige landen Ze zijn boos. Boos en bedroefd. Boos, vanwege de tweet van pre mier Rutte die schreef dat hij vond dat Israël het recht heeft zich te verdedigen tegen aanvallen van Hamas. Immers, vanuit Gaza re gent het ook raketten op Israël. Ab dul: ,,Steeds weer krijgt Israël steun, wat ze ook doen. De grote machtige landen voorop. Het duurt te lang. De internationale gemeenschap is blind geworden." Verdrietig, om wat Tariq is overko men. Schoenenketen krijgt nauwelijks reacties op vacatures Toevluchtsoord voor al wat loopt en vliegt in de omgeving van Grijpskerke zeeland 7 It I maandag 17 mei 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl SPORT 10 Iedereen komt naar Zaamslag om Tariq Abu Hatab (links) te condoleren met het verlies van zijn familie in Gaza. foto guido van der heijden Alleen de kleine Omar leeft nog Hij toont een foto van een baby op zijn mobiel. ,,Drie maanden oud. Hij is de enige die het over leefd heeft." Bijna de hele fami lie van de neef van Tariq Abu Hateb uit Zaamslag kwam zater dagochtend om het leven bij een bombardement in Gaza. - Abdul Alkata ZEELAND 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21