Flats op plek afgebrande autogarage Jonge gansjes vermaken zich opperbest in Goes Bezwaar tegen grotere varkensstal ongegrond Je auto voltanken met waterstof kan straks misschien in Goes i 6 Plan van nieuwe eigenaren De nieuwe eigenaren van het pand aan de Marconistraat zijn sloopbe drijf Sagro uit 's-Heerenhoek, pro jectontwikkelaar Bogor uit Gorin- chem en vastgoedadviesbedrijf Marsaki uit Goes. ,,We zien de loca tie als een heel geschikte plek voor woningbouw, omdat hij grenst aan het centrum'', legt directeur Ruud de Baar van Marsaki uit. „Bovendien kan het een mooi onderdeel zijn van de herontwikkeling van Goes- West. Verder is er natuurlijk so wieso veel vraag naar woningen in Goes.'' Hoewel het plan nog niet tot in detail is uitgewerkt, denken de initiatiefnemers aan koopapparte menten in de middeldure sector. De Baar sluit echter niet uit dat een deel ook middeldure huur zal worden. Industrieel erfgoed Tot het door de genoemde partijen aangekochte complex behoort ook de voormalige melkfabriek met beeldbepalende schoorsteen. De gemeente heeft altijd de wens uit gesproken dat deze blijft staan, als een soort industrieel erfgoed. Vol gens De Baar staan de initiatiefne- De vergunning voor de stal waarin 5958 vleesvarkens worden opgefokt is in 2018 verleend en is onherroe pelijk. Maar omdat de eigenaar de stal wat groter wil maken om meer ruimte te creeëren voor de dieren moest hiervoor wel een omgevings vergunning worden aangevraagd. Deze aanvraag is eind vorig jaar goedgekeurd door de gemeente Noord-Beveland en daartegen is een mers van de appartementen daar positief tegenover, hoewel het ge bouw en de schoorsteen geen offi ciële beschermde status hebben. ,,We moeten natuurlijk nog wel even bekijken hoe groot de schade aan het gebouw en de schoorsteen is'', zegt de Baar, verwijzend naar de brand van vorige week. Daarbij werden de voormalige garage en melkfabriek, die al jaren stonden te verpauperen, zwaar beschadigd. De schoorsteen staat nog overeind. Parkeren en wonen De nieuwe eigenaren van het per ceel zullen met de gemeente in conclaaf moeten over hun plan, want binnen de muren van het stadskantoor is woningbouw ei genlijk niet voorzien op die locatie. In een toekomstplan voor het Mar- conigebied staat juist dat het een mooie plek is voor extra parkeer ruimte. ,,Misschien kunnen we daar samen best uitkomen'', zegt de Baar. ,,We zouden er bijvoorbeeld een combinatie van kunnen ma ken. Als wij het appartementen complex op palen zetten, zou op de begane grond geparkeerd kunnen worden.'' De directeur van Marsaki wij st er overigens op dat de drie partijen het complex dan wel gaan kopen, maar in juridische zin nog geen eigenaar zijn, omdat alles nog moet passeren bij de notaris. Dat het pand vorige week is afgebrand maakt voor de nieuwe eigenaren geen verschil, omdat het voor de uitvoering van hun plan toch gesloopt moet wor den. bezwaar ingediend. Het bezwaar gaat niet alleen over het ontbreken van een nieuwe vergunning in het kader van de natuurbeschermings wet, maar ook over stikstof en fijn- stof en de bezwaarmaker wil dat de luchtwassers altijd aan blijven staan. De bezwarencommissie van Noord-Beveland oordeelt dat een nieuwe vergunning in het kader van de Natuurbeschermingswet niet nodig is. Het gaat om aanpassingen die geen gevolgen hebben voor het milieu omdat er niet meer varkens bijkomen. Daarom zal er ook geen extra uitstoot van stikstof zijn. Ook de vrees dat de luchtwassers niet al tijd aan zullen staan snijdt volgens de commissie geen hout. In de ver gunning is opgenomen dat deze in stallatie altijd aan moet staan. De gemeente Noord-Beveland heeft het advies van de bezwaren- commissie overgenomen. De be zwaarmaker kan nog wel in beroep. Natuurlijk, ze zorgen ook voor heel veel poep op de trottoirs, maar mensen vinden het toch vooral heel schattig dat de ganzen het ge bied rondom de Europalaan weer hebben opgezocht om te broeden. Tientallen jonge gansjes werden er de afgelopen weken geboren. Sommige zijn al een heel stuk ge groeid, maar er lopen ook nog Ganzen hebben het gebied rondom de Europalaan weer opgezocht om te broeden schoenen staat. Experts zijn ver deeld over de toekomstkansen. De één ziet mogelijkheden, de an der denkt dat waterstof de strijd met een andere duurzame me thode - elektrisch rijden - nooit zal winnen. piepjonge diertjes tussen. Het lijkt te gaan om een trek kende groep die elk jaar terugkeert naar hun favoriete stekje in de noordelijk gelegen wijk van Goes. Ook vorig jaar zorgden de ganzen voor mooie en koddige ta fereeltjes. Toen zette bewoner Marcel Tazelaar een grote groep op de foto die in ganzenpas, midden op straat, door de Europalaan trok. Hij telde er zeker veertig. „Zoveel heb ik er nog nooit gezien'', ver telde de bewoner van de Goese Polder toen. ,,Het past bij onze ambities op het gebied van duurzaamheid", zegt wethouder Cees Pille. Bureau Infram heeft het initia tief genomen door te onderzoe ken waar in Zeeland zo'n tanksta tion het best kan komen. Het cen traal gelegen Goes kwam als beste plek uit de bus. Het toekomstige bedrijventerrein nabij Hotel Van der Valk lijkt een logische locatie, maar ook het parkeerterrein van de Zeelandhallen is in beeld. Wie het toekomstige tankstation zal exploiteren, is nog niet niet dui delijk. Er wordt met meerdere partijen gesproken. Helder is wel dat het aanbieden van enkel wa terstof geen winstgevend tank station oplevert. Het zal gecombi neerd moeten worden met andere duurzame brandstoffen als blauwe diesel of elektrisch laden. Brandstofcel Rijden op waterstof is in feite ook een vorm van elektrisch rijden. Waar een traditionele elektrische auto zijn stroom krijgt uit een batterij, heeft een waterstofauto twee waterstoftanks en een brandstofcel. Via een elektroche misch proces wordt de getankte waterstof omgezet in elektriciteit. Autorijden op waterstof is een fe nomeen dat nog in de kinder- Ambities De gemeente Goes is desondanks enthousiast over de mogelijke komst van het eerste tankstation voor waterstof in de provincie. vrijdag 14 mei 2021 Jonge ganzen in de Goese Polder. foto katja van noort Op de plek van de vorige week door brand verwoeste voorma lige Renault-garage in Goes komen misschien appartemen ten. De nieuwe eigenaren vinden de locatie daar uitermate ge schikt voor. Het is alleen de vraag of de gemeente daaraan gaat meewerken. Rob Paardekam Goes Een bezwaar tegen de vergun ning voor een nieuwe varkens stal aan de Stekeldijk in Geers- dijk is ongegrond verklaard. De bezwaarmaker vraagt zich onder meer af of er geen ver gunning in het kader van de na tuurbeschermingswet had moe ten komen. Maar omdat het hier om een milieuneutrale aanpas sing gaat, is dat niet nodig. Melita Lanting Geersdijk Een jong gansje laat zich gewil lig kieken door onze fotograaf. Samen met een grote groep soortgenoten vermaakt het dier zich al enkele weken op perbest in de Goese Polder. Rob Paardekam Goes De auto voltanken met water stof kan straks misschien in Goes. Het nog aan te leggen bedrijvenpark Deltaweg is in beeld als locatie voor het eer ste waterstoftankstation van Zeeland. Rob Paardekam Goes fe BLUE? HYWOGEN ©flirtiquide Een waterstof tankstation in Rhoon. foto frank de roo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 68