ilii In 9 i Ilii !!i iillliu Song<es itival H rsH: i iiiiili AV*" Ijfl vrijdag 14 mei 2021 Halve finale 1 Halve finale 2 Finale ITweede ring: deels gevuld met publiek i JlM'" s:s iü Eerste rina: volledig Opkomsl C-Stage 7 4Enorm beeldscherm (21.978.112 Dixels Rrpifan rnnm (waar de artiester Totaal aantal bezoekers oer dac: 350G ,mabkbbjntj6NS REGELS Hou dat maar eens bij. Vrijwel elk jaar verandert er wel iets. Het sco resysteem, het stemmen, wel of geen livemuziek en een leef tijdsgrens van 16 jaar. Die laat ste is er sinds 1990, omdat het bij Sandra Kim (13 in 1987) en twee Israëlische deelnemers (11 en 12 in 1989) wel erg veel ging lijken op kinderarbeid. kiest, moet ze daardoor ook in de halve finale dragen. EACH-IN Zoals ABBA's Waterloo de songfestival- toon zette in Zweden, deed Ding-a-dong dat in Nederland. Natuurlijk hadden Corry Brok ken, Teddy Scholten en Lenny Kuhr al eerder gewonnen, maar zo aanstekelijk als Teach- In met Ding-a-dong klonk nie mand. Dick Bakker compo neerde het lied, wilde het I'm a clown noemen, maar dankzij tekstschrijver Will Luikinga kreeg het de historische naam. UITZENDING Voor alles is het songfestival een tv- evenement. Ook al zit je in Ahoy, nergens zie je het beter dan thuis. Elk land heeft zijn eigen regisseur en eigen idee over hoe de act in beeld ge bracht dient te worden. Het lijkt volgende week in de halve finales en finale alsof de ene na de andere videoclip voorbij komt, maar het gebeurt echt allemaal live in Rotterdam. Ze ker is dat u uw ogen zult uitkij ken. li LAGGETJES Komt de Noord-Macedonische de legatie tijdens de halve finale even in beeld? Europa zal het weten, Vasil en zijn entourage zullen zwaaien alsof hun leven ervan afhangt. In Ahoy is de zogeheten green room pal voor het podium gezet, zodat de ar tiesten zelf eerste rang zitten. Leuk detail: ze zien aan de kap van de schemerlamp in welk zitje ze moeten plaatsnemen. Die kap is, inderdaad, versierd met de nationale vlag. WATERLOO Napoleon had al flink bijgedragen aan de naamsbekendheid van de Belgische plaats, maar ABBA mogen we natuurlijk niet vergeten. Hun gelijkna mige winnende song uit 1974 zette de Waalse gemeente van 21 vierkante kilometer en 30.000 inwoners voor altijd op de kaart van ons collectieve ge heugen. goede banen moest leiden. De presentatrice moest het er in 2010 bij de nationale voor ronde uit trekken bij Vader Abraham: koos hij voor Sie- neke of toch voor Loeks? De zanger kon niet kiezen. ,,Maar Pierre, u moet het nu gaan doen!'', sprak de haast wanho pige Yolanthe. ZINGEN Het mag steeds meer vooral over de show en het spektakel gaan; als je echt niet kunt zingen, win je nooit het songfestival. Daar door is het vrij veilig te stellen dat we Boekarest volgend jaar niet aandoen. De repetities van zangeres Roxen zijn zo vrese lijk vals dat we haar nummer Amnesia zonder twijfel heel rap gaan vergeten. OLANTHE Het was een tenenkrommende apo theose, die Yolanthe Cabau in CHEURJURK Het was de grootste recente rel rond een Nederlandse inzending. Trijntje Oosterhuis heeft in 2015 in Wenen een jurk met een decolleté als een ravijn. Wanneer duidelijk is dat dit niet gaat werken, blundert Ne derland door een gebrekkige regelkennis. Het broekpak dat Trijntje voor een repetitie uit- ANDRA Onder deze naam nam Sandra Ree- mer in 1979 voor de derde keer mee aan het festival. Met Corry Brokken is ze recordhoudster. Colorado eindigde op de twaalfde plaats. Haar hoogste klassering behaalde de zange res zeven jaar eerder als helft van het duo Sandra en Andres: Als het om de liefde gaat was goed voor de vierde plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9