Alleen wat kattenallergie Koop je nieuwe fietsaccu bij de ANWB Behandelaars overspoeld 1 Vandaag bij deze krant Kerngezonde expat krijgt wél al een coronaprik: woede om willekeur Tweespalt in dorp JOL Walcheren Minder aanbod, meer vraag. De prijs van hout blijft maar stijgen. Toch is onze bouw drift niet te stoppen, merkt ook Marijn de Bel van Marbel Houtbouw in Yerseke. Een overkapping hier, een tuinhuis daar, hij komt soms handen tekort moeidheid en verlies van spier massa tot psychische problemen, of een combinatie daarvan. Een deel van de mensen is niet meer in staat om te werken of aan sociale activiteiten deel te nemen. Onlangs meldde deze krant al dat veel ex-coronapatiënten naast fy siek ongemak ook veel problemen met hun brein ervaren. Fysiothera peuten werken daarom vaak samen met bijvoorbeeld ergotherapeuten en psychologen. Sommige mensen die behandeld worden, hebben met corona in het ziekenhuis gelegen, maar volgens De sterke toename blijkt uit een be rekening op basis van gegevens uit de Landelijke Database Fysiothera pie, waarin een deel van de Neder landse fysiotherapeuten bijhoudt welke behandelingen ze uitvoeren. Eind vorig jaar kregen naar schat ting 28.000 ex-coronapatiënten hulp van een fysiotherapeut. ,,Wij zijn beduusd van deze cij fers'', zegt Guido van Woerkom, voorzitter van beroepsvereniging KNGF. ,,Het is duidelijk dat de zorg voor Covid-patiënten zich nu ver plaatst naar de eerste lijn, en naar de fysiotherapie in het bijzonder.'' De behandelduur is gemiddeld tachtig dagen. Dat betekent volgens de beroepsvereniging dat een be- handelperiode van enkele honder den dagen geen uitzondering is. De klachten waarvoor mensen be handeld worden, lopen uiteen van ademhalingsproblemen, overver- Ik zie ook studenten van 17, 18 jaar, die hun studie tijdelijk moeten stilleggen De boot is aan inWolphaartschik fysiotherapeut Anne-Loes van der Valk zijn het voor 80 procent men sen die hun besmetting thuis door maakten. ,,Ze zijn van alle leeftij den. Ik zie ook studenten van 17, 18 jaar, die hun studie tijdelijk moeten stilleggen.'' Van Woerkom verwacht nog veel meer cliënten. Veel mensen die tij dens de derde golf besmet raakten, moeten nog aankloppen voor hulp. En de druk op fysiotherapieprak- tijken is al hoog. De KNGF roept het kabinet op de tijdelijke herstelzorg- regeling te verlengen. ,,Een regeling die al over drie maanden zou aflo pen, zou enorm veel patiënten in de kou laten staan.'' »P3 anwb.nl/fietsaccu Boel op scherp om vakantiehuisjes MELIESTE anujb zaterdag 15 mei 2021 Nieuwsmedia Bezoek onze schitterende showroom! Druk bij de fysio door corona FOTO KATJA VAN NOORT Tussen de 60.000 en 75.000 Nederlanders staan met langdu rige coronaklachten onder behandeling van een fysiotherapeut. Hun aantal is sinds de jaarwisseling ruim ver dubbeld. Sander van Mersbergen Amersfoort «KfiSSdH», HWAFERMNIM Ncsing vanW hakten A naareenM plastic u rvivnpak' —Anne-Loes van der Valk, fysiotherapeut m www.meliesfeglas.nl Aanhoudend wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 14°C Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1