V Dalende cijfers en dus ruimte voor terras, sport en pretpark JOL Bijleslerares Rinus 'VeeKay' ml Walcheren De lach van Maxima is vandaag nóg iets stralender: ^*OTzeföningin is 50 jaar gewordenTkanzij vanavond in een exclusief interview het in coronatijd aangezwollen chagrijn over Oranje ook temperen? Jennifer houdt van haar 'boefjes'zeeland 2 In Zaamslag wordt gerouwd om de familie van Tariq in Gaza 1 maakt furore in IndyCar SPEEDWAY ND ANAPOi Willem II veilig, Emmen nog niet Strijd om lijfsbehoud begon met een relletje Haagse ingewijden stellen dat stap twee van het openingsplan kan doorgaan volgens plan, vandaag hakt het kabinet formeel de knoop door. ,,Het gaat conform verwach ting", meldt een ingewijde. ,,De grafieken zien er goed uit.'' Een an dere bron zegt: ,,We kunnen door.'' Het aantal bezette ziekenhuisbed den neemt af, ook de besmettings- cijfers dalen al dagen. Op de ic's lig gen nu 686 coronapatiënten, 24 minder dan zaterdag. Gemiddeld telt het RIVM nog 5500 infecties per dag, flink minder dan eind april. Door de gunstige ontwikkeling kan stap twee van het openingsplan woensdag doorgaan. Terrassen mo gen dan langer open (van zes uur 's ochtends tot acht uur 's avonds), veel buiten- en binnensporten worden weer mogelijk, dierentui nen, pretparken en openluchtmu sea kunnen weer bezoekers ont- Het gaat conform verwachting. De grafieken zien er goed uit vangen. Ook gaan bibliotheken open. Sneller Als de afname zo gestaag doorzet, is er zelfs kans op snellere versoepe lingen. Volgens de in potlood ge- schetste route uit de lockdown zou stap drie - binnenhoreca open, bioscopen en theaters ook, thuis vier gasten ontvangen - op 9 juni volgen. Maar als het coronavirus al eerder en sneller een flinke tand te rugschakelt, kunnen deze verrui mingen naar voren worden ge haald, stelde premier Rutte tijdens de laatste persconferentie. ,,Als het heel hard daalt, zou het kunnen'', meldt een bron. ,,Maar dat ligt nu niet op tafel.'' Anders dan de vorige keer bouw de het kabinet een noodremoptie in: als de ziekenhuisbezetting on verhoopt zou toenemen, kon de 'pauzeknop' worden ingedrukt, zei Rutte. ,,Het blijft nog wel even een balanceeract.'' Maar de dalende trend zet door: de instroom in ziekenhuizen is flink minder dan tijdens de piek van de derde golf in april: gemid deld turfde het RIVM toen dagelijks 260 nieuwe coronapatiënten, dat is gedaald naar minder dan 200 - pro centueel een grotere daling dan de door het Outbreak Management Team gehanteerde drempel van 20 procent. ,,We zien die daling vooral door toenemende immuniteit'', zei RIVM-directeur Jaap van Dissel in een vragenronde met Kamerleden vorige week. ,,Door het doormaken van de infectie en door vaccinaties.'' maandag 17 mei 2021 Nieuwsmedia ZEELAND1 SPORT 8-9 SPORT 1 t/m 4 Groen licht voor versoepelingen Dierentuinen en attractieparken kunnen woensdag open, ook komt er dan meer ruimte voor buitenhoreca en sport. Door de dalende ziekenhuisbezetting hoeft het kabinet niet aan de noodrem te trekken, melden bronnen. Niels Klaassen Den Haag —Ingewijde Buien houden aan 15°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1