14 ZEELAND Van Schaardenburg blijft bij De Meeuwen Het Hemelvaartsconcours van ruitervereniging Sé-Ros heeft wel iets weg van een wedstrijd, maar is het niet. O wee, als je het zo noemt. Het is een 'verenigingsactiviteit' - en zoiets mag volgens de geldende coronaregels wél gehouden worden. Veel wedstrijden TMZ al geschrapt Doelman Bal stapt over naar Kloetinge PAARDENSPORT CREATIEVE OPLOSSINGEN Van Dijke Van Liere Voetballer Mike van Schaardenburg blijft toch bij zaterdag-tweedeklasser De Meeuwen. Hij had in een eerder stadium zijn overstap naar zaterdag-derdeklasser Zeelandia Middelburg bekend gemaakt, maar is na enkele gesprek ken op zijn beslissing teruggekomen. Van Schaardenburg was één van de vijf spe lers die de overstap van De Meeuwen naar Zeelandia Middelburg zou maken. Dat kwin tet is nu een kwarter geworden, met Yannick van de Woestijne, Dennis Tukker, Stijn Lu- teijn en Max Dagevos. Er gebeurt op deze He melvaartsdag niets il legaals bij De Kroo, de fraaie manege in Nieuw- en Sint Joos- land. Maar het wekt wel enige be vreemding dat ruiters en amazo nes na elkaar de ring in stappen, officiële proeven rijden en door een jury beoordeeld worden. ,,Maar je ziet geen uitslagen, hè", zegt Margriet de Nooijer, de wed strijdsecretaris van het organise rende Sé-Ros. ,,Wie hier rijdt, doet dat puur voor zichzelf. Na je proef blijft ook niemand kijken naar wat de anderen doen. Iedereen ver trekt meteen, zoals het hoort." In Nederland zijn wedstrijden - in elke sport dan ook - vanwege het coronavirus verboden. Alleen voor de topsport wordt een uit zondering gemaakt. De overheid wil het aantal reisbewegingen hiermee beperken. Krachtmetin gen bmnen een vereniging zijn wel toegestaan. En dat is in het voordeel van de paardensport: het is namelijk mogelijk om van meer- dere verenigingen tegelijk lid te zijn. De Nooijer: ,,Er zijn hier in Zee land ook rijders die daar gebruik van maken. Ik weet van eentje die er bij zes lid is. Die kan dan bij al die clubs meedoen aan dit soort concoursen. Of je dan niet toch ook reisbewegingen creëert? Na tuurlijk altijd wel een beetje, om dat niet iedereen z'n paard hier bij De Kroo heeft staan, maar wij krij gen hier alleen maar mensen van Walcheren en de Bevelanden." Lid voor een jaar Voor Sé-Ros is het de tweede keer in korte tijd dat er een 'vereni gingsactiviteit' is. Op 24 april hield de ruitervereniging uit Seroos- kerke een springwedstrijd bij thuisbasis De Kroo en op Hemel vaartsdag is er startgelegenheid voor de beoefenaars van de dres suur. ,,We hebben bij de springers misschien tien extra leden erbij gekregen en voor de dressuur ook wel een paar", vertelt De Nooijer. ,,Maar we laten niet iemand voor maar één dag lid worden, wat schijnbaar elders wel gebeurt. Bij Youri Bal maakt komend seizoen deel uit van de eerste selectie van Kloetinge. De 22-jarige doelman komt over van vierdeklasser Apollo'69. Bal moet bij eersteklasser Kloe- tinge de concurrentie aangaan met Mitchell Braafhart en Dylan de Kam. De nieuwe goalie trainde al mee bij Kloetinge, werd onder handen genomen door keeper strainer Jaco van der Schee en liet een prima indruk achter. ,,Een goede jongen, die ambiti eus is en een prima uitstraling heeft'', zei Kloetinge-trainer Marcel Lourens. Gezien zijn leeftijd mag Youri Bal komend seizoen - net als De Kam - ook voor Kloetinge onder 23 uitkomen. Trimbelangen Midden Zeeland heeft alle wedstrijden tot en met 9 juli geschrapt. Dat heeft de overkoepelende wielerorganisatie be kendgemaakt. Waarschijnlijk is de eerste koers pas weer op 13 augustus. De wielercomi- tés in de dorpen zitten door het coronavirus met te veel onzekerheden en gemeentes wil len nog geen vergunningen afgeven voor de wedstrijden. Acht wedstrijden zijn al afgelast., Verzet zijn de Ronde van Hengstdijk (19 juni naar 14 augustus, wordt verreden in Vogel waarde) en de Ronde van Heinkenszand (van 9 juli naar 13 augustus). De Boekweitronde in Zuiddorpe (21 juni) en de Ronde van West- dorpe (6 juli) vallen ook in de periode vóór 9 juli, maar zijn nog niet definitief afgelast. vrijdag 14 mei 2021 92 Tim van Dijke heeft gisteren zijn rentree ge maakt in het peloton. Hij reed het Circuit de Wallonie, een wedstrijd van 194 kilome ter met start en finish in Charle roi. De Jumbo- Visma-renner uit Colijnsplaat was sinds het voorjaar uit de roulatie van wege een her senschudding. In 2021 reed hij nog geen koers. In Char leroi kwam hij als 92ste over de meet, op 2.14 minuten van de Frans man Chris- tophe Laporte. M Dressuurama- zone Dinja van Liere, afkomstig uit Kapelle, is donderdag tweede gewor den in de Grand Prix in München- Riem. Met haar paard Haute Couture kwam ze uit op 72,587 procent. Ze zat maar net achter de Duitse Jes sica von Bre- dow-Werndl, die 72,739 procent van de jury kreeg. VOETBAL 'Verenigingsactiviteit' het magische woord in de paardensport Roeland van Vliet Nieuw- en Sint Joosland WIELRENNEN VOETBAL De Ronde van Kruiningen, zoals hier in 2019, wordt dit jaar niet verreden. archieffoto MARCELLE DAVIDSE 'tDE HYPOlHEEKfjXP 'rtrouwd* ^ringen e Mike van Schaardenburg (links) blijft toch bij De Meeuwen. foto co van meurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42