MEDIA CULTUUR 17 Minder personeel voor zangers Maas: „Jullie hebben op de radio altijd veel aandacht aan het songfes tival besteed. Jullie draaiden ook altijd het Nederlandse nummer wel.'' Maas: ,,Ik herinner me dat jullie in de duistere jaren, waarin we steeds de finale niet haalden, ook ruimhar tig aandacht gaven aan het evene ment. Ik kwam dan weleens bij jullie in de uitzending en dan wist ik altijd dat het ondanks alles toch amusant zou worden.'' Lantinga: ,,We schrijven onze teksten niet uit, net als bij radio moet je dat nooit doen, want dan kom je niet meer authentiek over. Wat we hebben afgesproken: Cornald doet het intro, vertelt iets over de artiest en het nummer. Dan is dat na 3 mi nuten afgelopen en dan hoor je mij - niet te lang, weest gerust - en geef ik mijn mening over wat we gezien hebben. Dat zal vaak met een knip oog zijn.'' Maas: ,,Jij maakt nu al zoveel grap pen, soms zeg ik: 'Niet doen, bewaar ze nou voor de uitzending!' Maar je hebt vast nog wel een arsenaal over.'' Maas: ,,Hij deed alsof, hè, hij liep niet echt weg. Ik was daar toen bij als redacteur, ik zat te stikken van de lach.'' Lantinga: ,,We hebben het er 26 jaar later nog over, ik vond het een fan tastische stunt. Ik heb daar wel over gedacht, ik trap niet echt op de rem, maar zal het wel doseren. Ik maak mezelf ondergeschikt, ik ben niet groter dan het songfestival. Er zijn We schrijven onze teksten niet uit, want dan komt het niet authentiek over nummers bij die zo mooi zijn, dat van Frankrijk bijvoorbeeld, dat je daar eigenlijk niet eens iets over hoeft te zeggen. Maar er zijn natuur lijk 32 acts die er niet toe doen, waar je Maas onderbreekt zijn collega: ,,32?'' Lantinga: ,,22 dan. Die zich lenen voor grappig commentaar. Dat zie je ook op Twitter, waar mensen los gaan. Wie is het snedigst?'' Maas: ,,Toch zit daar iets geks. Men sen thuis zien ons niet, ze zien niet aan onze expressie hoe we een grap bedoelen. En ironie is in Nederland niet ons sterkste punt. Je bent al gauw iemand aan het beledigen en dat wil je vermijden.'' Lantinga: ,,Ze mogen eerst dat scherm wel even schoonmaken, want het is nu nog te smerig om aan te gluren.'' Maas: ,,We mogen maandagmiddag bij de eerste dress rehearsal van de eerste halve finale zijn. Maar echt repeteren? Nee, dat doen we niet. Sander ziet dan voor het eerst alle acts, ik heb zelf vorige week de repe tities al kunnen volgen.'' Maas: ,,Dan moet Nederland maar opnieuw winnen, dan kan Jan weer presenteren.'' Lantinga: ,,Jan komt gewoon terug. Het is zijn baan, hij doet het fantas tisch.'' Met een stalen gezicht: ,,Dus is het de bedoeling dat Jan en ik er volgend jaar zitten.'' DELEGATIES maandag 17 mei 2021 stival Lantinga: „Behalve toen Trijntje (Oosterhuis, red.) meedeed. Wij hebben ook onze grenzen.'' Hebben jullie onderling een rol verdeling afgesproken? Hoe ver mag je daarin gaan? Paul de Leeuw gaf in 1995 het tv-com- mentaar, dat leidde tot ophef. Onder meer omdat hij wegliep bij een nummer. 44 —Dj Sander Lantinga, commentator Eurovisie Songfestival Jullie zitten in een hokje met een coronaproof scherm tussen jullie in, gaan jullie daar nog repeteren? Wat nou als het jullie zo goed be valt dat jullie volgend jaar weer samen commentaar willen geven? De afvaardigingen van de 39 deelnemende landen aan het songfestival zijn door corona kleiner. Normaal is 38 personen het maximum, in Ahoy is dat 20. Lang niet alle landen nemen zoveel mensen mee, de kleinste afvaardiging be staat uit 5 mensen. De Ne derlandse delegatie - die veel in het hotel moet verblij ven - telt 18 mensen. Sebas van der Sangen, de vriend van Jeangu Macrooy, maakt als 'artist support' ook deel uit van deze bubbel ,,Ik vind het heerlijk dat Sebas hier bij mij is'', zegt Macrooy. „Zeker nu mijn vader en moeder niet mogen overko men vanuit Suriname.'' De Nederlandse delegatie ziet er zo uit: Jeangu Macrooy - zanger, Xillan Macrooy - achtergrond zanger, A Mili - achtergrondzangeres, Gil the Grid - dan ser, Lars Lourenco - delegatieleider, Famke Kroese - hoofd pers, Joyce Hoedelmans - hoofd online, Joost Boschhuizen - assistent-delegatieleider, Caterine Baeten - assistent pers, Erwin Veenhof - producer, Perquisite (Pieter Perquin) - creatieve eindverantwoordelijke, Hans Pannecoucke - regisseur, Thim IJzerman - licht, Tim van der Does - geluid, Cornald Maas - commentator, Sander Lantinga - commentator, Marc Sew-Atjon - make-up en haarstylist, Lissa Brandon - stylist. Extra: Sebas van der Sangen - artist support.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17