14 WONEN Het is natuurlijk geen schande als je vier plastic tuinstoelen om een simpele tafel hebt staan, maar het kan anders in de tuin. 'Ik denk dat de kroeg ermee naar huis wordt gehaald' WÊKtt/mgMm t it Google-statistieken blijkt dat het afgelopen jaar meer op 'bartafels' is gezocht dan de jaren er- voor. „Mensen willen op een andere manier zitten. De bar- tafel is smaller en geeft een intie mer gevoel. Ik denk ook dat de kroeg er nu een beetje mee naar huis wordt gehaald'', aldus Merijn Janssen, eigenaar van NJOJ Brand Store, dat veel van de tafels verkoopt. ,,Het past ook in de trend om van buiten het nieuwe binnen te ma ken. Een veranda, overkapping, of zelfs een bubbelbad. Veel bewoners willen het buiten net zo graag in richten als binnen, zeker na een jaar vooral thuis te hebben gezeten.'' Toch moet de populariteit van sec de bartafel niet worden overdreven, vindt Joeke Grootveldt van tuin- winkel Veurst in Voorschoten. ,,Ik herken wel dat met name dertigers meer geld willen uitgeven aan het terras in de tuin'', zegt ze. Het zitge deelte krijgt daarbij de grootste aan dacht. Ook Marianne Luning, stylist bij vtwonen, ontwaart een 'enorme trend' van aandacht voor het exteri eur: ,,De buitenpoef, de zitzak, de loungebank - soms door doe-het- zelvers gemaakt.En er zijn bui- tenkleden om het wat huiselijker te maken. Alsof buiten het nieuwe binnen is'', zegt ze lachend. Voor de buitenbartafel alvast een tip van Grootveldt: ,,Ga op zoek naar een tafel die in de poot verzwaard is. Een tafel kan anders snel omwaaien. Onze Hay-bartafel, gemaakt in Denemarken, is een trendy merk dat het goed doet bij dertigers. De voet is volgegoten met beton. Zo blijft de tafel staan als het een keertje stormt.'' Ook stylist Marianne Luning begint met de praktische tips: ,,Let op het comfort, denk eraan dat het materi aal makkelijk schoon is te houden en bij de maatvoering moet je er re kening mee houden dat een bank of tafel onder een afdak of luifel past.'' Als je een tuinterras wat huiselij ker wil maken, raadt Luning een vloerkleed aan. ,,Zo simpel is het soms. En kleed het leuk aan met kaarsen of fakkels. Met lampions of een snoer met feestelijke peertjes wordt het 's avonds heel gezellig.'' De stylist kan zich goed voorstel len dat het een andere dynamiek geeft als je wat hoger zit aan een bartafel. ,,Zelf vind ik het juist fijn om een beetje te hangen en dus laag bij de grond te zitten, met een salontafel. De Fatboy-zitzakken hebben nu een hele leuke lijn voor buiten. Stel je voor dat je met z'n allen op een eigen zitzak zit, dat geeft een heel leuk effect.'' Elk hoekje in de tuin (als die daar groot genoeg voor is) kan een an dere 'zitfunctie' krijgen. Zonnen, loungen, luieren, borrelen, eten. ,,Hang een doek op als luifel, zet een dienblad met hapjes op tafel en ge niet van de Mediterrane sfeer in de eigen achtertuin'', stelt Luning voor. -Stefan ten Teije ïMM. VRIJDAG 14 MEI 2021 GO Met name dertigers willen meer geld uitgeven aan het terras. 1 Let op het comfort, maar houd er ook rekening mee dat een bank of tafel onder een afdak of luifel past als het weer wat minder is. FOTO'S VT WONEN et terras kan oee 1 Buiten wordt steeds meer het nieuwe binnen, zelfs met buiten- kleden voor de huiselijkheid. - Merijn Janssen, NJOJ Brand Store nM VM" FOTO tuiNóentrumveurst' - o-is ®saH» A De Hay- bartafel heeft een verzwaarde voet en blijft staan als het een keertje stormt. Elk hoekje in de tuin kan een eigen 'zitfunctie' krijgen. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62