OZCAN AKYOL N Student niet blij met boete voor te laat opgeven tentamen De Zomer- wijnmarkt is geopend! et van Albert Heijn /Oh 6 r Bijzondere wijnen, scherp geprijsd. Column u, een verrassing kunnen we het niet noemen, het vertrek van Wybren van Haga uit FvD, een partij die ken nelijk, volgens de partijleider, het best gedijt bij ophef omdat daar mee taboes worden doorbroken of zo. Ideaal om vastgeroeste denkpa tronen in beweging te brengen. Om die reden zal Baudet dat postertje hebben goedgekeurd waarmee de intelligente lockdown zonder scrupules werd vergeleken met de Jodenvervolging. Even wat context: terwijl ik dit stukje schrijf, zitten honderden mensen buiten te genieten van een zonnig terras. Maar we moeten het niet over Baudet hebben. Dat hij issues heeft en onderhand ^ets te veel in zichzelf is gaan geloven, begrijpt onderhand iedereen met gezond verstand. De enigen die hem nog steunen, met een slaafse toewijding, zijn de puisterige twintigers die alles van hun grote leider slikken zodat ze bij zijn entourage mogen blijven horen. Eng volk. En toch blijft Wybren van Haga, inmiddels de nationale kampioen zetelrover, het engste personage in de Tweede Kamer - en ja, dan tel ik Dion Graus van de PVV ook mee. Dat Baudet racistische oprispin gen in groepsapps bagatelliseerde, weten we inmiddels. En ook het feit dat hij tijdens een besloten bij eenkomst heeft gezegd dat hij he lemaal niemand kent die 'niet an tisemitisch' is, werd ook reeds door verschillende bronnen be vestigd. Dit allemaal, plus de boreale prietpraat tijdens speeches, heeft Wybren van Haga nooit ervan weerhouden om zaken te blijven doen met Fo rum voor Democratie. Pas nu, na de verkie zingen, die duidelijk maakten dat de huis jesmelker annex zol- derkamerviro- loog bijna net zo veel stemmen als zijn par- tijleider haalde, durft hij plotse ling uit de partij te stappen. En dat is echt niet omdat hij opeens zuiver of beschaafd is ge worden: hij ziet gewoon dat er ge noeg draagvlak bestaat voor zijn eigen winkeltje in ons parlement. En zo scheiden de wegen van de antisemieten en de coronaontken ners. Ergo: nog meer fracties in de Kamer, plus een groter aantal dwaalgeesten dat de komende maanden het podium zal pakken, teneinde de gehersenspoelde ach terban op Facebook te paaien. We kunnen niet klagen over het politieke aanbod: voor iedere dorpsgek of fanatiekeling is er wel een partij. Maar voor de bestuur baarheid van dit land wordt het al lemaal niet beter. Om die reden blijf ik een harts tochtelijk fan van de kiesdrempel. Al was het maar om gekken uit de Kamer te houden. Om die reden blijf ik hartstochtelijk fan van de kiesdrempel Edwin van der Aa Den Haag De nieuwe regeling die onder wijsminister Ingrid van Engels hoven heeft gepubliceerd, geldt zowel voor studenten die het wettelijk collegegeld betalen als zij die het veel hogere instellings collegegeld betalen. Het doel is volgens de bewindsvrouw duide lijk te maken voor welke kosten instellingen in het hoger onder wijs een bijdrage mogen verlan gen. Die vergoeding mag maxi maal kostendekkend zijn. Per i september kan de school ook geld vragen voor de diploma waardering van studenten met een buitenlands diploma, oplo pend tot 100 euro. Van internatio nale studenten mag een vergoe ding worden gevraagd voor het vaststellen van het taalniveau (Engels) van de aspirant-student. Ook moeten studenten zelf de aanvraag van een Verklaring Om trent Gedrag (VOG) betalen bij lerarenopleidingen met bijzon dere extra toelatingseisen én voor sportmedisch advies door een on afhankelijke sportarts voor de se lectieprocedure bij bepaalde sportopleidingen. Studentenorganisatie ISO vindt de bijdrage bij te late in schrijving voor een tentamen 'niet wenselijk'. Het ISO ziet het liefst dat een inschrijving voor een vak automatisch inschrijving voor een tentamen betekent. Nu is dat nog niet altijd het geval. Studenten willen dat inschrijving automatisch gaat Studentenvakbond LSVb meldt: ,,Wij zijn geen voorstanders van het toestaan van extra bijdragen voor studenten.'' Het LSVb vindt het collegegeld al hoog genoeg en pleit ook voor automatische in schrijving. De organisatie vindt het ook niet normaal dat er extra geld gevraagd mag worden voor beoordelingen van dipoma's. ,,Niet-EU-studenten betalen vaak al meer dan 10.000 euro college geld. Dat zou meer dan genoeg moeten zijn.'' NIETIG vrijdag 14 mei 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Zetel rove Vanaf komend studiejaar kan een hogeschool of universiteit een boete van maximaal 20 euro geven aan iedere student die zich te laat inschrijft voor een tentamen. De studenten vinden die 'niet wenselijk'. Claire Patelin Sauvignon Blanc Fles 0.75 liter Fris en droog Hubert Legrand Sancerre Rosé Fles 0.75 liter Villa Antinori Rosso Toscana Fles 0.75 liter Stevig AH Excellent Selectie Rueda Verdejo Palacio del Almirante Fles 0.75 liter Fris en droog Chardonnay Fles 0.75 liter Vol en droog 25 jaar? laatje legitimatie zien! 18 Jaar verkopen wij geen alcohol Aanbiedingen zijn geldig van 10-05-2021 t/m 24-05-2021.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6