Bouw zorgvilla's mag beginnen Fietspuzzeltocht is voor de lol en geen wedstrijd 6 Complexe operatie betekende zes maanden ellende voor iedereen Esme Soesman Bruinisse Jacob en Christine Muller, die wo nen in één van de oude diensthui zen aan de voet van de brug, heb ben de auto's de afgelopen maan den soms in lange rijen voor de deur stil zien staan. ,,Dat was best onrustig en stilstaand verkeer maakt heel veel herrie, hebben we gemerkt. Dus we zijn blij dat het verkeer weer rechtdoor kan. Maar, even in perspectief, de bootjes en het wegverkeer hebben er de meeste last van gehad." En niet een beetje ook, weet Marja Maaskant van de dorpsraad Stilstaand verkeer maakt heel veel herrie hebben we gemerkt Bruinisse. De bypass is de toe gangsweg voor een deel van Bru en daar stond je soms tot een half uur te wachten. ,,Ik hoorde vanuit de re belse dorpskern al geluiden: we zullen die brug eens vastlassen. Een grap natuurlijk, maar toch. En dan hebben we nog het geluk dat het door corona minder druk is met toeristen dan normaal, want dan was het echt een drama geweest. Dus we zijn superblij. En we hopen dat het ook zo blijft." Veiligheid De dorpsraad van Bruinisse trok, met nog vele andere partijen, her haaldelijk bij Rijkswaterstaat aan de bel. Toch is die toenemende druk volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat niet de reden dat de brug, daags voor Hemelvaart, opeens weer in ge bruik is genomen. „Veiligheid is ab soluut niet iets waarmee we mar chanderen. Was de veiligheid niet te waarborgen geweest, dan was de brug niet open gezet." Dat het zo lang geduurd heeft, kwam mede door de complexheid van de syste men en door het feit dat zowel soft ware als hardware als onderdelen in het proces van de bediening moes ten worden aangepast. De frustraties bij zowel automo- bilisten als bij bootjesmensen wa ren groot. ,,Maar het was toch ook drama? Eén bak ellende", vatten schipper Frans van der Kruk van motorjacht Jack en zijn maten Leen Borsje en Arno de Jonge samen. Meer bruggen Op weg van thuishaven Scharen- dijke naar De Kaag zijn ze een van de eersten die onder de weer in ge bruik genomen brug doorvaren. Dat wisten ze vooraf niet, dus moest er scherp gepland worden. ,,Er werd om 3 uur en daarna pas weer om 8 uur geschut. Dus als je Dit is een feestje waard. Nu kunnen we van het watersportseizoen gaan genieten het mist, moet je best lang wach ten." Bij meer bruggen in Zeeland en Zuid-Holland is sprake van hinder, weet voorzitter Frederik van der Dussen van watersportvereniging Goeree en betrokken bij het Water- sportverbond. ,,De Volkerakbrug draait in beperkte mate, de Goe- reese Sluis heeft beperkingen. Die opeenstapeling is niet makkelijk voor watersporters. En in Bruinisse is het schrikbarend hoe lang dit heeft geduurd." Toch kan hij voor nu vooral even zijn geluk niet op. ,,Dit is een feestje waard. Ik ben er buitengewoon content mee. Nu kunnen we van het watersportsei zoen gaan genieten." Dit bleek woensdag uit een uit spraak van de voorzieningenrech- ter van de Raad van State. Die waarschuwt wel dat het bouwen op eigen risico gebeurt. Want er loopt tegen de vergunning nog een hoger beroep van buurman Ron van de Erve en de Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Van de Erve probeerde eerder deze maand in Den Haag te voorkomen dat zijn buren gebruik gaan maken van de verleende vergunning. Hij vroeg om schorsing, maar zijn ver zoek werd woensdag door de rech ter van de Raad van State afgewe zen. De buurman vreest voor grote Straks moet ik op de dijk opzij springen. Ik wil dat het blijft zoals het is drukte in zijn rustige omgeving waar hij niet op zit te wachten. ,,Straks moet ik op de dijk opzij springen. Ik wil dat het blijft zoals het is'', zei hij tegen de rechter. Van Putte is naast akkerbouwer ook recreatieondernemer. Hij heeft een minicamping met dertig standplaatsen en op het agrarische bedrijf zijn al een zorgwoning en twee behandelkamers in een voor malige agrarische schuur. Met de verleende vergunning mag er naast de zeventien zorgvilla's en het chalet een derde behandelka mer komen. Ook mag een be staande bedrijfswoning gebruikt worden voor de huisvesting van zorgpersoneel. Allemaal in strijd met de Verordening Ruimte van de provincie Zeeland, vindt Van der Erve. De rechter denkt daar voorlopig anders over. Over en kele maanden dient de bodempro cedure tegen de vergunning. NOORDWELLE Of ze de juiste route rijden, is maar de vraag, want de beschrijving is redelijk cryp tisch. ,,Er staat bij de rode BB rechtsaf, maar de meesten rijden rechtdoor", zegt Jos Geluk gniffe lend. „Uiteindelijk komen ze alle maal rond", verwacht de route-uit zetter van de Hemelvaartsdagfiets tocht vanuit Noordwelle. Er kan zachtjesaan weer steeds meer en daarom begon het ook te kriebelen binnen de dorpsgemeen schap van Noordwelle. Drie inwo ners - Marianne de Jonge, Hans van den Assem en Jos Geluk - staken de koppen bij elkaar en voila, er kwam een fietstocht uit de bus. ,,De aller eerste", zegt Marianne de Jonge. ,,Eigenlijk deden we altijd dauw- trappen, maar de animo liep de laatste jaren terug en vorig jaar ging het niet door vanwege corona." Brievenbus Die rode BB, de eerste aanwijzing voor de elf koppels die meedoen aan de fietstocht van 30 kilometer, is niet de bed and breakfast aan de Dorpsring, maar de brievenbus op de hoek van de Smidsstraat met de Ingridstraat. ,,Want die is rood en de B&B niet", zegt Jos Geluk stellig. Bij terugkomst staat de deelnemers nog een quiz te wachten. Geluk: ,,Het is geen wedstrijd, we doen al les voor de lol. De winnaar krijgt een prijsje." vrijdag 14 mei 2021 Vlag gaat uit voor brug bij Bru Schipper Frans van der Kruk, scheepsmaat Leen Borsje en Arno de Jonge (vlnr) uit Scharendijke op motorjacht Jack in de vissershaven van Bru. Op de achtergrond de auto's die over de bypass rijden, de enige weg die te gebruiken was het afgelopen half jaar. Na precies zes maanden buiten gebruik te zijn geweest is de brug over de Grevelingensluis bij Bruinisse woensdagmiddag weer in gebruik genomen. Tot grote vreugde van bootjesmen sen, automobilisten én dorpsbe woners. ,,Het is een feestdag. De vlag kan uit." -Jacob en Christine Muller -Frederik van der Dussen, Watersportverbond Akkerbouwer Niek van Putte en zijn partner Brenda Voet uit Zonnemaire mogen zeventien zorgrecreatiewoningen en een zorgchalet bouwen op hun ak kerbouwbedrijf aan de Kijkuit- sedijk. Adri Klinkenberg Den Haag/Zonnemaire -Ron van de Erve, tegenstander van het plan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65